ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2019 року Чернігів Справа № 620/2792/19
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ткаченко О.Є., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (без повідомлення сторін) справу за позовом Головного управління ДФС у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Блок-Авто про стягнення податкового боргу,
У С Т А Н О В И В:
Головне управління ДФС у Чернігівській області звернулось до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Блок-Авто , в якому просить стягнути податковий борг в сумі 87185,83 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачує податки до бюджету, а тому має податковий борг на загальну суму 87185,83 грн.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 23.09.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі без повідомлення сторін.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідач у встановлений строк відзив на позовну заяву не подав.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю Блок-Авто перебуває на обліку в Головному управлінні ДФС у Чернігівській області з 16.11.1999 (а.с.13-14).
Товариство з обмеженою відповідальністю Блок-Авто несвоєчасно та не в повному обсязі сплачує податки до бюджету.
ГУ ДФС у Чернігівській області проведено камеральну перевірку з орендної плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) ТОВ Блок-Авто , за результатами якої складено акт № 1415/25-01-53-05-23 від 02.10.2018, в якому зафіксоване порушення п. 49.18 ст. 49 та п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, а саме неподання або несвоєчасне подання платником податків податкових декларацій. На підставі зазначеного акта перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення від 13.11.2018 № 0012065305, яке не було вручено з підстав за закінченням терміну зберігання (а.с.19, 20).
ГУ ДФС у Чернігівській області направлено відповідачу податкову вимогу форми Ю № 1001-17 від 07.06.2016, яка не була вручена з підстав за закінченням терміну зберігання (а.с.21). Борг у добровільному порядку не сплачено.
Згідно з п. 42.1 ст. 42 ПК України податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.
Доказів оскарження вказаного рішення відповідачем не надано.
Відповідно до пп. 14.1.39 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно з пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПКУ пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов`язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Податковий борг відповідача підтверджений матеріалами справи, зокрема розрахунком податкового боргу, обліковими картками платника податку, податковими деклараціями та податковою вимогою.
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.34 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи, що податковий борг відповідача підтверджується матеріалами справи, та станом на час розгляду справи в суді відповідачем не погашений, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДФС у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Блок-Авто про стягнення податкового боргу у розмірі 87185,83 грн., є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов Головного управління ДФС у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Блок-Авто про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Блок-Авто (просп. Перемоги, 70, м.Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 30595614) податковий борг по орендній платі з юридичних осіб на р/р 33211812025002, отримувач УК у м.Чернігові/м.Чернігів/18010600, код 38054398, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998 в розмірі 87185 (вісімдесят сім тисяч сто вісімдесят п`ять) грн. 83 коп. з відкритих рахунків у банках:
- НОМЕР_1 , Полікомбанк, МФО 353100;
- НОМЕР_2 , АТ УкрСіббанк, МФО 351005;
- НОМЕР_3, АТ УкрСіббанк, МФО 351005;
- НОМЕР_4, Полікомбанк, МФО 353100.
Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Повний текст рішення виготовлено 19 листопада 2019 року.
Суддя О.Є. Ткаченко
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2019 |
Оприлюднено | 20.11.2019 |
Номер документу | 85738246 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Ткаченко О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні