Ухвала
від 21.11.2019 по справі 243/13461/19
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 243/13461/19

Провадження № 2/243/3863/2019

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 листопада 2019 року суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Пронін С.Г., розглянувши позовну заяву Кредитної спілки Інтеграл до ОСОБА_1 , про стягнення боргу за кредитним договором,-

В С Т А Н О В И В :

20 листопада 2019 року до суду надійшла вказана позовна заява КС Інтеграл , дослідивши яку та документи, долучені до якої, суд дійшов висновку про її невідповідність вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України та неможливість в зв`язку з цим прийняття її у провадження без усунення недоліків.

Так, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Статтею 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру юридичною особою ставка судового збору встановлена у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України Про державний бюджет України на 2019 рік станом на 01 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 1 921 грн.

З позовної заяви вбачається, що ціна позову становить 126 462 грн. 06 коп. Отже сума судового збору за подання зазначеного позову повинна складати 1 921 грн. Натомість позивачем КС Інтеграл додано до позовної заяви клопотання про відстрочення, розстрочення сплати судового збору або звільнення від його сплати.

З приписів ст. 8 Закону України Про судовий збір та ст. 136 ЦПК України слідує, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З цих підстав суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Пунктом 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах № 10 від 17.10.2014 року, передбачено, що відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Проте позивачем КС Інтеграл не доведено, що його майновий стан перешкоджає сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Отже, позивачу необхідно відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України надати суду документ, що підтверджує сплату ним судового збору, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону .

Згідно ч. ч. 1, 3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до

ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись вимогами ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, Законом України Про судовий збір , суд -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву Кредитної спілки Інтеграл до ОСОБА_1 , про стягнення боргу за кредитним договором, - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків терміном десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Слов`янського

міськрайонного суду С.Г.Пронін

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення21.11.2019
Оприлюднено22.11.2019
Номер документу85781812
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —243/13461/19

Ухвала від 19.02.2020

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Пронін С. Г.

Рішення від 19.02.2020

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Пронін С. Г.

Ухвала від 19.02.2020

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Пронін С. Г.

Ухвала від 05.12.2019

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Пронін С. Г.

Ухвала від 21.11.2019

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Пронін С. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні