Ухвала
від 15.11.2019 по справі 578/1698/19
КРАСНОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ухвала

Іменем України

15 листопада 2019 року

смт Краснопілля

Справа № 578/1698/19

провадження № 1-кс/578/649/19

Слідчий суддя Краснопільського районного суду Сумської області ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду скаргу ОСОБА_3 /далі також - особа, яка подала скаргу/ на бездіяльність посадових осіб Краснопільського відділення поліції (смт Краснопілля) Охтирського відділу поліції Головного управління національної поліції в Сумській області /далі також Краснопільське ВП Охтирського ВПГУНП в Сумській області у відповідному відмінку/, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання повідомлення про кримінальне правопорушення, -

встановив:

До слідчого судді Краснопільського районного суду Сумської області 05.11..2019 надійшла скарга ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області, яка полягає у невнесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення за заявою від 03.09.2019.

Як на підставу звернення до суду зі скаргою, особа, яка подала скаргу, посилається на положення статті 303 Кримінального процесуального кодексу України /далі також КПК/ та в обґрунтування скарги зазначає про те, що 03.09.2019 до Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області нею була подана заява про вчинення посадовими особами ТОВ «Зерне» кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 206, ч.1 ст. 197-1 та ч.1 ст. 194 КК України в якій зазначила, що на підставі укладеного 06.02.2017 року між нею та ОСОБА_4 договору емфітевзису у неї в користуванні була земельна ділянка кадастровий номер 5922385400:08:002:0588 розміром 3,9334 га (рілля), яку вона обробляла в 2018 році і ніяких перешкод в користуванні нею від сусідніх користувачів не було. В 2019 році вона продовжила користуватись даною земельною ділянкою і засіяла її соєю, однак 13.05.2019 року працівники ТОВ «Зерне» дану ділянку перекультивували, посів сої знищили і в подальшому засіяли її кукурудзою. Такими діями їй була заподіяна шкода у вигляді витрат на незавершене виробництво (прямі збитки) та неодержано дохід на суму 125628,65 грн. Проте відомості про кримінальні правопорушення, у встановленому порядку та строки всупереч вимогам статті 214 КПК до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесені, відповіді від Краснопільського ВП ГУНП в Сумській області станом на день звернення до суду не отримано.

Особа, яка подала скаргу, вважає, що відноситься до належного суб`єкта скарги.

Строк подачі даної скарги, визначений частиною першою статті 304 КПК, не пропущений.

В судове засідання учасники не з`явились, були повідомлені про час та місце розгляду справи належним чином. Неявка прокурора та слідчого не перешкоджає розгляду скарги.

Особа, яка подала скаргу, ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась, була повідомлена належним чином, направила до суду заяву про розгляд скарги без її участі, скаргу просила задовольнити.

Дослідивши письмові матеріали, слідчий суддя встановила наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_3 03.09.2019 звернулась до Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області з заявою, якою просила внести відомості про вчинення посадовими особами ТОВ «Зерне» кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 206, ч.1 ст. 197-1 та ч.1 ст. 194 КК України та притягнути їх до кримінальної відповідальності .

Станом на 04.11.2019 відповідь заявником не отримана.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою 1 статті 24 КПК визначено, що кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

За пунктом 1 частини першої статті 303 КПК на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Згідно зі статтею 307 КПК, за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: скасування рішення слідчого чи прокурора; скасування повідомлення про підозру; зобов`язання припинити дію; зобов`язання вчинити певну дію; відмову в задоволенні скарги.

Відповідно частини першої статті 214 КПК, - слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (частина друга статті 214 КПК).

Слідчий, прокурор або інша службова особа уповноважена на прийняття й реєстрацію заяви чи повідомлень про кримінальне правопорушення, зобов`язані прийняти й зареєструвати таку заяву або повідомлення. Відмова у прийняття та реєстрації заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається (частина четверта статті 214 КПК).

Із заяви ОСОБА_3 слідує, що останньою наведено короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень посадовими особами ТОВ «Зерне».

Проте, за її заявою відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань у визначений статтею 214 КПК строк внесені не були.

Відповідно до Узагальнення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування» від 12 січня 2017 року №9-49/0/4-17, - під час розгляду скарг на бездіяльність, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР, слідчим суддям необхідно враховувати, що КПК дійсно передбачає внесення до ЄРДР відомостей на підставі заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення, а не будь-яких заяв, які надходять до органів досудового розслідування при здійсненні ними своїх повноважень. Разом з тим слід враховувати, що на цьому етапі розвитку правових відносин щодо ймовірного вчинення діяння, відповідальність за яке встановлена КК, не достатньо об`єктивних даних навіть для попередньої констатації наявності або відсутності ознак складу злочину. Якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до статті 284 КПК.

Отже, уповноважена особа Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області мала за заявою ОСОБА_3 внести відповідні відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

У випадку встановлення під час розслідування відсутності складу чи події злочину кримінальне провадження мало б бути закрито відповідно до статті 284 КПК.

Натомість, уповноваженою особою Краснопільського ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області, заяву ОСОБА_3 у визначений КПК спосіб розглянуто не було, тобто не були дотримані вимоги статті 214 КПК, тому слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення скарги.

Керуючись ст.ст. 303, 309, 376 Кримінального процесуального кодексу України, -

постановив:

Скаргу ОСОБА_3 задовольнити.

Зобов`язати слідчого відділу Краснопільського відділення поліції (с.Краснопілля) Охтирського відділу поліції Головного управління національної поліції в Сумській області чи іншу службову особу, уповноважену на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальне правопорушення Краснопільського ВП Охтирського ВПГУНП в Сумській області, виконати вимоги частини першої статті 214 КПК та невідкладно, але не пізніше 24 годин, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, викладене у заяві ОСОБА_3 від 03.09.2019, яка була отримана канцелярією Краснопільського ВП Охтирського ВПГУНП в Сумській області 03.09.2019, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадженні в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКраснопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення15.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85649558
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —578/1698/19

Ухвала від 15.11.2019

Кримінальне

Краснопільський районний суд Сумської області

Басова В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні