Справа № 127/27068/19
Провадження 2/127/3854/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2019 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді Федчишена С.А.,
при секретарі Підвисоцькій О.Ю.,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів ОСОБА_4 про визначення розміру частки померлого в праві спільної сумісної власності на земельну ділянку, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів ОСОБА_4 про визначення розміру частки померлого в праві спільної сумісної власності на земельну ділянку. Згідно уточнених позовних вимог просила: визначити, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності на земельну ділянку площею 0,0546 гектарів, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 0510136600:02:055:0040, цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, відповідно до Плану розподілу земельної ділянки виготовлене Подільським державним підприємством геодезії, картографії та кадастру 09.09.2019 р., складають: - ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 - 33/100 частка земельної ділянки загальною площею 0,0175 га, по АДРЕСА_1 , зафарбованої на Плані розподілу земельної ділянки жовтим кольором; - ОСОБА_3 - 13/50 частка земельної ділянки загальною площею 0,0133 га, по АДРЕСА_1 , зафарбованої на Плані розподілу земельної ділянки рожевим кольором; - ОСОБА_2 -41/100частка земельної ділянки загальною площею 0,0223 га, по АДРЕСА_1 , зафарбованої на Плані розподілу земельної ділянки зеленим кольором; - зафарбовану на Плані розподілу земельної ділянки білим кольором земельну ділянку, загальною площею 0,0015 га, по АДРЕСА_1 , в загальне користування ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Ухвалою суду від 11.10.2019року відкрито провадження за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
В підготовче засідання позивач та її представник не з`явились надали суду заяву про розгляд справи у їх відсутність, позов підтримали за обставин викладених в ньому, просили позов задовольнити.
Відповідачі в підготовче засідання не з`явились надли суду заяви про розгляд справи у їх відсутність, позов визнали, не заперечували щодо його задоволення.
Третя особа в підготовче засідання не з`явився надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позов визнав.
Згідно ч.3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд (ч.4 ст. 206 ЦПК України).
Суд, дослідивши матеріали справи, вирішуючи питання стосовно можливості прийняття визнання відповідачами позову, керуючись положеннями ч. 4 ст. 206 ЦПК України, приходить до висновку про необхідність відмови у прийнятті визнання відповідачами позову, оскільки вважає, що таке визнання суперечить Закону.
Оскільки, дане визнання позову порушує права свободи та інтереси інших осіб, а саме ОСОБА_4 , який згідно договору купівлі - продажу від 03.04.2019року є власником квартири АДРЕСА_2 , а даний будинок знаходиться на земельній ділянці право користування якої просять визначити ОСОБА_3 ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Крім того, предметом спору є земельна ділянка, яку спадкоємці не можуть прийняти, оскільки вона належить ОСОБА_2 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 на праві спільної сумісної власності, тобто для прийняття спадщини сторонам необхідно визначити частки у спільній сумісній власності, однак позивач просить визначити право користування спірною земельною ділянкою, а тому суд приходить до висновку що позивачем обрано невірний спосіб захисту.
Таким чином, суд приходить до висновку, що необхідно відмовити у прийнятті визнання відповідачами позову, та враховуючи відсутність підстав для ухвалення рішення в підготовчому засіданні, призначити справу до судового розгляду по суті та продовжити судовий розгляд.
При цьому, підстав для відкладення підготовчого засідання або оголошення перерви у відповідності до вимог ст. 198, ст. 223 ЦПК України судом встановлено не було, учасники справи таких клопотання не заявляли.
Згідно із ст. 197 ЦПК України, до судового розгляду проведені підготовчі дії, які є достатніми для закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Відповідно до п.3 ч.2 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 198, 200, 206, 260, 261 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Відмовити у прийнятті визнання відповідачами ОСОБА_2 , ОСОБА_3 позову.
Закрити підготовче провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів ОСОБА_4 про визначення розміру частки померлого в праві спільної сумісної власності на земельну ділянку та призначити справу до судового розгляду по суті на 05.12.2018року о 14.30год.в приміщенні Вінницького міського суду Вінницької області, в залі судових засідань № 5.
В судове засідання викликати сторони.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повне судове рішення складено 18.11.2019року.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2019 |
Оприлюднено | 19.11.2019 |
Номер документу | 85683144 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Федчишен С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні