ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

УХВАЛА

про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

"25" листопада 2019 р. Справа № 906/1157/17

Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючої судді Коломис В.В.

судді Миханюк М.В.

судді Саврій В.А.

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Інновація" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 906/1157/17

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Інновація"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційне підприємство "Інтертрансстрой"

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 06 листопада 2019 року у справі №906/1157/17 поновлено Державній іпотечній установі строк на подання апеляційної скарги. Відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної іпотечної установи на ухвалу Господарського Житомирської області від 06 вересня 2019 року у справі № 906/1157/17. Призначено справу №906/1157/17 до розгляду на "02" грудня 2019 р. об 11:30 год.

20 листопада 2019 року від Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Інновація" надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції; проведення відеконференції просить доручити Київському апеляційному суду.

Суд, розглянувши вказане клопотання прийшов до висновку про відмову у його задоволенні з огляду на наступне.

За приписами п.4 ч.3 ст.129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Згідно з частинами 1-3 ст.13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ч.5 ст.11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до ст.197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

Слід зазначити, що перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений. У зв`язку з цим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається в кожному окремому випадку з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.

Прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання однієї із сторін.

У пункті 2 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції" визначено, що до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв`язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.

Колегія суддів, розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Інновація" встановила, що відповідно до даних веб-програми "Бронювання систем відеоконференцзв`язку" відсутні технічні можливості для проведення судового засідання у справі №906/1157/17 в режимі відеоконференції, оскільки в Київському апеляційному суді на визначену дату та необхідний час вже призначені інші судові засідання, в т.ч. в режимі відеоконференції.

Зважаючи на відсутність технічної можливості для проведення відеоконференцзв`язку із вищевказаним судом, суд апеляційної інстанції відмовляє у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Інновація" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

На підставі викладеного, керуючись ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Інновація" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції залишити без задоволення.

2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

3. Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Інновація".

Головуюча суддя Коломис В.В.

Суддя Миханюк М.В.

Суддя Саврій В.А.

Зареєстровано 25.11.2019
Оприлюднено 26.11.2019
Дата набрання законної сили 25.11.2019

Судовий реєстр по справі 906/1157/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 09.07.2020 Господарський суд Житомирської області Господарське
Ухвала від 09.07.2020 Господарський суд Житомирської області Господарське
Ухвала від 28.05.2020 Господарський суд Житомирської області Господарське
Ухвала від 28.05.2020 Господарський суд Житомирської області Господарське
Ухвала від 02.04.2020 Господарський суд Житомирської області Господарське
Постанова від 26.02.2020 Касаційний господарський суд Верховного Суду Господарське
Ухвала від 17.02.2020 Господарський суд Житомирської області Господарське
Ухвала від 26.12.2019 Касаційний господарський суд Верховного Суду Господарське
Ухвала від 21.12.2019 Господарський суд Житомирської області Господарське
Постанова від 02.12.2019 Північно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 25.11.2019 Північно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 06.11.2019 Північно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 15.10.2019 Північно-західний апеляційний господарський суд Господарське
Ухвала від 07.10.2019 Господарський суд Житомирської області Господарське
Ухвала від 06.09.2019 Господарський суд Житомирської області Господарське
Ухвала від 05.09.2019 Господарський суд Житомирської області Господарське
Ухвала від 03.09.2019 Господарський суд Житомирської області Господарське
Ухвала від 19.07.2019 Господарський суд Житомирської області Господарське
Ухвала від 18.07.2019 Господарський суд Житомирської області Господарське
Ухвала від 18.07.2019 Господарський суд Житомирської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону