Ухвала
від 14.11.2019 по справі 344/20255/19
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/20255/19

Провадження № 1-кс/344/10424/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2019 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого в кримінальному провадженні - начальника відділення СВ Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про арешт майна в рамках кримінального провадження за № 42018091010000002 від 26.01.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернулася з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором, в обґрунтування якого посилалася на те, що слідчим відділом Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області розслідується кримінальне провадження № 42018091010000002 від 26.01.2018 за фактом вчинення неправомірних дій членами ОК «ЖБК Добра Справа», які на підставі підроблених документів одержали право власності на земельну ділянку в м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14, та на об`єкт незавершеного будівництва (багатоквартирний будинок), розміщений на земельній ділянці, що перебували у власності ПП «Коврижних», внаслідок чого завдали майнової шкоди пайовикам вищевказаного підприємства.

Допитані з даного приводу в якості свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 надали покази про те, що 03.02.2003 року, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, в особі першого заступника міського голови ОСОБА_6 , на підставі п. 1.5 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 26.12.2002 № 525, передає в оренду ТОВ «Прикарпатагробуд» земельну ділянку на АДРЕСА_1 , площею 0.3952 га, з цільовим призначенням: будівництво житлового будинку.

22.09.2004 року, рішенням № 365 виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради надано дозвіл ВАТ «Прикарпатагробуд» на будівництво 27-квартирного житлового будинку на орендованій земельній ділянці на вул. Гарабарській, 14.

21.03.2005 року, ВАТ «Прикарпатагробуд» укладає договір на участь у частковому будівництві з ПП «Коврижних», код ЄДРПОУ 13657954. У відповідності до цього договору ВАТ «Прикарпатагробуд» приймає ПП «Коврижних» у часткове будівництво 27 квартирного житлового будинку на орендованій ВАТ «Прикарпатагробуд» земельній ділянці на вул. Гарбарській, 14.

В 2014 році виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради припиняє дію договору оренди з ВАТ «Прикарпатагробуд» у зв`язку із значної заборгованістю по виплаті орендної плати.

Тоді ж у березні та в серпні 2014 року, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради своїми рішеннями передає спочатку в оренду земельну ділянку на вул. Гарбарській, 14, з об`єктом незавершеного будівництва, а згодом у власність ОК «ЖБК Добра справа».

При цьому, згідно примітки до Переліку осіб землекористування, яким надано дозвіл на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (дод. до рішення № 1373 від 21.03.2014) відведення земельної ділянки відбулось за рахунок частини земельної ділянки, як знаходилась у оренді ВАТ «Прикарпатагробуд».

В подальшому, 09.12.2015 року, голова ОК «ЖБК Добра справа» ОСОБА_7 подала до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області декларацію про початок виконання будівельних робіт на об`єкт «Будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Гарбарській, 14 м. Івано-Франківськ» до якої свідомо внесла завідомо неправдиві дані, зокрема: вид будівництва нове будівництво; щодо головного інженера, - ОСОБА_8 , котрий розробляв проектну документацію для будівництва вищевказаного будинку, однак жодних договірних відносин з ОК «ЖБК Добра справа» не мав; щодо видачі містобудівних умов та обмеження забудови земельної ділянки, оскільки документи вказані ОСОБА_7 були видані задовго до створення ОК «ЖБК Добра справа», при цьому дозвіл Інспекції ДАБК № 33 від 21.03.2005 був виданий ВАТ «Прикарпатагробуд» та ПП «Коврижних», щодо кількості квартир у житловому будинку та їх площі, з 27 квартир в проектній документації, до 33 у декларації.

Відповідно до наказу № 9 від 25.02.2016 начальника УДАБІ в Івано-Франківській області ОСОБА_9 декларацію про початок виконання будівельних робіт на об`єкт «Будівництво багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_1 » № ІФ 083153432017 скасовано.

В подальшому, 03.01.2017 року, голова ОК «ЖБК Добра справа» ОСОБА_7 , з метою незаконного заволодіння об`єктом незавершеного будівництва, звернулась до реєстраційної служби Івано-Франківської міської ради із заявою № 20470690 про проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень (щодо права власності) на нерухоме майно.

18.02.2017 року, голова ОК «ЖБК Добра справа» ОСОБА_7 уклала договір № 180217 про спільне будівництво житлового будинку за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14, з «ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД», в особі директора ОСОБА_10 . Предметом цього договору стало співробітництво та участь сторін у будівництві житлового будинку на земельній ділянці з об`єктом незавершеного будівництва, яка розташована за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14.

Виходячи з умов договору укладеного між ТОВ «ЗАХІД-СПЕЦ-БУД» та ОК «ЖБК Добра Справа» кооператив отримає 10 квартир а решту (17 квартир ) перейде ТОВ «ЗАХІД-СПЕЦ-БУД». Тобто ОСОБА_7 без відома інших пайовиків ввійшла у змову посадовими особами ТОВ «ЗАХІД-СПЕЦ-БУД» з метою відчуження квартир інших пайовиків забудовнику.

23.10.2018 вищевказаний об`єкт незавершеного будівництва 27-ми квартирний (багатоповерховий) житловий будинок готовністю 57 %, розміщений за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні, у зв`язку із існуванням сукупності підстав вважати, що вони пристосовані та використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та зберегли на собі його сліди.

На теперішній час, з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження майна, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, у кримінальному провадженні, виникла необхідність у накладенні арешту на житловий будинок готовністю 57 %, розміщений за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14, належить на праві приватної власності ОК «ЖБК «Добра-Справа», код ЄДРПОУ 38972995.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримала вказавши, що вилучений автомобіль визнано речовим доказом та є необхідність у проведенні експертизи.

Відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд даного клопотання здійснено без участі та виклику особи, у володінні якої знаходиться вказана інформація.

Слідчий в судове засідання не з`явився,попередньо подав заяву відповідно до якої просив клопотання слухати без його участі. А також, просив розглядати клопотання про накладення арешту на майно без повідомлення власників майна, їх захисника, з метою забезпечення арешту майна.

На підставі ч. 2 ст. 173 КПК України клопотання слідчого розглянуто бех повідомлення власника майна.

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У відповідності до ч. 3 ст. 170 КПК України арешт накладається на матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, щодо об`єкта нерухомого майна № 140768017 від 09.10.2018, об`єкт незавершеного будівництва 27-ми квартирний (багатоповерховий) житловий будинок готовністю 57 %, розміщений за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14, належить на праві приватної власності ОК «ЖБК «Добра-Справа», код ЄДРПОУ 38972995.

Стороною кримінального провадження, яка звернулась з клопотанням, доведено наявність достатніх підстав вважати, що зазначене майно є речовим доказом у кримінальному провадженні, а тому є необхідність у накладені на нього арешту з метою збереження речових доказів до з`ясування всіх обставин кримінального провадження.

Слідчий обґрунтовуючи клопотання вказує мету арешту запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження майна, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.

Враховуючи вищенаведене, клопотання слід задовольнити та накласти арешт на зазначене майно із забороною на відчуження, розпорядження та користування, оскільки вказаний захід забезпечення є доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження.

Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 395 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на житловий будинок, готовністю 57 %, який розміщений за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14, та належить на праві приватної власності ОК «ЖБК «Добра-Справа», код ЄДРПОУ 389729952, із забороною розпоряджатись та користуватись вказаним майном, а саме проводити будівельні роботи та вчиняти реєстраційні дії.

Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.11.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85722742
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —344/20255/19

Ухвала від 14.11.2019

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Ковалюк І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні