Рішення
від 07.11.2019 по справі 1.380.2019.004957
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.004957

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.

секретаря судового засідання Сільник Н.Є.

за участю:

представника позивача - Свистун Є.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові справу за позовом Головного управління ДФС у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "АВАНГАРД-ЕКСПО", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Дочірнє підприємство "Тернопільський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДФС у Тернопільській області (далі - позивач, ГУ ДФС у Тернопільській області) до Товариства з обмеженою відповідальністю "АВАНГАРД-ЕКСПО" (далі - відповідач, ТОВ "АВАНГАРД-ЕКСПО"), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Дочірнє підприємство "Тернопільський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (далі - третя особа) про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «АВАНГАРД-ЕКСПО» сум дебіторської заборгованості у рахунок погашення податкового боргу ДП «Тернопільський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» , а саме по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 541553,34 грн на р/р НОМЕР_1 , МФО 899998, код одержувача 37977726, код бюджетної класифікації 30 14010100.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що у Дочірнього підприємства "Тернопільський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" наявна заборгованість, яка виникла внаслідок несплати узгодженого грошового зобов`язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг). З огляду на те, що між позивачем та ДП "Тернопільський облавтодор" ВАТ "Державна Акціонерна Компанія "Автомобільні дороги України" укладено договір про переведення права вимоги дебіторської заборгованості, позивач звернувся з позовом про стягнення з відповідача суми дебіторської заборгованості у рахунок погашення податкового боргу ДП "Тернопільський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 541553,34 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, вказаних у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Частиною 4 статті 159 КАС України визначено, що подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

Відповідно до частини шостої ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідач правом на подання відзиву у встановлений судом строк не скористався, явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, конверти з повістками повернулися до суду з відміткою пошти «інші причини» .

Згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням відповідача є вул. Академіка Сахарова, 42, м. Львів, 79012.

Відповідно до частини 11 статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Таким чином, враховуючи частину 11 статті 126 КАС України, такі обставини вказують, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Третя особа не забезпечила явки представника у судове засідання, хоча належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, що підтверджується наявними у матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Правом на подання пояснень у встановлений судом строк третя особа не скористалася.

Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 246 КАС України суд зазначає, що ухвалою судді від 01.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі у порядку загального позовного провадження.

У підготовчому засіданні 29.10.2019 суд протокольною ухвалою закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті.

З`ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, заперечення відповідача та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.

Суд встановив, що Дочірнє підприємство "Тернопільський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" зареєстроване органами державної реєстрації як юридична особа 15.02.2002, 16.09.2004 за № 16461200000000123; юридична адреса: 46001, м. Тернопіль, вул. Кульчицької, 8; код ЄДРПОУ 31995099.

Згідно з довідкою про наявність податкового боргу станом на 04.09.2019 по платежу податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) за Дочірнім підприємством "Тернопільський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" рахується заборгованість у сумі 30071670, 52 грн. (основного платежу - 9833955, 79 грн., штрафні санкції - 20011599, 25 грн., пеня - 226115, 48 грн.).

Сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання, згідно з підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визнається податковим боргом.

Відповідно до п. 57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п. 59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми податкового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Тернопільська ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області надіслала рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу Дочірнього підприємства "Тернопільський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" податкову вимогу №9085-23 від 05.06.2015.

Виконанням податкового обов`язку згідно з пунктом 38.1 статті 38 ПК України є сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.

22.11.2018 Тернопільський окружний адміністративний суд прийняв рішення у справі №1940/1430/18, яким задоволено адміністративний позов ГУ ДФС у Тернопільській області до Дочірнього підприємства "Тернопільський облавтодор" відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" про стягнення податкового боргу у сумі 1707013,00 грн.

Контролюючим органом були виставлені інкасові доручення (розпорядження) від 12.02.2019 №8017-54, №8016-54, №8015-54, №8014-54, №8013-54, №8012-54, №8008-54, №8007-54, №8006-54, які було повернено без виконання у зв`язку з відсутністю коштів на рахунку платника для виконання інкасового доручення, або ж у зв`язку з акумулюванням коштів для виконання іншого виконавчого документа.

Узгодженість та існування податкового боргу у Дочірнього підприємства "Тернопільський облавтодор" відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, зокрема, випискою з інтегрованої облікової картки платника податку та рішенням суду Тернопільського окружного адміністративного суду від 22.11.2018 у справі № 1940/1430/18.

Пунктом 87.1 статті 87 ПК України передбачено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.

Відповідно до пункту 87.5 ПК України у разі якщо здійснення заходів щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, не привело до повного погашення суми податкового боргу або у разі недостатності у платника коштів для погашення податкового боргу, контролюючий орган визначає дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав, джерелом погашення податкового боргу такого платника податків.

Контролюючий орган укладає з платником податків договір щодо переведення права вимоги такої дебіторської заборгованості. Така дебіторська заборгованість продовжує залишатися активом платника податків, що має податковий борг, про що зазначається в договорі між платником податків і контролюючим органом, та повинна бути відповідним чином розкрита в примітках до фінансової звітності.

Податковий борг продовжує обліковуватися за платником податків, у якого він виник, до надходження коштів до бюджету за рахунок стягнення цієї дебіторської заборгованості. Контролюючий орган повідомляє платнику податків про таке надходження в п`ятиденний строк з дня отримання відповідного документа.

16.06.2017 наказом Міністерства фінансів України затверджено Порядок використання дебіторської заборгованості та/або майна юридичної особи як джерел погашення податкового боргу платника податків та/або відокремленого підрозділу юридичної особи .

15.03.2019 керівник контролюючого органу скерував на адресу ДП Тернопільський облавтодор ВАТ Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України повідомлення № 963/10-5/19-00-54-09/6209 Про визначення джерелом погашення податкового боргу дебіторської заборгованості платника податків .

03.04.2019 між ДП Тернопільський облавтодор ВАТ Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України та Тернопільським управлінням ГУ ДФС у Тернопільській області (далі - Платник) укладено договір №4 Про переведення права вимоги дебіторської заборгованості , відповідно до умов якого Платник зобов`язується перевести право вимоги стягнення дебіторської заборгованості за надані послуги, що виникла за Договором від 10 липня 2017 року №26 укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю Авангард-Експо (код за ЄДРПОУ: 41377358) (далі - дебітор) та ДП Тернопільський облавтодор в особі філії «Великоберезовицька дорожня експлуатаційна дільниця» у сумі 541553,34 грн. у рахунок погашення його податкового боргу.

Згідно з п. 1.2 цього Договору контролюючий орган зобов`язується звернутись до суду щодо стягнення з дебітора платника податків, що має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на контролюючий орган, у рахунок погашення податкового боргу такого платника податків.

Того ж дня Тернопільське управління ГУ ДФС у Тернопільській області склало акт №4 Про результати перевірки визначення додатковим джерелом погашення податкового боргу дебіторської заборгованості ДП "Тернопільський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" .

За результатами проведеної перевірки із визначення дебіторської заборгованості, як додаткового джерела погашення податкового боргу встановлено, що згідно з даних бухгалтерського обліку ДП «Тернопільський облавтодор» в особі філії «Великоберезовицька дорожня експлуатаційна дільниця» по рахунку 36.1.1 «Розрахунки з покупцями» обліковується дебіторська заборгованість за ТОВ «Авангард-Експо» (код за ЄДРПОУ: 41377358) у сумі 541 553,34 гривні.

Дебіторська заборгованість виникла відповідно до Договору від 10.07.2017 № 26 укладеного між ДП Тернопільський облавтодор в особі філії «Великоберезовицька дорожня експлуатаційна дільниця» та ТОВ «Авангард- Експо» , згідно з яким ТОВ «Авангард-Експо» придбав перероблену асфальтобетонну суміш (гарячий асфальтобетон) у філії «Великоберезовицька дорожня експлуатаційна дільниця» ДП «Тернопільський облавтодор» згідно з накладними та актами приймання-передачі виконаних робіт (послуг), що наявні в матеріалах справи. Загальна сума реалізованих послуг по зберіганню та переробці асфальтобетонної суміші склала 366250,11 грн.

Як слідує із змісту цього акта ТОВ «Авангард-Експо» частково погасило вказану заборгованість, зокрема, у розмірі 3 121 696,77 грн.

Проте станом на 01.04.2019 дебіторська заборгованість ТОВ «Авангард-Експо» перед ДП Тернопільський облавтодор в особі філії «Великоберезовицька дорожня експлуатаційна дільниця» за проданий гарячий асфальтобетон, чорний щебінь та відшкодування по технічному розрахунку вартості склала 541 553,34 грн, що підтверджується оборотно-сальдовою відомістю по рахунку 1 та актом звірки взаємних розрахунків.

Таким чином, за результатами відповідної перевірки контролюючим органом встановлено, що додатковим джерелом погашення податкового боргу ДП "Тернопільський облавтодор" є дебіторська заборгованість ТОВ «Авангард-Експо» у сумі 541553, 34 гривень.

09.04.2019 Тернопільське управління ГУ ДФС у Тернопільській області скерувало на адресу ТОВ "АВАНГАРД-ЕКСПО" повідомлення № 1458/10-5/19.00.54.09/8347 Про переведення права вимоги дебіторської заборгованості платника податків на контролюючий орган .

Виходячи з вимог пункту 95. 22 статті 95 ПК України контролюючий орган звертається до суду щодо стягнення з дебіторів платника податку, що має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на контролюючі органи, у рахунок погашення податкового боргу такого платника податків. Сума коштів, що надходить у результаті стягнення дебіторської заборгованості у повному обсязі (але в межах суми податкового боргу) зараховується до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. Сума дебіторської заборгованості, що стягнута понад суму податкового боргу, передається у розпорядження платника податку.

Отже, з наведеного слідує, що у ТОВ «Авангард-Експо» наявна дебіторська заборгованість перед ДП Тернопільський облавтодор в особі філії «Великоберезовицька дорожня експлуатаційна дільниця» у розмірі 541 553, 34 грн.

03.04.2019 між ДП Тернопільський облавтодор ВАТ Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України та Тернопільським управлінням ГУ ДФС у Тернопільській області (далі - Платник) укладено договір № 4 Про переведення права вимоги дебіторської заборгованості , про що повідомлено ТОВ "АВАНГАРД-ЕКСПО".

З огляду на викладене, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статей 9, 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Судові витрати відповідно до ст. 139 КАС України не підлягають розподілу.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АВАНГАРД-ЕКСПО» суму дебіторської заборгованості у рахунок погашення податкового боргу ДП «Тернопільський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» у розмірі 541553 (п`ятсот сорок одна тисяча п`ятсот п`ятдесят три) грн 34 коп. на р/р НОМЕР_1 , МФО 899998, код одержувача 37977726, код бюджетної класифікації 30 14010100.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 15.11.2019.

Суддя Р.М. Брильовський

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.11.2019
Оприлюднено17.11.2019
Номер документу85675083
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1.380.2019.004957

Рішення від 07.11.2019

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Брильовський Роман Михайлович

Ухвала від 01.10.2019

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Брильовський Роман Михайлович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні