ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про залишення заяви про видачу судового наказу без руху
15 листопада 2019 року Справа № 923/972/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , розглянувши заяву про видачу судового наказу, у справі
за зявою: Колективного підприємства "Спецбудмеханізація", м. Хмельницький,
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Український будівельний капітал "Ріел Рівне", м. Херсон,
про стягнення 36000,00 грн.
Дослідивши матеріали заяви про видачу судового наказу, суд -
в с т а н о в и в :
11 листопада 2019 року Колективне підприємство "Спецбудмеханізація" звернулось до Господарського суду Херсонської області з заявою про видачу судового наказу на стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Український будівельний капітал "Ріел Рівне" заборгованості у розмірі 36000,00 грн., оскільки останнім порушено зобов`язання за укладеним з заявником договором найму №4 від 03.04.2017, в частині проведення розрахунків за надані послуги.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.11.2019 визначено суддю по справі - Нікітенко С.В
Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що заяву слід залишити без руху та надати заявнику час для усунення недоліків, допущених при подані заяви, виходячи з наступного.
Частиною 2 статті 12 ГПК України передбачено, що наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Згідно статті 147 Господарського процесуального кодексу України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці.
Відповідно до частини 1 статті 148 ГПК України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 150 ГПК України до заяви про видачу судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника; 3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; 4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до ч. 2 ст. 156 ГПК України, одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами.
Судом встановлено, що до заяви про видачу судового наказу Колективне підприємство "Спецбудмеханізація" долучено завірені копії документів (доказів), якими заявник обґрунтовує свої вимоги, в одному екземплярі.
Суд не наділений повноваженнями засвідчувати копії документів, зроблені з копій документів заявника, у зв`язку з чим вважає за необхідне надати час заявнику для подання до суду копії заяви про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами, належним чином засвідченими, з метою направлення судом вказаних документів боржнику.
Суд вважає за можливе до заяви про видачу судового наказу застосувати за аналогією положення ст. 174 ГПК України, в частині положень щодо залишення заяви без руху.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки заява про видачу судового наказу не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає за необхідне залишити вказану заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що КП "Спецбудмеханізація" не виконано вимоги п. п. 3 та 4 ч. 3 ст. 150 ГПК України, що відповідно до вимог ч.1 ст. 174 ГПК України є підставою для залишення заяви без руху, з наданням заявнику строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 147, 148, 150, 151, 174, 234, 235, 254 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Заяву Колективного підприємства "Спецбудмеханізація" (вх. №2017/19 від 11.11.2019) про видачу судового наказу залишити без руху.
2. Колективному підприємству "Спецбудмеханізація" у строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви про видачу судового наказу без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Херсонської області заяви про усунення недоліків.
3. Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою, відповідно п.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.
Ухвалу підписано 15.11.2019р.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2019 |
Оприлюднено | 18.11.2019 |
Номер документу | 85649142 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Нікітенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні