Справа № 629/3022/19
Номер провадження 2-о/629/100/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2019 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого судді Смірнової Н.А., за участю секретаря Андрієнко С.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Лозова Харківської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Новоолександрівська сільська рада Сахновщинського району Харківської області про встановлення факту родинних відносин, -
в с т а н о в и в:
Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту перебування у родинних відносинах, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки (кадастровий номер 6324884500:05:000:0214), площею 12,6614 гектарів в межах згідно з планом, яка розташована на території Новоолександрівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Однак, оформити спадщину на спадкове майно вона не має можливості, оскільки у її свідоцтві про народження, яке видано повторно 31.10.1967 року органом реєстрації актів цивільного стану було допущено помилку, а саме у розділі батьки по батькові матері замість Іовівна вказано ОСОБА_3 . Таким чином існування в документах розбіжностей в написанні по батькові спадкодавця, є перешкодою у отриманні нею свідоцтва про право на спадщину за законом. В зв`язку з чим заявник просить встановити факт, що вона є донькою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявник в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася своєчасно та належним чином, причину неявки суду не повідомила.
Представник заявника - ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, але надав суду заяву в якій просив розглянути справу за його відсутності та відсутності його довірителя, на задоволенні уточнених заявлених вимог наполягав в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи Новоолександрівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області в судове засідання не з`явився, але надав суду заяву в якій просив розглянути справу без участі представника, проти задоволення уточнених заявлених вимог не заперечує.
Відповідно до ч. 2 ст. 293 ЦПК України справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, розглядаються у порядку окремого провадження.
Згідно із ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
В ст. 55 Конституції України зазначено, що кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Дослідивши матеріали справи та письмові докази по справі, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2 - мати заявника по справі, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серія НОМЕР_1 , виданого 20 вересня 2018 року Лозівським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Харківської області.
Після смерті матері відкрилася спадщина на земельну ділянку (пай), площею 12,6614 гектарів в межах згідно з планом, яка розташована на території Новоолександрівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належала ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії ХР № 004441 від 14.10.2004 року, виданого на підставі розпорядження голови Сахновщинської районної державної адміністрації Харківської області № 126 від 25 травня 2004 року.
Заявник є спадкоємцем майна померлої, інших спадкоємців не має ні по закону ні по заповіту, заявник не має можливості звернутися до державного нотаріуса з заявою про прийняття спадку та отримати свідоцтво про право на спадщигу, оскільки в повторному свідоцтві про народження ОСОБА_5 серії НОМЕР_2 , виданим Новоолександрівською сільською радою Сахновщинського району Харківської області від 31.10.1967 року в графі мати зазначена ОСОБА_2 , а в свідоцтві про народження матері серії НОМЕР_3 , виданого Аполлонівською сільською радою Сахновщинського району Харківської області від 04.10.1967 року, паспорті серії НОМЕР_4 , виданому Сахновщинським РВ УМВС України в Харківській області 01.10.2001 року та в свідоцтві про смерть серії НОМЕР_1 , виданому 20 вересня 2018 року Лозівським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Харківської області її по батькові значиться як ОСОБА_6 .
Факт перебування померлої ОСОБА_2 та заявника ОСОБА_1 у родинних відносинах, як матері та доньки, підтверджується повторним свідоцтвом про народження останньої серії НОМЕР_2 , виданим Новоолександрівською сільською радою Сахновщинського району Харківської області від 31.10.1967 року, повторним свідоцтвом про народження ОСОБА_2 серії НОМЕР_3 , виданого Аполлонівською сільською радою Сахновщинського району Харківської області від 04.10.1967 року, свідоцтвом про одруження ОСОБА_2 серії НОМЕР_5 , виданим Новоолександрівською сільською радою Сахновщинського району Харківської області, витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища № 00022300485 від 09.03.2019 року з якого вбачається, що ОСОБА_5 06.08.1977 року зареєструвала шлюб з ОСОБА_7 та після укладення шлюбу обрала прізвище ОСОБА_8 , повторним свідоцтвом про розірвання шлюбу серії НОМЕР_6 , виданого Лозівським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області 09.03.2019 року з якого вбачається, що ОСОБА_9 19.09.1978 року розірвала шлюб з ОСОБА_10 та після розірвання шлюбу відновила своє дошлюбне прізвище ОСОБА_11 , довідкою № 198 від 17.07.2001 року, виданою відділом реєстрації актів громадянського стану Лозівського міського управління юстиції Харківської області з якої вбачається, що 02.08.1985 року ОСОБА_5 зареєструвала шлюб з ОСОБА_12 та після реєстрації шлюбу обрала прізвище ОСОБА_13 , свідоцтвом про розірвання шлюбу серії НОМЕР_7 , виданим відділом реєстрації актів громадянського стану м. Лозова з якого вбачається, що ОСОБА_1 14.06.1994 року розірвала шлюб з ОСОБА_12 та після розірвання шлюбу залишила прізвище ОСОБА_13 .
Згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику у справах про спадкування" № 7 від 30 травня 2008 року, якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи у свідоцтві про народження або в паспорті, коли цей факт безпосередньо породжує наслідки, а саме від встановлення цього факту залежить виникнення, зміна або припинення особистих майнових прав фізичних осіб.
У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Вказані розбіжності по батькові померлого спадкодавця у свідоцтві про народженні спадкоємця та в свідоцтві про смерть спадкодавця відбулися внаслідок допущення помилки працівниками відділу реєстрації актів цивільного стану під час видачі повторного свідоцтва про народження ОСОБА_5
Внесення ж змін до вищевказаних свідоцтв є неможливим у зв`язку з припиненням цивільної дієздатності померлого спадкодавця та відсутності законодавчого врегулювання цього питання (неможливості внесення таких змін).
Враховуючи зібрані по справі докази, суд вважає, що факт того, що ОСОБА_2 є рідною матір`ю ОСОБА_1 , знайшов своє підтвердження в ході розгляду справи.
Відсутність можливості встановити даний факт в іншому порядку, окрім як в судовому, виникла внаслідок того, що ОСОБА_2 на даний час померла, що унеможливлює оформлення спадщини заявником, тому звернення до суду є правомірним. Вирішити питання в іншому, окрім судового порядку, неможливо.
Такий факт має юридичне значення для вирішення питання про оформлення заявником спадщини після смерті померлої в установленому законом порядку.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що факт, що має юридичне значення обґрунтований, вимоги заявника знайшли своє підтвердження в судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 208, 209, 293, 294, 315, 319 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Уточнені вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженка с. Ново-Дмитрівка, Сахновщинського району, Харківської області є рідною донькою ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженка с. Ново-Дмитрівка, Сахновщинського району, Харківської області, громадянка України, паспорт серії НОМЕР_8 , виданий Лозівським МРВ УМВС України в Харківській області 29.03.2001 року, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Представник заявника: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Заінтересована особа: Новоолександрівська сільська рада Сахновщинського району Харківської області, місцезнаходження: с. Новоолександрівка, Сахновщинського району, Харківської області, вул. Чкалова, б. 26.
Суддя Н.А. Смірнова
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2019 |
Оприлюднено | 15.11.2019 |
Номер документу | 85631779 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Смірнова Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні