Ухвала
від 21.11.2019 по справі 802/1877/13-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

м. Вінниця

21 листопада 2019 р. Справа № 802/1877/13-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук Максим Петрович, розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Ладижин Вінницької області до державного підприємства "Ензим" про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Ладижин Вінницької області до державного підприємства "Ензим" про стягнення заборгованості.

Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області подало заяву про заміну сторони виконавчого провадження з примусового виконання вказаного судового рішення.

Ухвалою суду 13.11.2019 року призначено заяву до розгляду в судовому засіданні з викликом сторін на 21.11.2019 року.

Водночас уповноважений представник заявника подав клопотання про залишення заяви без розгляду у зв`язку з необхідністю її доопрацювання. Таке клопотання розцінюється судом як клопотання про відкликання заяви.

Визначаючись щодо поданого клопотання, суд виходить з наступного.

Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 44 КАС України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Право подання заяви в змістовному значенні включає в себе правомочності щодо: ініціювання розгляду заяви; розгляду та вирішення заяви (в тому числі зміни, доповнення, уточнення тощо); відкликання заяви, якщо до його вирішення та прийняття ухвали судом її розгляд втратив для заявника інтерес, або з інших причин.

Порядок розгляду заяв про заміну сторони виконавчого провадження врегульовано ст. 379 КАС України.

Однак, проаналізувавши положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд доходить висновку, що законодавством не регламентовано порядок прийняття судом рішень з приводу залишення без розгляду чи відкликання заяви про заміну сторони виконавчого провадження, а тому, необхідно враховувати, що заявнику, як ініціатору процесу, законодавцем надано широке коло процесуальних прав щодо можливості подання заяв та клопотань, які він може використовувати на власний розсуд, не допускаючи при цьому зловживань. Клопотання про відкликання заяви щодо заміни сторони виконавчого провадження до її вирішення судом є одним з різновидів таких заяв та клопотань. Водночас будь-яких обмежень щодо можливості відкликання заяви про заміну сторони виконавчого провадження законом не встановлено.

Відтак, таке клопотання, з огляду на можливість заявника розпоряджатися своїми правами на власний розсуд та відсутності процесуальної заборони на її подання, підлягає задоволенню.

За таких обставин, суд вважає за можливе застосувати ч. 6 ст. 7 КАС України, згідно з якою у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних приписів і загальних засад права (аналогія права).

Таким чином, оскільки питання за наслідками прийняття до розгляду заяви щодо заміни сторони виконавчого провадження наразі судом не вирішено, тому до поданої заявником заяви суд застосовує норму п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України щодо повернення відповідної заяви без розгляду.

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про відкликання заяви про заміну сторони виконавчого провадження по справі №802/1877/13-а - задовольнити.

Заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну сторони виконавчого провадження від 13.11.2019 по справі № 802/1877/13-а залишити без розгляду.

Копію ухвали направити особі, яка звернулася із заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Альчук Максим Петрович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.11.2019
Оприлюднено25.11.2019
Номер документу85814595
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/1877/13-а

Ухвала від 05.12.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Ухвала від 26.11.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Ухвала від 21.11.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Ухвала від 13.11.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Ухвала від 16.05.2018

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Ухвала від 24.04.2018

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

Постанова від 18.05.2013

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Альчук Максим Петрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні