Рішення
від 21.11.2019 по справі 378/1206/19
СТАВИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 378/1206/19

Провадження № 2-о/378/17/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" листопада 2019 р. Ставищенський районний суд Київської області в складі:

головуючого - судді: Скороход Т. Н.

за участю секретаря: Соколової О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Ставище справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Розумницька сільська рада Ставищенського району Київської області та Ставищенська селищна рада Київської області, про встановлення факту, що має юридичне значення-

ВСТАНОВИВ:

До суду з названою заявою звернувся ОСОБА_1 з посиланням на те, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Розумниця була зареєстрована по АДРЕСА_1 , де постійно проживала до 24 серпня 2017 року, коли в зв`язку з похилим віком (84 роки) та станом здоров`я вибула на постійне проживання до свого сина, ОСОБА_1 в будинок АДРЕСА_2 . Проте, реєстрацію за новим місцем постійного проживання, ОСОБА_2 не здійснила. ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 85 років його мати померла. На час її смерті вони постійно проживав разом по АДРЕСА_2 Ставище. Заявник здійснював її догляд, та після смерті поховав. Смерть була зареєстрована 2 квітня 2018 року виконавчим комітетом Розумницької сільської ради, про що складено актовий запис про смерть № 4. Єдиним спадкоємцем першої черги згідно статті 1261 ЦК України, є він, син спадкодавці, який із заявою про прийняття спадщини в 6-ти місячний термін після відкриття спадщини до нотаріуса не звертався, а прийняв спадщину в силу частини 3 статті 1268 ЦК України, так як постійно до дня смерті проживав разом із спадкодавцею. 29 серпня 2019 року він звернувся до Ставищенської державної нотаріальної контори із заявою про заведення спадкової справи та про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом. 29 серпня 2019 року за №785/02-31 державний нотаріус Ставищенської районної державної нотаріальної контори винесла постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії по видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на спадкове майно, оскільки він не надав документів, які б підтверджували факт постійного проживання разом із спадкодавцею на час відкриття спадщини, із заявою про прийняття спадщини у встановлений строк до нотаріальної контори він не звернувся, тому вважається таким, що не прийняв спадщину. Довести факт прийняття спадщини в позасудовому порядку він позбавлений можливості через реєстрацію матері не за місцем фактичного проживання. Встановлення факту постійного проживання разом із спадкодавцею на час відкриття спадщини йому необхідне для оформлення спадкових прав в нотаріальній конторі.

Заявник просить суд встановити факт постійного проживання його із ОСОБА_2 на час її смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 в будинку АДРЕСА_2 .

Заявник в судове засідання не прибув, направив до суду заяву, в якій просить справу розглядати без його участі (а.с. 34).

Представник заінтересованої особи - Розумницької сільської ради в судове засідання не прибув, сільська рада направила до суду заяву, в якій не заперечила проти задоволення заяви, просить справу розглядати у відсутність їх представника (а. с. 46).

Представник заінтересованої особи - Ставищенської селищної ради в судове засідання не прибув, селищна рада направила до суду заяву, в якій не заперечила проти задоволення заяви, просить справу розглядати у відсутність їх представника (а. с. 31).

Суд, розглянувши матеріали справи та дослідивши письмові докази, вважає, що заяву слід задовольнити виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 постійно проживав з своєю матір`ю ОСОБА_2 на час її смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 в будинку АДРЕСА_2 .

Встановлення вказаного факту необхідне заявнику для оформлення спадщини і підтверджується:

- копією свідоцтва про народження (а.с. 9), відповідно до якого ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 і його матір`ю є ОСОБА_2 ;

- копією свідоцтва про смерть (а.с. 10), відповідно до якого ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- довідками, виданими Розумницькою сільською радою від 5 липня 2019 року № 02-26/ № 205, від 8 травня 2019 року № 171 (а.с. 7, 8) та від 15 листопада 2019 року (а.с. 44), Актом від 5 липня 2019 року (а.с. 13), Актом від 15 жовтня 2019 року (а.с. 23), відповідно до яких ОСОБА_2 , яка була зареєстрована по АДРЕСА_1 , з 24 серпня 2017 року до дня своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 постійно проживала в будинку АДРЕСА_2 . Ставище разом із своїм сином ОСОБА_1 , який здійснював постійний догляд за матір`ю, в зв`язку з її похилим віком (84 роки) та станом здоров`я, похоронив її.

- витягом зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) (а.с. 11), відповідно до якого у Спадковому реєстрі інформація щодо спадкових справ та виданих на їх підставі свідоцтв про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 відсутня;

- постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 29 серпня 2019 року № 785/02-31 (а.с. 12), відповідно до якої державний нотаріус Ставищенської районної державної нотаріальної контори відмовила ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на спадкове майно після смерті матері, оскільки він із заявою про прийняття спадщини у встановлений строк до нотаріальної контори не звернувся.

Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Враховуючи викладене, суд вважає, що заявнику слід встановити факт, що він проживав з ОСОБА_2 на час її смерті, ІНФОРМАЦІЯ_2 в будинку АДРЕСА_2 . Ставище, оскільки це необхідно йому для прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 10, 259,265, 268, 273, 293, 315-319 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , постійно проживав з ОСОБА_2 на час її смерті, ІНФОРМАЦІЯ_2 , в будинку АДРЕСА_2 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Ставищенський районний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня його ухвалення .

Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.

Суддя Т. Н. Скороход

СудСтавищенський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення21.11.2019
Оприлюднено22.11.2019
Номер документу85787367
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —378/1206/19

Рішення від 21.11.2019

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Скороход Т. Н.

Ухвала від 14.11.2019

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Скороход Т. Н.

Ухвала від 16.10.2019

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Скороход Т. Н.

Ухвала від 26.09.2019

Цивільне

Ставищенський районний суд Київської області

Скороход Т. Н.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні