Тростянецький районний суд
Вінницької області
справа № 147/1216/19
номер провадження № 1-кс/147/451/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2019 року слідчий суддя Тростянецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, клопотання слідчого СВ Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про арешт майна, по кримінальному провадженні, що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019020300000268 від 14.11.2019р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 185 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До Тростянецькогорайонного судуВінницької областінадійшло клопотанняслідчого СВТростянецького ВПБершадського ВПГУНП уВінницькій області,старшого лейтенантаполіції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Бершадської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна, а саме: будівельних блоків виготовлених із ракушняку, білого кольору, в кількості 42 шт., які належать Ободівській сільській раді Тростянецького району, Вінницької області, при цьому заборонити володіти, користуватися, відчужувати, розпоряджатися даним майном та зберігати дані речі в камері схову речових доказів Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області за адресою: Вінницька область смт. Тростянець, вул. Соборна, 102.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилається на те, що 14.11.2019р. до Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області надійшло повідомлення від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , про те, що в період часу з 12.11.2019 по 14.50 год. 14.11.2019 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_2 , маючи вільний доступ, шляхом демонтажу стіни господарської будівлі, яка знаходиться у комплексі будівель та споруд території колишнього табору « ІНФОРМАЦІЯ_3 », за адресою АДРЕСА_3 , вчинив крадіжку будівельних блоків із ракушняку в кількості 42 шт.
Відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.11.2019 р. під №12019020300000268 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.11.2019 р. в ході проведення огляду місця події ділянки місцевості в лісовому масиві на території Ободівської сільської ради Тростянецького району, Вінницької області, неподалік комплексу будівель та споруд (колишній дитячий табір «Лісовий куточок»), розташованого за адресою АДРЕСА_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_2 , добровільно видав працівникам поліції будівельні блоки виготовлені із ракушняка, білого кольору, в кількості 12 шт., які він, шляхом вільного доступу, викрав із території комплексу будівель та споруд за адресою АДРЕСА_3 . Дані будівельні блоки виготовлені із ракушняка, білого кольору, в кількості 12 шт., вилучено до кімнати зберігання речових доказів Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області, за адресою смт. Тростянець Вінницької області, вул. Соборна, 102.
14.11.2019 р. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_2 , звернувся із заявою про приєднання до кримінального провадження №12019020300000268, в якості речового доказу, будівельних блоків виготовлених із ракушняку, білого кольору, в кількості 30 шт.
В наданих поясненнях ОСОБА_6 повідомив, що в період часу з 12.11.2019 р. по 14.50 год. 14.11.2019, шляхом вільного доступу, із території комплексу будівель та споруд розташованого за адресою АДРЕСА_3 , він 12.11.2019 спочатку викрав будівельні блоки виготовлені із ракушняку в кількості 30 шт., після чого 14.11.2019, із вищевказаної території, викрав будівельні блоки виготовлені із ракушняку в кількості 12 шт.
В ході проведення досудового слідства встановлено, що вилучені під час проведення огляду місця події та огляду предмету, будівельні блоки виготовлені із ракушняку, в кількості 42 шт., належать Ободівській сільській раді Тростянецького району, Вінницької області.
Постановою слідчого СВ Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 від 14.11.2019р. визнано та приєднано до матеріалів кримінального провадження №12019020300000268 в якості речового доказу будівельні блоки виготовлені із ракушняку, білого кольору, в кількості 42 шт., а також постановлено, що дані речові докази зберігати у кімнаті речових доказів Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, у якій вказав, що клопотання підтримує в повному обсязі, просив проводити розгляд клопотання у його відсутність.
Представник Ободівської сільської ради Тротянецького району Вінницької області в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ст.107КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Вивчивши клопотання, додані до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, арешт майна.
Так,згідно ч.1ст.170КПК Україниарештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомзлочину,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб,конфіскації уюридичної особи,для забезпеченняцивільного позову,стягнення зюридичної особиотриманої неправомірноївигоди,можливої конфіскаціїмайна.Арешт майнаскасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Частиною 3 ст. 170 КПК України передбачено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
При вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та обґрунтованого рішення слідчий суддя, згідно ст.ст. 94, 132, 173 КПК України, повинен врахувати: існування обґрунтованої підозри щодо вчинення злочину та достатність доказів, що вказують на вчинення злочину; правову підставу для арешту майна; можливий розмір шкоди, завданої злочином; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність і співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
За таких обставин, слідчий суддя враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав, які свідчать про необхідність забезпечення, у тому числі і збереження речових доказів, а саме: будівельних блоків виготовлених із ракушняку, білого кольору, в кількості 42 шт., приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 98, 132, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про арешт майна, по кримінальному провадженні, що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019020300000268 від 14.11.2019р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 185 КК України,- задовольнити.
Накласти арешт на будівельні блоки виготовлені із ракушняку, білого кольору, в кількості 42 шт., з подальшим переданням на відповідальне зберігання до камери схову речових доказів Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя:
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 85717434 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Дудіков А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні