Справа № 673/2006/19
Провадження № 2/673/770/19
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 листопада 2019 р. м. Деражня
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Ягодіна Т.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Новосілецької сільської ради Хмельницької області про встановлення факту родинних відносин, визнання недійсним державного акту на право приватної власності на землю та визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, -
встановив:
19.11.2019 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із означеним позовом, в якому просить:
1) встановити факт родинних відносин між нею та ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
2) визнати недійсним державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1 № НОМЕР_2 , виданий на ім`я ОСОБА_3 на підставі розпорядження Деражнянської райдержадміністрації №330 від 23.09.2003 року;
3) визнати за нею право на спадкове майно померлої ОСОБА_3 , яким є право на земельну частку (пай), що знаходиться на території Новосілецької сільської ради Хмельницької області.
Вказана позовна заява не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України.
Так, згідно із ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно.
Розміри ставок судового збору визначені у ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір .
Зокрема, підпунктами 1, 2, 4 пункту першого цієї частини статті визначено, що:
- за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- за подання фізичною особою позовної заяви у справах окремого провадження судовий збір становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В силу ч.1 ст. 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із ст.7 Закону України Про державний бюджет на 2019 рік прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01.01.2019 року встановлено у розмірі 1921 грн.
Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається із позовної заяви, позивачем ОСОБА_1 заявлено три позовних вимоги:
1) про встановлення факту родинних відносин, тобто вимогу, що розглядається в порядку окремого провадження;
2) про визнання недійсним державного акту на право приватної власності на землю, яка є вимогою немайнового характеру;
3) про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, яка є вимогою майнового характеру.
Таким чином, із урахуванням наведених вище положень законодавства щодо розміру ставок судового збору, позивач за подання означеної позовної заяви мала б сплатити судовий збір у загальному розмірі 1921 грн. (384,20 грн. за вимогу про встановлення факту родинних відносин, 768,40 грн. за вимогу про визнання недійсним державного акту та 768,40 грн. за вимогу про визнання права на спадкове майно (із урахуванням того, що ціна позову становить 22780 грн.)).
Разом із цим, як вбачається із доданої до позовної заяви квитанції №35 від 19.11.2019 року, в рахунок судового збору позивачем сплачено лише 1152,60 грн.
Документів про сплату решти судового збору, тобто 768,40 грн. нею до позовної заяви не додано.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя,-
постановив:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Новосілецької сільської ради Хмельницької області про встановлення факту родинних відносин, визнання недійсним державного акту на право приватної власності на землю та визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування.
Надати позивачу строк 3 дні з дня вручення цієї ухвали для усунення вказаних недоліків, шляхом надання до суду:
- оригіналу документу, що підтверджує сплату нею судового збору у розмірі 768,40 грн.
Роз`яснити позивачеві, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачам.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: https://dg.km.court.gov.ua/sud2205.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя: Т. В. Ягодіна
Суд | Деражнянський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2019 |
Оприлюднено | 21.11.2019 |
Номер документу | 85770499 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деражнянський районний суд Хмельницької області
Ягодіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні