Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
19 листопада 2019 р. Справа № 520/12288/19 Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М., розглянувши матеріали адміністративного позову Фермерського господарства "Шанс" (с. Петрівка, Красноградський район, Харківська область, 63340, код ЄДРПОУ 30773552) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство "Шанс" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати дії заступника начальника Красноградського ВДВС Головного територіального управління юстиції у Харківській області Слабинського Сергія Георгієвича, щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження та постанови про стягнення з боржника витрат на виконавче провадження у сумі 16690,00 грн., винесені 12.11.2019 при примусовому виконанні виконавчого листа №520\6684\19 виданого 31.10.2019 Харківським окружним адміністративним судом незаконними; скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження, винесену 12.11.2019, при примусовому виконанні виконавчого листа №520\6684\19 виданого 31.10.2019 Харківським окружним адміністративним судом; скасувати постанову про стягнення з боржника витрат на виконавче провадження у сумі 16690,00 грн., винесену 12.11.2019 при примусовому виконанні виконавчого листа №520\6684\19 виданого 31.10.2019 Харківським окружним адміністративним судом.
Судом встановлено, що адміністративний позов від імені Фермерського господарствао "Шанс" підписано ОСОБА_1 , як його представником.
Відповідно до частин 1, 2 статті 16 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво в суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Згідно з частиною 1 статті 57 Кодексу адміністративного судочинства України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно ч. 2 ст. 57 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом, представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 43 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.
Згідно ч. 6 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо: 1) прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище; 2) оскарження бездіяльності суб`єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію; 3) оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 4) припинення за зверненням суб`єкта владних повноважень юридичних осіб чи підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців у випадках, визначених законом, чи відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців; 5) оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо в`їзду (виїзду) на тимчасово окуповану територію; 6) оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 7) стягнення грошових сум, що ґрунтуються на рішеннях суб`єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження; 8) типові справи; 9) оскарження нормативно-правових актів, які відтворюють зміст або прийняті на виконання нормативно-правового акта, визнаного судом протиправним і нечинним повністю або в окремій його частині; 10) інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження; 11) перебування іноземців або осіб без громадянства на території України.
Суд зазначає, що дана справа не містить ознак передбачених ч. 6 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України для справ незначної складності, а отже, представником по даній справі може бути виключно адвокат.
При цьому, за змістом частини 4 статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
З позовної заяви вбачається, що в переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви, не надано документів, з яких можливо було б встановити той факт, що представник Фермерського господарствао "Шанс" є адвокатом.
Як докази представництва наявна тільки копія довіреності, яка не підтверджує повноваження представника як адвоката.
Отже, ОСОБА_1. підписано дану позовну заяву без надання документів, які підтверджують повноваження представника як адвоката, що свідчить про те, що позов підписано особою, яка не має права його підписувати.
Відповідно до пункту 3 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 5, 169, 293, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фермерського господарства "Шанс" про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається, згідно ч. 6 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Суддя Панов М.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2019 |
Оприлюднено | 20.11.2019 |
Номер документу | 85737975 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Панов М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні