ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
18 листопада 2019 року Черкаси Справа №925/1260/19
Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Інноваційний аграрний центр Київ до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Корсунь про стягнення 188786 грн 29 коп,
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Черкаської області з позовом звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю Інноваційний аграрний центр Київ до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Корсунь про стягнення 188786 грн 29 коп з яких: 151895 грн 00 коп сума основної заборгованості, 2722 грн 00 коп три відсотка річних, 31590 грн 01 коп сума пені, 2579 грн 28 коп інфляційні втрати за невиконання умов договору про надання послуг №03/04/2018 від 19.04.2018 в частині оплати наданих послуг.
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 04 листопада 2019 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху надати суду докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та копії доданих до неї документів, докази сплати судового збору до Державного бюджету України або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, оригінали доданих до позову документів або завірені належним чином копії цих документів.
15 листопада 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю Інноваційний аграрний центр Київ виконало вимоги ухвали суду від 04 листопада 2019 року, усунувши зазначені в ухвалі недоліки. Згідно з частиною 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до частин 3, 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Згідно з пунктом 1 частини 5 цієї статті визначено, що малозначною є справа, у якій ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Статтею 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи, а також може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. За правилами статті 250 Кодексу питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. З огляду на суму позовних вимог, незначну складність справи, враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд вирішує здійснювати розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Керуючись статтями 176, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду і відкрити провадження у справі.
2.Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
3.Встановити відповідачу строк 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання суду відзиву та позов та усіх доказів, якими обґрунтовує свої заперечення та клопотанням (у разі наявності) щодо розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, подання відзиву на позовну заяву та усіх письмових та електронних доказів; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду.
4.Встановити позивачу строк на подачу відповіді на відзив відповідача на позов, а також доказів її направлення відповідачу не пізніше 19.12.2019.
5.Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3, 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ck.arbitr.gov.ua/
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Кучеренко О.І.
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2019 |
Оприлюднено | 21.11.2019 |
Номер документу | 85741849 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Кучеренко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні