15.11.2019
Провадження № 1-кс/331/4646/2019
Єдиний унікальний номер 331/3548/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2019 року місто Запоріжжя
Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши скаргу КУ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» Запорізької обласної ради на бездіяльність слідчого Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, в порядку ст. 303 КПК України,
В С Т А Н О В И В:
До Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від надійшла скарга КУ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» Запорізької обласної ради на бездіяльність слідчого Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, в порядку ст. 303 КПК України.
В обґрунтування скарги зазначено, що 07.11.2017 р. до Одександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області в інтересах КУ «ЗОУНБ» ЗОР було подано заяву про злочин.
В заяві обґрунтовано з посиланнями на відповідні норми чинного законодавства та письмові докази, було вказано що 30 жовтня 2017 р. при проведенні звіряння бібліотечних фондів у Відділі рідкісних і цінних видань було виявлено відсутність раритетної книги „Коронование Государя Императора Александра третього 15 мая 1883 года".
Співробітниками бібліотеки було здійснено запити в Інтернеті по сайтах, що спеціалізуються на посередництві в продажу антикватиату. На одному з сайтів було виявлено, що на даному сайті було виставлено на продаж саме цю книгу. Про це свідчить фото сторінок книги, на яких чітко видно штамп бібліотеки. Книгу було продано за 3000 грн.
02.08.2019 р. від Одександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області було отримано повідомлення від 05.12.2017р. № 14067/42/01/103-17 . Згідно даного повідомлення вказану заяву про злочин не було внесено ЄРДР, оскільки працівник Олександрійського ВП у викрадені цінної книги та продажу викраденого не побачив ознак злочину.
Бездіяльність Одександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНПУ в Запорізькій області щодо невнесення відомостей про вказане кримінальне правопорушення до ЄРДР за моєю заявою і невчинення жодних дій з досудового розслідування суперечить ст. 214 КПК України і порушує інтереси КЗ «ЗОУНБ» ЗОР, оскільки в заяві чітко повідомлено про обставини злочинів, передбачених ст.ст. 185, 198 КК України.
Враховуючи вищенаведені обставини, скаржник просить слідчого суддю, поновити Комунальному закладу «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека Запорізької обласної ради строк на звернення до суду із скаргою та зобов`язати відповідного співробітника Одександрівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області внести відомості про кримінальне правопорушення за заявою КЗ «ЗОУНБ» ЗОР про злочин подану 07.11.2017 р., в Єдиний реєстр досудових розслідувань та провести за нею належне досудове розслідування.
Представник скаржника надав до суду заяву в якій скаргу підтримує в повному обсязі, просить слідчого суддю її задовольнити та розглядати справу без участі представника скаржника.
Представник Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП у Запорізькій області та Запорізької місцевої прокуратури №1 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Частиною 1 статті 135 КПК України передбачено, що особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв`язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.
З матеріалів справи вбачається, що представник Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП у Запорізькій області та Запорізької місцевої прокуратури №1 , належним чином повідомлявся про розгляд скарги.
Отже, розгляд справи за відсутності представника Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП у Запорізькій області та Запорізької місцевої прокуратури №1 , не є порушенням права на справедливий захист та не може вважатися обмеженням права доступу до суду.
Слідчий суддя, вивчивши доводи, наведені у скарзі, дослідивши додані до неї документи, дійшов висновку, що вона підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Матеріалами справи встановлено, що 07.11.2017 р. до Одександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області в інтересах КУ «ЗОУНБ» ЗОР було подано заяву про злочин.
В заяві обґрунтовано з посиланнями на відповідні норми чинного законодавства та письмові докази, було вказано що 30 жовтня 2017 р. при проведенні звіряння бібліотечних фондів у Відділі рідкісних і цінних видань було виявлено відсутність раритетної книги „Коронование Государя Императора Александра третього 15 мая 1883 года".
Співробітниками бібліотеки було здійснено запити в Інтернеті по сайтах, що спеціалізуються на посередництві в продажу антикватиату. На одному з сайтів було виявлено, що на даному сайті було виставлено на продаж саме цю книгу. Про це свідчить фото сторінок книги, на яких чітко видно штамп бібліотеки. Книгу було продано за 3000 грн.
02.08.2019 р. від Одександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області було отримано повідомлення від 05.12.2017р. № 14067/42/01/103-17 . Згідно даного повідомлення вказану заяву про злочин не було внесено ЄРДР, оскільки працівник Олександрійського ВП у викрадені цінної книги та продажу викраденого не побачив ознак злочину.
Скаржник в своїй скарзі просить слідчого суддю поновити строк на звернення до суду із скаргою та зобов`язати відповідного співробітника Одександрівського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області внести відомості про кримінальне правопорушення за заявою КЗ «ЗОУНБ» ЗОР.
Згідно ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Відповідно до Листа № 1640/0/4-12 від 09.11.2012 Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, а саме у п. 2 зазначено, що уст. 303 КПКвизначено порядок оскарження бездіяльності, яка може полягати в наступному: бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення. Слід мати на увазі, що відповідно до вимог ч. 1ст. 214 КПКбездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, означає невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Кожен, чиї права та свободи, викладені уКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод, порушуються, має право на ефективний засіб правового захисту у відповідному національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинено особами, що діяли як офіційні особи (Рекомендація Rec (2004) 6 Комітету Міністрів Державам-членам СЕ, прийнята Комітетом Міністрів 12.05.2004 року).
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободгарантує існування у внутрішньому праві засобів, які надають можливість скористатися правами і свободами, закріпленими в Конвенції, незалежно від того, як вони подані в національній правовій системі. Це положення вимагає, щоб відповідний внутрішній орган вивчив зміст скарги, яка базується на Конвенції, та забезпечив необхідне виправлення порушеного права, що визначено у рішенні ЄСПЛ «Chahal v. the UK», n. 145.
Крім того, у рішенні ЄСПЛ від 13.12.2012 року «Souza Ribeiro v. France» визначено, що особлива увага має приділятися забезпеченню оперативності вирішення питань, порушених при зверненні до засобу юридичного захисту, оскільки не виключено те, що надмірна тривалість такої процедури може позначитися на адекватності такого засобу.
Зазначена заява про вчинення дій, що містять ознаки кримінального правопорушення була отримана відповідальною особою Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області.
Станом на день розгляду скарги на бездіяльність відповідальних осіб Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою КУ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» Запорізької обласної ради не внесені.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 303 КПК України передбачено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора: бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 306 КПК, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318 - 380 КПК, з урахуванням положень Глави 26.
Відповідно до ст. 307КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про:скасування рішення слідчого чи прокурора;зобов`язання припинити дію;зобов`язання вчинити певну дію; відмову у задоволенні скарги.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність слідчого чи прокурора не може бути оскаржена, окрім ухвали про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження.
Зізмісту наданої заявищодо вчинення кримінального правопорушення вбачається, що в ній заявник порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, а тому, відповідно до вимог ст. 214 КПК України,такі відомості мають бути внесені до ЄРДР.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя доходить висновку, що скарга підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 303-307, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Скаргу КУ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» Запорізької обласної ради на бездіяльність слідчого Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, в порядку ст. 303 КПК України - задовольнити.
Зобов`язати уповноважених осіб Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП у Запорізькій області, відповідно до вимог ст. 214 КПК України, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення на підставі заяви КУ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» Запорізької обласної ради від 07 листопада 2017 року про вчинення дій, що містять ознаки кримінального правопорушення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 85657582 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
Стратій Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні