Справа №944/5825/19
Провадження №2/944/1709/19
УХВАЛА
19.11.2019 року м.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Швед Н.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації Львівської області, з участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування наказу Відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації Львівської області Про застосування дисциплінарного стягнення до ОСОБА_3 №03-03/428-К від 13.11.2019 року та відшкодування моральної шкоди,-
в с т а н о в и л а:
18.11.2019 року позивач звернувся в суд з позовною заявою до Відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації Львівської області, з участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування наказу Відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації Львівської області Про застосування дисциплінарного стягнення до ОСОБА_3 №03-03/428-К від 13.11.2019 року та відшкодування моральної шкоди.
Вивчивши матеріали заяви, вважаю, що така підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною 3 ст.175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Встановлено, що заяву подано без додержання вищевказаних вимог, а саме: дана позовна заява не містить:
- ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти (якщо такі відомості позивачу відомі);
- обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються чи оспорюються;
- відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом (ч.2 ст.95 ЦПК України).
Згідно ч.4 ст.95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до ч.8 ст.43 ЦПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Частиною 5 статті 95 ЦПК України передбачено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Як вбачається з матеріалів, доданих до позовної заяви, позивачем всупереч вищезазначеним нормам закону, подані письмові докази, які належним чином не засвідчені та не зазначено про наявність у позивача або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Частиною 4 ст.177 ЦПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Разом з тим, позивач документів, що підтверджують сплату судового збору або документів щодо звільнення його від сплати судового збору, відповідно до закону, не надав.
При цьому, позивач посилається на п.1 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір , згідно якої від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Однак, суддя вважає, що посилання позивача є необгрунтованим, так як предметом його позову є визнання незаконним та скасування наказу Відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації Львівської області Про застосування дисциплінарного стягнення до ОСОБА_3 №03-03/428-К від 13.11.2019 року та відшкодування моральної шкоди, тому він під дану категорію осіб, які звільнені від сплати судового збору не підпадає.
Відтак, при зверненні до суду із вказаним позовом позивач має сплатити судовий збір відповідно до ставок встановлених Законом України Про судовий збір .
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно ст.7 Закону України Про державний бюджет України на 2009 рік прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 липня 2019 року становить 1936 гривень.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви про відшкодування моральної шкоди судовий збір сплачується в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 2 статті 4 Закону України Про судовий збір , передбачено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою встановлено ставку судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 768,40 грн.
Згідно із ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до п.10 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014р. Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах подані до суду позовні заяви можуть містити кілька самостійних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору.
Згідно Постанови Пленуму ВС від 28.11.2018р. №61-23674св18 ціна позову визначається сумою грошових коштів, якщо позов підлягає грошовій оцінці. При цьому позовна вимога про відшкодування моральної шкоди є майновою вимогою, оскільки позивач її визначив у грошовому вимірі.
Отже, враховуючи вищенаведене та те, що позивачем заявлено вимоги, що мають одночасно майновий і немайновий характер (відшкодування моральної шкоди), тому для належного оформлення позову, позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 768 грн. 40 коп. (вимога немайнового характеру - визнання незаконним та скасування наказу Відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації Львівської області) + 1936 грн. (вимога майнового характеру, тобто відшкодування моральної шкоди).
Крім цього, позивач просить допитати в судовому засіданні ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , однак не вказує, в якому статусі, якщо в якості свідків, то слід подати заяву, відповідно до вимог ст.91 ЦПК України.
Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175,177, 185 ЦПК України, Законом України Про судовий збір , суд -
у х в а л и л а:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації Львівської області, з участю третьої особи ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування наказу Відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації Львівської області Про застосування дисциплінарного стягнення до ОСОБА_3 №03-03/428-К від 13.11.2019 року та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу 10-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
- зазначити ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти (якщо такі відомості позивачу відомі);
- надати обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
- надати відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися
- надати підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
- долучити до матеріалів справи документи, що підтверджують сплату судового збору в розмірі 768 грн. 40 коп. та 1936 грн.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву вважається неподаною та повертається позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: Швед Н.П.
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2019 |
Оприлюднено | 20.11.2019 |
Номер документу | 85735705 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яворівський районний суд Львівської області
Швед Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні