ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №465/3212/19
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 листопада 2019 року
м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Н.Т., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, ОСОБА_2 , Відділу у Перемишлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Бібрської міської об`єднаної територіальної громади про скасування наказу, зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и л а :
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява заяви ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, ОСОБА_2 , Відділу у Перемишлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, в якій позивач просить:
- скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області від 24.04.2019 № 13-2273/16-19-СГ про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою;
- зобов`язати ОСОБА_2 подати заяву до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про скасування наказу від 24.04.2019 № 13-2273/16-19-СГ про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановила, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 КАС України.
Відповідно до п. 2, 11 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, усупереч вказаній нормі, у позовній заяві позивачем не зазначено ідентифікаційних кодів, відомих номерів засобів зв`язку та адрес електронної пошти відповідачів, а також відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з п. п. 4, 5, 9 ч. 5 ст. 160 КАС України, у позовній заяві зазначаються:
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
За визначенням п. п. 8, 9 ст. 4 КАС України, позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду; відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
У вступній частині позову позивачем в якості відповідачів зазначено Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, ОСОБА_2 , Відділ у Перемишлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Бібрську міську об`єднану територіальну громаду. При цьому, згідно з прохальною частиною позову, до Відділу у Перемишлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області та Бібрської міської об`єднаної територіальної громади позовних вимог не пред`явлено.
Разом з цим, варто зауважити, що відповідно до ч. ч. 4, 5 ст. 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, громадські об`єднання, юридичні особи, які не є суб`єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб`єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності громадського об`єднання; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) громадського об`єднання; 3) про затримання іноземця або особи без громадянства чи примусове видворення за межі території України; 4) про встановлення обмежень щодо реалізації права на свободу мирних зібрань (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, коли право звернення до суду надано суб`єкту владних повноважень законом.
З аналізу наведених норм процесуального закону вбачається, що в адміністративній справі за позовом фізичної особи відповідачем може бути лише суб`єкт владних повноважень.
Всупереч зазначеному, позивач звернувся до адміністративного суду як фізична особа, пред`являючи, серед іншого, позовні вимоги до фізичної особи ОСОБА_2 .
З огляду на викладене, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити позовні вимоги або уточнити суб`єктивний склад учасників справи, з урахуванням вказаних суддею зауважень. При цьому на виконання вимог п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України позивачу слід обґрунтувати зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (із наступними змінами і доповненнями).
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року у розмірі 1921,00 грн.
За подання фізичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Втім, заявляючи дві позовні вимоги немайнового характеру, позивач додав до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору лише за одну вимогу - у розмірі 768,40 грн.
Враховуючи викладене, за подання цього адміністративного позову, який містить дві вимоги немайнового характеру, позивачу слід доплатити 768,40 грн судового збору за другу вимогу немайнового характеру.
У випадку пред`явлення позивачем позовних вимог немайнового характеру також до Відділу у Перемишлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області та Бібрської міської об`єднаної територіальної громади, позивачу слід доплатити по 768,40 грн судового збору за вимоги до кожного з них.
Сплата судового збору здійснюється за платіжними реквізитами: отримувач коштів: УКуЗалiз.р м.Льв/Залізничний/22030101; код отримувача: 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 34315206084082, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа).
Слід зазначити, що відомості про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі "Судовий збір" а також автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Вимоги до оформлення письмових доказів визначені у ст. 94 КАС України, відповідно до якої письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Як видно з доданих до позовної заяви копій письмових доказів, то такі не засвідчені позивачем.
Вказане свідчить про порушення вимог процесуального закону при поданні позовної заяви.
Відтак, позивачу слід надати належним чином засвідчені письмові докази, які додані до позовної заяви, з зазначенням наявності у позивача чи іншої особи їх оригіналів.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 160 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя
п о с т а н о в и л а :
позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, ОСОБА_2 , Відділу у Перемишлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Бібрської міської об`єднаної територіальної громади про скасування наказу, зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали у такий спосіб: скерувати на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) або здати в канцелярію суду позовну заяву та її копії для відповідача, в якій:
- зазначити ідентифікаційні коди, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти відповідачів, власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- уточнити позовні вимоги або уточнити суб`єктивний склад учасників справи, з урахуванням вказаних суддею зауважень, при цьому обґрунтувати зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- долучити належним чином засвідчені письмові докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з врахуванням вимог ст. 94 КАС України;
- долучити оригінал документа про сплату судового збору за кожну вимогу немайнового характеру за вказаними в мотивувальній частині ухвали реквізитами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Сидор Н.Т.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2019 |
Оприлюднено | 15.11.2019 |
Номер документу | 85640773 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Попко Ярослав Степанович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Попко Ярослав Степанович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Попко Ярослав Степанович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Попко Ярослав Степанович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Попко Ярослав Степанович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Попко Ярослав Степанович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні