№ 1-кп\760\ 2172\19
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2019 року Солом`янський районний суд м. Києва
в складі: головуючого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залісуду в м.Києві кримінальнепровадження відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
уродженки Кіровоградської області , Долинського району,
с. Більшовик , громадянки України , освіта середньо - спеціальна,
проживає АДРЕСА_1 , не судиму, -
за фактом вчинення кримінального правопорушення , передбаченого ст. ст. 27 ч. 5, 358 ч. 1 , 358 ч. 4 КК України , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019100090007396 від 04.10.2019 року ,-
за участю прокуророра - ОСОБА_4
обвинуваченої - ОСОБА_5
захисника - ОСОБА_6
в с т а н о в и в :
Відповідно до обвинувального акту , ОСОБА_5 обвинувачується в наступному.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 року (далі Закону), обов`язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців у порядку, встановленому законодавством.
Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним медичним оглядам, порядок проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок встановлюються Кабінетом Міністрів України. Особи, які відмовляються або ухиляються від проходження обов`язкових профілактичних медичних оглядів, відсторонюються від роботи.
Відповідно до п. 18 Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559, адміністрація готелів, що бере участь у процесі обслуговування, підлягає обов`язковим профілактичним медичним оглядам.
Відповідно до п. 6 Порядку проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559 (далі Порядку), роботодавець забезпечує ведення журналу реєстрації особистих медичних книжок, де зазначаються номер, серія, дата видачі книжки, прізвище, ім`я та по батькові її власника; згідно п. 7 Порядку, видачу або реалізацію особистих медичних книжок можуть здійснювати заклади та установи охорони здоров`я, які проводитимуть обов`язкові медичні огляди.
Форма первинної облікової документації №1-ОМК затверджена Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації №1-ОМК "Особиста медична книжка", затвердженою Наказом Міністерства охорони здоров`я України №150 від 21.02.2013. Відповідно до вимог Інструкції, форма №1-ОМК видається особі у разі відсутності протипоказань для зайняття відповідним видом діяльності; форма №1-ОМК заповнюється посадовою особою медичної комісії закладу охорони здоров`я; форма №1-ОМК підписується керівником та засвідчується печаткою закладу охорони здоров`я.
Отже, особиста медична книжка форми №1-ОМК, форма та зміст якої встановлена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 21.02.2013 №150 від 21.02.2013 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.04.2013 року за №662/23194 є офіційним документом, який видається установою, яка має право видавати такий документ, а саме закладом охорони здоров`я, де проводився медичний огляд, і який надає право допуску до роботи працівникам окремих професій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.
Відповідно до положення «Про будинок соціального піклування», затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 15.11.2002 №2080 (в редакції розпорядження Київської міської державної адміністрації від 07.12.2005 №2250), Будинок соціального піклування є закладом соціального захисту (соціальний готель), що надає соціальні послуги бездомним громадянам, створений для перебування бездомних громадян, який має у своєму складі відділення нічного перебування.
На початку лютого 2019 року, в невстановлену дату та час, ОСОБА_5 , маючи на меті отримання подальшого допуску до роботи в Будинку соціального піклування, на посаді сестри медичної вищої категорії, однак не бажаючи проходити обов`язковий медичний огляд у медичній установі, який визначений Порядком проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559, Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації №1-ОМК "Особиста медична книжка", затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров`я України №150 від 21.02.2013, всупереч положень ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000, вирішила підробити і використати завідомо підроблений документ а саме особисту медичну книжку, на своє ім`я.
Реалізуючи свій злочинний умисел спрямований на пособництво в підроблені офіційного документу та подальше його використання, ОСОБА_5 , в лютому 2019 року, в невстановлений день та час, поблизу буд. 4/6 по вул. Суздальській, у м. Києві, зустрілась з невстановленою досудовим розслідуванням особою, з якою домовилась про підроблення особистої медичної книжки, шляхом внесення до неї завідомо неправдивих відомостей про проходження нею обов`язкового медичного огляду, після чого сприяла невстановленій слідством особі у вчиненні злочину, шляхом надання їй власних анкетних даних, (прізвища, імені та по-батькові), фотокартки 3*4 см., грошових коштів в сумі 150 грн.
04лютого 2019року,в невстановленийчас,не встановленаслідством особа,перебуваючи поблизу буд.4/6 повул.Суздальській,у м.Києві, передала ОСОБА_5 завідомо підробленуособисту медичнукнижку формипервинної обліковоїдокументації №1-ОМК,серії 2ААБ№733592,тобто завідомопідроблений офіційнийдокумент,який видаєтьсяустановою,яка маєправо видаватитакий документ,а саме закладом охорони здоров`я, де проводився медичний огляд і який надає право допуску до роботи працівникам окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, до якої були внесені завідомо неправдиві відомості, щодо проходження медичного огляду ОСОБА_5 у Комунальному некомерційному підприємстві Поліклініці №3 Святошинського району міста Києва код ЄДРПОУ 25696273 на ім`я ОСОБА_5 , з відповідним відтиском печатки та фотокарткою ОСОБА_5 .
Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України, Поліклініка №3 Святошинського району міста Києва код ЄДРПОУ 25696273, як юридична особа припинила свою діяльність 16.06.2015 року , а тому медична книжка вказаною організацію видаватись не могла.
Відповідно до довідки КНП «Консультативно діагностичний центр » Святошинського району м. Києва, особиста медична книжка серії 2ААБ №733592, закладом не видавалась, ОСОБА_5 медичний огляд в 2018-2019 роках не проходила.
Крім цього, ОСОБА_5 ,04.02.2019року,в невстановленийчас,перебуваючи вприміщенні Будинкусоціального піклуванняза адресою:м.Київ,вулиця Суздальська,4/6,маючи на меті отримання подальшого допуску до роботи в Будинку соціального піклування, на посаді сестри медичної, однак не бажаючи проходити обов`язковий медичний огляд у медичній установі, який визначений Порядком проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559, Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації №1-ОМК "Особиста медична книжка",затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров`я України №150 від 21.02.2013, всупереч положень ст. 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000., під час чергової перевірки наявності медичних книжок, реалізовуючи свій злочинний умисел, пред`явила (використала) уповноваженій особі Будинку соціального піклування - ОСОБА_7 , зазначену вище, завідомо підроблену особисту медичну книжку форми первинної облікової документації №1-ОМК, серії 2ААБ №733592, тобто завідомо підроблений офіційний документ, який видається установою, яка має право видавати такий документ, а саме закладом охорони здоров`я, де проводився медичний огляд і який надає право допуску до роботи працівникам окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, до якої були внесені завідомо неправдиві відомості, щодо проходження медичного огляду ОСОБА_5 у Комунальному некомерційному підприємстві Поліклініці №3 Святошинського району міста Києва код ЄДРПОУ 25696273 на ім`я ОСОБА_5 , з відповідним відтиском печатки та фотокарткою ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 , своїми умисними діями, які виразились у використанні завідомо підробленого офіційного документа, який видається установою, яка має право видавати такі документи, і який надає права, вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ст. 358 ч. 4 КК України.
Також , ОСОБА_5 , своїми умисними діями, які виразились у пособництві в підробленні офіційного документа, який видається установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права, вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України.
Обвинувачена повністю та добровільно визнала себе винуватою у вчиненні нею кримінальних правопорушень.
Підтвердила ,що дійсно домовилась з незнайомою особою в лютому 2019 року про підробку медичної книжки на її ім`я ,для чого вказала свої анкетні дані та передала 150 гривень винагороди. Вона не бажала сама проходити медичний огляд ,а відповідно до її посади наявність медичної книжки є обовяз`ковою. Також вказану книжку передала по місцю своєї роботи в будинок соціального піклування Департаменту соціальної політики КМДА. У вчиненому щиро розкаялась .
Обвинувачена ОСОБА_5 та прокурор Київської місцевої прокуратури № 9 ОСОБА_4 звернулись до суду із угодою про визнання винуватості від 25.07.2019 на наступних умовах.
Обвинувачена ОСОБА_5 повністю та беззастережно визнає свою вину в судовому засіданні.
Сторони згодні із призначенням ОСОБА_8 покарання за ст. 27 ч. 5, 358 ч. 1 КК України у виді штрафу розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень ; за ст. 358 ч. 4 КК України у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що становить 850 гривень.
На підставі ст. 70 КК України остаточне покарання за сукупністю злочинів призначити шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави ,що становить 1700 гривень.
Крім того , як обвинувачена , так і прокурор згодні з тим ,що в разі затвердження судом угоди , їх права на оскарження обмежені у відповідності до ст.ст. 394 и 424 КПК України .
Також обвинувачена повідомлена , що в разі невиконання угоди про визнання винуватості , прокурор має право на протязі встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності звернутись до суду , який затвердив угоду про примирення з клопотанням про скасування вироку.
Суд, вислухав учасників процесу та вивчивши угоду про визнання винуватості від 25 липня 2019 року відносно ОСОБА_5 приходить до висновку ,що вона підлягає затвердженню.
Суд вважає, що угода відповідає вимогам ст. 471 КПК України , вона була підписана сторонами добровільно і відсутні підстави вважати , що при цьому застосовувалось насильство , погрози , обіцянки.
Права обвинуваченої ОСОБА_5 не порушені, угода підписана в присутності її захисника , вона повністю визнає себе винуватою .
Обставин , яка обтяжує її покарання судом не встановлено.
Суд вважає вірною правову кваліфікацію дій обвинуваченої ОСОБА_5 за ст. ст. 27 ч. 5, 358 ч. 1, 358 ч. 4 КК України і умови угоди не протирічать вимогам КПК України.
Умови угоди не порушують прав, свобод та інтересів сторін, інших осіб та держави.
Крім того , суд вважає , що виконання ОСОБА_5 обов`язків по угоді можливе.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 374, 375 , 471,474, 475 КПК
України,-
З а с у д и в :
Затвердити угоду про визнання винуватості від 25 липня 2019 року між прокурором Київської місцевої прокуратури № 9 ОСОБА_4 та обвинуваченою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 по кримінальному провадженню № 12019100090007396 від 31.07. 2019 року.
Визнати ОСОБА_5 винуватою за ст.ст. 27 ч. 5, 358 ч. 1, 358 ч. 4 КК України та призначити йому покарання :
- за ст. 27 ч. 5, 358 ч. 1 КК України у виді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави ,що становить 1700 гривень ;
-за ст. 358 ч. 4 КК України у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави , що становить 850 гривень .
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суровим остаточно призначити до відбуття покарання у виді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави ,що становить 1700 гривень .
Речові докази : особисту медичну книжку - залишити на збереження в матеріалах провадження.
Вирок може бути оскаржений до Київського Апеляційного суду через районний суд на протязі 30 днів з дня його проголошення на підставах ,передбачених ст.394 ч. 3 КПК України.
Копія вироку негайно вручається учасникам кримінального провадження.
СУДДЯ :
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 85731156 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Педенко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні