№ справи687/1312/19
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 листопада 2019 року смт.Чемерівці
Суддя Чемеровецького районного суду Хмельницької області Горобець Н.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Вишнівчицької сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області про визнання права власності на квартиру за набувальною давністю,
встановила :
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Вишнівчицької сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області та просить визнати за нею право власності за набувальною давністю на квартиру АДРЕСА_1 .
Під час прийняття позовної заяви, встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмету спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; зміст позовних вимоги: спосіб (способи) захисту прав та інтересів, передбачений законом або договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначенням доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначенням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких подано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів).
Згідно з п.7 постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 року Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги та викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а й мають бути зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
В позовній заяві всупереч вимогам ст. 175 ЦПК України не зазначені зміст позовних вимог, обставини позову є неконкретизованими, оскільки відсутні обґрунтування всіх вимог з зазначенням доказів, що підтверджують кожну обставину позову або наявність підстав для звільнення від доказування, зокрема, в позовній заяві не зазначено відомості про власника квартири чи його правонаступника, або ж відомості про те, що вищевказана квартира є безхазяйною річчю.
Крім того, відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 6 ч. 3 Закону України Про судовий збір розмір судового збору в справах майнового характеру становить 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
За змістом даної норми, під вартістю нерухомого майна розуміється грошова сума, за яку зазначене майно може бути продано в цьому населеному пункті чи місцевості на час розгляду справи.
Правові засади здійснення оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності в Україні, її державного та громадського регулювання визначено Законом України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні .
Згідно положень вказаного Закону, документом, що містить висновки про вартість майна, є звіт про оцінку майна . Визначення оціночної вартості здійснюється суб`єктами оціночної діяльності, які мають сертифікат суб`єкта оціночної діяльності за напрямом та спеціалізацією, що відповідають об`єкту оцінки.
Виходячи з наведеного, позивачу необхідно зазначити доказ щодо дійсної вартості нерухомого майна, вказати відповідну ціну позову щодо вимог майнового характеру та сплатити судовий збір на рахунок суду за наступними реквізитами: одержувач - УК у Чемеровецькому районі (Чемеровецький район) 22030101, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ - 37330146 , номер рахунку (IBAN) - UA038999980000031219206022530, найменування коду класифікації доходів бюджету - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), у справі (ПІБ позивача)..
Оскільки подана позовна заява не відповідає вимогам закону, суддя вважає, що її слід залишити без руху.
Способом усунення недоліків позовної заяви є подання нової редакції позовної заяви у відповідності до вимог ст. 175 ЦПК України та квитанції про сплату судового збору .
Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя,
постановила:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Вишнівчицької сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області про визнання права власності на квартиру за набувальною давністю - залишити без руху і надати позивачу термін для виправлення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Чемеровецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2019 |
Оприлюднено | 21.11.2019 |
Номер документу | 85770757 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чемеровецький районний суд Хмельницької області
Горобець Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні