УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження
м. Вінниця
25 листопада 2019 р. Справа № 802/889/17-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Чернюк Алли Юріївни, розглянувши у письмовому провадженні заяву представника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Жмеринського об`єднаного управління пенсійного фонду України Вінницької області до приватного сільськогосподарського підприємства "Мрія" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Жмеринського об`єднаного управління пенсійного фонду України Вінницької області до приватного сільськогосподарського підприємства "Мрія" про стягнення заборгованості.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 05.07.2017 року адміністративний позов задоволено повністю. Стягнуто з приватного сільськогосподарського підприємства "Мрія" на користь Жмеринського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по Списку № 2 в сумі 10283,25 грн.
15.08.2017 року Вінницьким окружним адміністративним судом за заявою стягувача видано виконавчий лист № 802/889/17-а.
15.11.2019 року на адресу суду від представника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надійшла заява, в якій заявник просить замінити сторону виконавчого провадження - Жмеринське об`єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області. Розгляд вказаної заяви просив здійснити за його відсутності.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 18.10.2019 року вказану заяву призначено до розгляду в судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
У судове засідання представники сторін та державний виконавець не прибули, про дату, час та місце його проведення повідомлялись завчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до частини другої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області у порядку письмового провадження. При цьому, згідно з частиною 4 статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну сторони виконавчого провадження та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Позивачем у даній адміністративній справі визначено Жмеринське об`єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області, проте, згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань судом встановлено, що юридична особа - Жмеринське об`єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області перебуває у стані припинення, номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи: 11751120011000510.
Частиною першою статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Вказана норма кореспондується з положеннями частини 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 року № 1404-VIII, відповідно до якої, у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року № 1074 затверджено Порядок здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - Порядок).
Згідно з пунктом 5, 6 вказаного Порядку, орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Права та обов`язки органів виконавчої влади переходять, зокрема, у разі припинення одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Пунктом восьмим Порядку встановлено, що внаслідок реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) органів виконавчої влади припиняється той орган виконавчої влади, майнові права та обов`язки якого переходять його правонаступникам.
Так, відповідно до додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року № 628 Перелік територіальних органів Пенсійного фонду України, які реорганізуються шляхом приєднання Жмеринське об`єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
У свою чергу, за приписами частини першої, другої статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
З огляду на викладене, заміна сторони виконавчого провадження відбувається у разі вибуття однієї зі сторін (стягувача або боржника), зокрема, внаслідок реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації суб`єкта владних повноважень. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Заміна сторони полягає у вступі на її місце правонаступника.
Вибуття юридичної особи у відносинах, щодо яких виник спір у розумінні частини 1 статті 379 КАС України, фактично означає припинення державної реєстрації цієї особи шляхом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у встановленому законом порядку.
Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області є правонаступником стягувача у даній адміністративній справі - Жмеринського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області, у зв`язку з чим, суд доходить висновку про наявність підстав для заміни сторони виконавчого провадження.
Керуючись статтями 248, 256, 379 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву представника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом Жмеринського об`єднаного управління пенсійного фонду України Вінницької області до приватного сільськогосподарського підприємства "Мрія" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження (стягувача) - Жмеринське об`єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області за виконавчим листом по адміністративній справі № 802/889/17-а, виданого Вінницьким окружним адміністративним судом 15.08.2017 року, його правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ: 13322403, адреса: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, Вінницька область, 21100).
Копію ухвали суду направити заінтересованій особі та учасникам справи.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали виготовлено: 25.11.2019 року
Суддя Чернюк Алла Юріївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2019 |
Оприлюднено | 26.11.2019 |
Номер документу | 85853872 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Чернюк Алла Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні