Справа № 2-1134-03
6/579/34/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2019 року м.Кролевець
Кролевецький районний суд Сумської області у складі головуючої судді Моргуна О.В., за участю секретаря судового засідання Печенової Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаною заявою, мотивуючи свої вимоги тим, що 17 жовтня 2003 року Кролевецьким районним судом Сумської області було ухвалено рішення у справі №2-1134 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини ОСОБА_3 , яким позовні вимоги було задоволено. У виконавчому листі була допущена помилка в даті народження дитини ОСОБА_3 , а саме, неправильно вказано дату народження ІНФОРМАЦІЯ_1 , при тому, що у свідоцтві про народження дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 . У зв`язку з зазначеною помилкою в березні 2019 року виплати з аліментів були припинені.
Посилаючись на вказані обставини, просить суд виправити помилку у виконавчому листі від 17 жовтня 2003 року, виданому Кролевецьким районним судом Сумської області у справі № 2-1134, вказавши правильно дату народження дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також поновити виплату аліментів до досягнення дитиною повноліття та стягнути з відповідача заборгованість з аліментів з 05 березня 2019 року.
У судове засідання учасники справи не з`явилися, про час та місце розгляду заяви повідомлялися належним чином. ОСОБА_1 надала заяву про розгляд справи без її участі, просить заяву задовольнити (а.с. 25).
Неявка учасників справи не є перешкодою для розгляду заяви.
Відповідно до положення ч.2 ст.247 ЦПК України суд здійснив розгляд справи без фіксування судового процесу технічними засобами.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення заяви.
Відповідно до ч.1 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до ч.1 ст. 432 ЦПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Судом встановлено, що Кролевецьким районним судом Сумської області 17 жовтня 2003 року було ухвалено рішення у цивільній справі № 2-1134-03 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину, за яким позов задоволено, стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/4 всіх видів доходу щомісячно до його повноліття, але не менше 1/2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян щомісячно, починаючи стягнення з 19 вересня 2003 року, витрати по оплаті послуг адвоката в розмірі 15 грн., держмито в доход держави в розмірі 51 грн.
У тексті рішення суду від 17 жовтня 2003 року, зокрема у мотивувальній і резолютивній частинах рішення допущено описку в написанні дати народження дитини ОСОБА_3 , а саме, помилково зазначено « ІНФОРМАЦІЯ_2 » замість правильного « ІНФОРМАЦІЯ_3 року ІНФОРМАЦІЯ_2 » .
На підставі даного рішення видано виконавчий лист, у якому неправильно вказано дата народження дитини ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_2 .
З матеріалів цивільної справи № 2-1134-03 вбачається, що дата народження дитини ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 5, 19-20).
Таким чином, у мотивувальній і резолютивній частинах судового рішення від 17 жовтня 2003 року допущено описку, яка підлягає виправленню, а також суд вважає за необхідне задовольнити заяву ОСОБА_1 в частині виправлення помилки у виконавчому листі, зазначивши у виконавчому листі дату народження дитини ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_3 , оскільки зазначена помилка є перешкодою для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Частиною 3 ст. 194 СК України передбачено, що заборгованість за аліментами, які стягуються відповідно до ст. 187 цього Кодексу, погашається за заявою платника шляхом відрахувань з його заробітної плати, пенсії, стипендії за місцем їх одержання або стягується за рішенням суду. Проте ст.187 СК України містить положення, відповідно до яких відрахування аліментів на дитину здійснюється за ініціативою платника. Зокрема, частиною першою цієї статті передбачено, що один з батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві. Тобто, заборгованість по сплаті аліментів може бути стягнута за рішенням суду лише у випадку, коли аліменти на дитину відраховувалися із заробітної плати, пенсії, стипендії платника аліментів за його заявою, в позовному порядку.
Зважаючи на те, що вже є таке, що набрало законної сили, судове рішення про стягнення аліментів на дитину, враховуючи, що нормами ЦПК України не передбачено поновлення виплати аліментів до досягнення дитиною повноліття та стягнення з відповідача заборгованості з аліментів в порядку ст.432 ЦПК України, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні поданої заяви в цій частині.
Керуючись ст.ст.260, 269, 432 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити частково.
Виправити описку у мотивувальній і резолютивній частинах рішення Кролевецького районного суду Сумської області від 17 жовтня 2003 року по справі № 2-1134-03 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину, зазначивши дату народження дитини ОСОБА_3 замість неправильного: « ІНФОРМАЦІЯ_1 народження» правильне: « ІНФОРМАЦІЯ_3 » .
Виправити помилку у виконавчому листі від 17 жовтня 2003 року, виданому на підставі рішення Кролевецького районного суду Сумської області від 17 жовтня 2003 року по справі № 2-1134-03 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину.
Зазначити у виконавчому листі дату народження дитини ОСОБА_3 замість неправильного: « ІНФОРМАЦІЯ_1 народження» правильне: « ІНФОРМАЦІЯ_3 » .
У задоволенні іншої частини вимог заяви - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Кролевецький районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Кролевецький районний суд Сумської області.
СуддяО. В. Моргун
Суд | Кролевецький районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2019 |
Оприлюднено | 19.11.2019 |
Номер документу | 85700072 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кролевецький районний суд Сумської області
Моргун О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні