Рішення
від 12.11.2019 по справі 635/4230/19
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/4230/19

Провадження № 2/635/2366/2019

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2019 року смт. Покотилівка

Харківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді - Савченка Д.М.,

секретар судового засідання - Письменна В.М.,

позивач - ОСОБА_1 ,

представники позивача: ОСОБА_2 ,

адвокат Будзина Наталія Олександрівна,

відповідачі: Харківська районна державна адміністрація,

Пісочинська селищна рада Харківського району Харківської області,

Будянська селищна рада Харківського району Харківської області,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду у смт. Покотилівка Харківського району Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Будянської селищної ради Харківського району Харківської області, Пісочинської селищної ради Харківського району Харківської області, Харківської районної державної адміністрації про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності в порядку спадкування за законом,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить встановити факт постійного проживання разом зі спадкодавцем - чоловіком ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та визнати за нею право власності на земельну ділянку, площею 0,12 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , та право на земельну частку (пай), площею 4,43 умовних кадастрових гектарів, у КСП Березівка у с. Березівка Харківського району Харківської області у порядку спадкування за законом після померлого чоловіка.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що її чоловіку - ОСОБА_3 на праві власності належала земельна ділянка, площею 0,12 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 . Крім того, ОСОБА_3 фактично прийняв спадщину після смерті своєї матері - ОСОБА_4 , а саме: земельну частку (пай), площею 4,43 умовних кадастрових гектарів у КСП Березівка у с. Березівка Харківського району Харківської області.

Після смерті чоловіка ОСОБА_5 позивач стала його єдиною спадкоємицею першої черги. Проте, отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на спадкове майно не має можливості, оскільки нотаріусом їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності через відсутність правовстановлюючих документів. За таких обставин позивач змушена звернутися до суду за захистом свої прав.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.05.2019 головуючим у справі визначено суддю Токарєву Н.М.

Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 03 червня 2019 року провадження по справі відкрито в порядку загального позовного провадження, справа призначена до розгляду у підготовчому засіданні.

Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 03 вересня 2019 року за заявою представника позивача витребувано докази.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями № 01-02/90 від 15.10.2019 у зв`язку зі звільненням з посади судді ОСОБА_6 , головуючим у справі визначено суддю Савченка Д.М.

Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 16 жовтня 2019 року справу прийнято до провадження судді Харківського районного суду Харківської області Савченка Д.М.

Позивач у судове засідання не з`явилась, повідомлялась своєчасно і належним чином, надала суду заяву про розгляд справи без її участі, в якій просила позов задовольнити.

Представник відповідача - Будянської селищної ради Харківського району Харківської області у судове засідання не з`явився, надав відзив на позовну заяву, в якому просить вирішити питання щодо задоволення позову на розсуд суду та розглянути справу без його участі.

Представник відповідача - Харківської районної державної адміністрації у судове засідання не з`явився, надав відзив на позовну заяву, зі змісту якого вбачається, що Харківська районна державна адміністрація не заперечує проти задоволення позовних вимог та просить розглянути справу без участі представника.

Представник відповідача - Пісочинської селищної ради Харківського району Харківської області у судове засідання не з`явився, надав відзив на позовну заяву, в якому просив вирішити питання щодо задоволення позову на розсуд суду та розглянути справу без його участі.

Інших заяв та клопотань від сторін не надійшло.

Враховуючи, що у судове засідання не з`явились всі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Відповідно до ч.4 ст.200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 ЦПК України.

Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши матеріали справи та надані докази, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_3 з 24 жовтня 1997 року. Для підтвердження родинних відносин позивачем надано копію свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , виданого 27 липня 2007 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського районного управління юстиції Харківської області, актовий запис № 35.

Згідно з копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданим Гряківської сільською радою Чутівського району Полтавської області, актовий запис № 2, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на належне йому майно.

Згідно з копією державного акту на право приватної власності на землю серії ХР 25-63-19793, наданого Міськрайонним управлінням у Харківському районі та місті Люботин Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, ОСОБА_3 на підставі рішення виконавчого комітету Будянської селищної ради народних депутатів від 23 квітня 1996 року № 170 передано у приватну власність земельну ділянку площею 0, 12 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 . Даний державний акт зареєстровано у Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за 1996 рік, №259.

З копії рішення виконавчого комітету Будянської селищної ради народних депутатів Харківського району Харківської області від 23 квітня 1996 року № 135 Про виділення земельної ділянки під будівництво житлового будинку гр. ОСОБА_3 , наданою Архівним відділом Харківської районної державної адміністрації, ОСОБА_3 передано безкоштовно у приватну власність земельну ділянку з фонду земель Будянської селищної Ради народних депутатів, площею 1200 АДРЕСА_2 двісті/ кв. АДРЕСА_1 під будівництво індивідуального житлового будинку з видачею державного акту на право приватної власності на земельну ділянку.

Проте, як встановлено у судовому засіданні, оригінал вищевказаного державного акту на право приватної власності на землю серії ХР 25-63-19793 за життя ОСОБА_3 був втрачений.

Крім того, як вбачається зі змісту інформації, наданої Міськрайонним управлінням у Харківській області та місті Люботин Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 09 жовтня 2019 року, згідно з Книгою реєстрації сертифікатів на земельні частки (паї) КСП Березівка на ім`я ОСОБА_4 обліковується запис про реєстрацію сертифіката НОМЕР_3 , зареєстрованого за № 335, який виготовлено на підставі розпорядження Харківської РДА від 22 лютого 2000 року № 47. Даний сертифікат зберігається в архіві Управління. Розмір кожної земельної частки ( паю) КСП Березівка складає 4,43 умовних кадастрових гектара.

ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 , виданого Будянською селищною радою Харківського району Харківської області, актовий запис № 126.

На момент смерті ОСОБА_4 була зареєстрована та постійно мешкала за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджується довідкою, виданою виконавчим комітетом Будянської селищної ради від 04 грудня 2017 року.

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, до якої входило право на земельну частку (пай), площею 4,43 умовних кадастрових гектарів у КСП Березівка у с. Березівка Харківського району Харківської області, проте оригінал сертифікату, підтверджуючий вказане право, не зберігся.

Спадкоємцем першої черги за законом після померлої став син ОСОБА_4 - ОСОБА_3 , що підтверджуєтьсякопією свідоцтва про народження серії НОМЕР_5 .

Як вбачається зі змісту інформації, наданої виконавчим комітетом Будянської селищної ради Харківського району Харківської області від 23 травня 2019 року та акту депутата Будянської селищної ради Радченка А.О. від 30 травня 2019 року, на момент смерті ОСОБА_4 разом з нею постійно проживали, вели спільне господарство та здійснили її поховання ОСОБА_3 та ОСОБА_1 .

Оскільки правовідносини по спадкуванню вищевказаної земельної частки (паю), площею 4,43 умовних кадастрових гектарів у КСП Березівка у с. Березівка Харківського району Харківської області відкрились у 2001 році, то при розгляді справи суд вважає за необхідне керуватись нормами ЦК УРСР 1963 року , чинними на 2001 рік.

Відповідно до ст. 524 ЦК УРСР (у редакції 1963 року), яка діяла на час відкриття спадщини, спадкоємство здійснюється за законом або за заповітом.

Згідно зі ст. 529 ЦК УРСР (у редакції 1963 року) спадкоємцями за законом першої черги є діти, батьки та дружина спадкодавця в рівних частках кожний.

Відповідно до вимог ст.ст. 548 , 549 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: якщо він фактично вступив в управління чи володіння спадковим майном, чи він подав до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

Пунктом г ч.1 ст. 81 , ч. 1 ст. 131 Земельного кодексу України , передбачено що громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.

Відповідно до інформації Харківської районної державної нотаріальної контори Харківської області після померлої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка на день смерті була зареєстрована у АДРЕСА_3 , заяви про прийняття спадщини, відмову від спадщини та про видачу свідоцтва на спадщину від спадкоємців не надходили, спадкова справи не заводилася, свідоцтва про право на спадщину не видавалися.

Таким чином, судом встановлено, що єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_4 є її син ОСОБА_3 , який фактично прийняв спадщину у виді права на земельну частку (пай), площею 4,43 умовних кадастрових гектарів у КСП Березівка у с. Березівка Харківського району Харківської області після смерті своєї матері, оскільки постійно проживав разом зі спадкодавцем, протягом шести місяців після її смерті не відмовився від спадщини . Даний факт ніким та нічим не спростовано, встановлення даного факту має для позивача юридичне значення, так як впливає на реалізацію його спадкових прав.

Отже, з вищевикладеного вбачається, що після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, яка складається з: земельної ділянки, площею 0,12 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , та права на земельну частку (пай), площею 4,43 умовних кадастрових гектарів у КСП Березівка у с. Березівка Харківського району Харківської області.

З довідки, виданої виконавчим комітетом Гряківської сільської ради Чутівського району Полтавської області від 28 травня 2019 року № 02-20/325, вбачається, що ОСОБА_3 згідно з відомостями домової книги № 9 був зареєстрований та мешкав у АДРЕСА_4 з 14 листопада 2019 року та помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 проживала разом з чоловіком - ОСОБА_3 з 14 листопада 2019 року по день смерті останнього та вела з ним сумісне господарство у АДРЕСА_4 , за власні кошти поховала його , що підтверджується довідкою, виданою виконавчим комітетом Гряківської сільської ради Чутівського району Полтавської області від 28 травня 2019 року № 02-20/326.

Згідно з вимогами ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст.1217 ЦК України спадкування в Україні здійснюється за законом і за заповітом.

Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно зі ст.1223 ЦК України , право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу . Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Статтею 1258 ЦК України передбачено, що спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу .

Цивільним Кодексом передбачена черговість спадкоємців за законом, відповідно до якої у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК України ).

Після смерті ОСОБА_3 спадкоємицею першої черги законом стала його дружина - ОСОБА_1 , яка фактично прийняла спадщину після нього.

Відповідно до інформації, наданої Чутівською державною нотаріальною конторою Полтавської області 24 вересня 2019 після смерті померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , який на час смерті був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 із заявою про прийняття спадщини, про відмову від прийняття спадщини та про видачу свідоцтва на спадщину ніхто із спадкоємців не звертався, спадкова справа не відкрита.

Як вбачається з постанови про відмову у вчиненні нотаріальних дій, винесеної 28 травня 2019 року державним нотаріусом Полтавської районної державної нотаріальної контори Махринською О.В., позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на право на земельну ділянку, площею 0,12 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на майно.

Відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, яка необхідна для їх обслуговування, якщо інший її розмір не визначений заповітом.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину у виді земельної ділянки, площею 0,12 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , після смерті свого чоловіка ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , що було підтверджено наданими суду письмовими доказами. Позивачем були вчинені всі дії у порядку ст.1270 ЦК України , спрямовані на прийняття спадщини, однак йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, у зв`язку з відсутністю оригіналу документу, що посвідчує право власності на спірну земельну частку (пай).

Відповідно до ст. 67 Закону України "Про нотаріат" свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою всіх спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, встановленому цивільним законодавством.

Якщо нотаріусом обґрунтовано відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, виникає цивільно-правовий спір, що підлягає розглядові у позовному провадженні.

Крім того, судом встановлено, що позивач також фактично прийняла спадщину виді права на земельну частку (пай), площею 4,43 умовних кадастрових гектарів у КСП Березівка у с. Березівка Харківського району Харківської області після смерті свого чоловіка ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , що було підтверджено наданими суду письмовими доказами.

Відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, яка необхідна для їх обслуговування, якщо інший її розмір не визначений заповітом.

Відповідно до ч.1 ст 316 ЦК України - правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

На підставі ст. 319 Цивільного Кодексу України право власності в Україні складається з права володіння, права користування та права розпорядження та може набуватися тільки на законних підставах.

На підставі ст.321 ЦК України право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений в його здійсненні, власник вправі вимагати захисту порушеного права власності в судовому порядку ( ст.16 Цивільного Кодексу України).

На підставі вимог ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах не заборонених законом, зокрема з правочинів.

Положеннями ст.16 Цивільного Кодексу передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, одним з способів захисту цивільних прав та інтересів можуть бути визнання права, визнання правочину недійсним, відновлення становища, яке існувало до правопорушення і інше.

Згідно з ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно зі ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку, в тому числі й у випадку визначення судом за позовом спадкоємця додаткового строку для прийняття спадщини.

Умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об`єкти нерухомості, є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку.

За ч.1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Дослідивши надані позивачем докази й їх сукупності, враховуючи відомості, надані селищними радами про факт постійного проживання подружжя ОСОБА_7 разом, суд вважає доведеним ту обставину, що ОСОБА_1 постійно проживала із ОСОБА_3 однією сім`єю на день смерті спадкодавця за місцем реєстрації останнього.

Враховуючи, що судом встановлений факт проживання позивача ОСОБА_1 разом зі спадкодавцем на день його смерті за адресою: АДРЕСА_4 , та ту обставину, що позивач є єдиною спадкоємцею першої черги після смерті чоловіка ОСОБА_3 , з яким вона спільно проживала по день смерті останнього та поховала його за власні кошти, а також ту обставину, що відповідачі у справі визнали позовні вимоги у повному обсязі та не заперечували проти їх задоволення, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги позивача та визнати за нею право власності на земельну ділянку, площею 0,12 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , та право на земельну частку (пай), площею 4,43 умовних кадастрових гектарів у КСП Березівка у с. Березівка Харківського району Харківської області у порядку спадкування за законом після смерті чоловіка - ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Висновки суду узгоджуються із зібраними у справ доказами і не суперечать вимогам законодавства.

У відповідності до вимог ст. 141 ЦПК України суд вважає за доцільне залишити судові витрати за позивчаем.

Керуючись ст.ст. 4, 5, 12, 81, 141, 247, 263-265, 315 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Будянської селищної ради Харківського району Харківської області, Пісочинської селищної ради Харківського району Харківської області, Харківської районної державної адміністрації про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності в порядку спадкування за законом- задовольнити повністю.

Встановити факт проживання ОСОБА_1 з чоловіком ОСОБА_3 , померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 , по АДРЕСА_4 на день його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_6 , право власності на земельну ділянку, площею 0, 12 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , у порядку спадкування за законом після смерті чоловіка - ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_6 , право на земельну частку (пай), площею 4,43 умовних кадастрових гектарів у КСП Березівка у с. Березівка Харківського району Харківської області у порядку спадкування за законом після смерті чоловіка - ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Судові витрати залишити за позивачем.

Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складення повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Харківський районний суд Харківської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання (реєстрації): АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_6 .

Відповідач: Харківська районна державна адміністрація, юридична адреса: м.Харків, вул.Григорівське шосе, 52, код ЄДРПОУ 25444235.

Відповідач: Пісочинська селищна рада Харківського району Харківської області, юридична адреса: Харківська область, Харківський район, смт.Пісочин, пров.Транспортний, 2, код ЄДРПОУ 04396727.

Відповідач: Будянська селищна рада Харківського району Харківської області, юридична адреса: Харківська область, Харківський район, смт.Буди, пров.Садовий, 1, код ЄДРПОУ 04396578.

Повний текст рішення суду складений 21 листопада 2019 року.

Суддя Д.М. Савченко

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення12.11.2019
Оприлюднено22.11.2019
Номер документу85796711
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —635/4230/19

Рішення від 12.11.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Рішення від 12.11.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 16.10.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 03.09.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

Ухвала від 03.06.2019

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Токарєва Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні