У Х В А Л А
про відкриття провадження у адміністративній справі
м. Вінниця
25 листопада 2019 р. Справа № 120/3815/19-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Богоніс М.Б., перевіривши матеріали
за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії
УСТАНОВИВ
У Вінницький окружний адміністративний суд через електронний суд надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області. У позовній заяві позивач просив:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, що полягає у неприйнятті рішення за результатами розгляду заяви про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельної ділянки та передачу у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної форми власності, розташованих за межами Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області;
- зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області повторно розглянути клопотання про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельної ділянки та передачу у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної форми власності, розташованих за межами Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області (за межами населеного пункту) із урахуванням висновків суду та прийняти рішення у вигляді наказу, яким надати дозвіл на розробку технічної документації.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що 09 липня 2019 року разом з іншими громадянами звернувся до відповідача із клопотанням про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою, щодо поділу та об`єднання земельної ділянки: для ведення особистого селянського господарства, орієнтовним розміром 2,0 га, на кожну особу окремо, на території Гальжбіївської сільської ради Ямпільського району Вінницької області (за межами населеного пункту) кадастровий номер земельної ділянки 0525681600:05:003:0090.
Листом відповідача від 12.08.2019 № КО - 13195/0-2888/0/95-19 Щодо розгляду клопотання відмовлено у наданні дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою, у зв`язку із тим, що земельна ділянка 0525681600:05:003:0090 згідно даних публічно - кадастрової карти України та згідно інформації наданої Відділом у Ямпільському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, передано у користування іншій особі згідно договору оренди землі.
Не погоджуючись із відмовою від 12.08.2019 № КО - 13195/0-2888/0/95-19, позивач звернувся до суду. Мотивуючи протиправність оскаржуваних дій, ОСОБА_1 зазначив, що відповідачем порушено ст. 118 Земельного кодексу України якою передбачено виключні підстави для відмови у наданні дозволу на розробку технічної документації щодо відведення земельної ділянки у власність.
Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, відсутні підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Враховуючи викладене, доходжу висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі.
Пунктом 4 ч. 9 ст. 171 КАС України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Згідно приписів статей 12, 257, 262 КАС України, враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи, доходжу висновку про розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
У прохальній частині позовної заяви позивач заявив клопотання про витребування доказів та просить витребувати у Головного управління Держгеокадасту у Вінницькій області клопотання від 09 липня 2019 року із додатками, які були підставою для відмови в наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою.
Надаючи оцінку клопотанню позивача суд враховує наступне.
Згідно ч. 1 ст. 80 КАС України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Нормою п. 4 ч. 2 ст. 80 КАС України передбачено, що у клопотанні про витребування доказів повинно бути, окрім іншого, зазначено заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Проте позивач, заявивши клопотання про витребування доказів не обґрунтував неможливості самостійно отримати та надати суду письмові докази, а саме клопотання від 09.07.2019 з додатками до нього, не зазначив про заходи, яких він вжив для отримання цього доказу самостійно, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. Відтак, вказане клопотання позивача задоволенню не підлягає.
Разом із тим, відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
В силу ч. 3 ст. ст. 77 КАС України, докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Про витребування доказів за власною ініціативою суд постановляє ухвалу (ч. 3 ст. 80 КАС України).
Тому, беручи до уваги, що документи які розглядались відповідачем при обґрунтуванні оскаржуваної відмови мають значення для з`ясування всіх обставин у справі, доходжу висновку про наявність підстав для витребування за ініціативою суду у Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області належним чином засвідчених копій клопотання позивача від 09 липня 2019 року із додатками до нього в частині, що стосується ОСОБА_1 ; докази, на які відповідач посилався при наданні відмови у виді листа від 12.08.2019 № КО - 13195/0-2888/0/95-19 Щодо розгляду клопотання про відмову у наданні дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою; договір оренди земельної ділянки за кадастровим номером 0525681600:05:003:0090 .
Керуючись ст. 72, 80, 171, 248, 256, 262 КАС України, суд
УХВАЛИВ
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії.
2. Розгляд справи здійснюватиметься суддею Богоносом Михайлом Богдановичем одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) сторін.
3. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку ст. 162 КАС України
4. Встановити позивачу 3-денний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив в порядку ст. 163 КАС України.
5. Встановити відповідачу 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку ст. 164 КАС України.
6. У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів відмовити.
7. Витребувати за ініціативою суду у Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області належним чином засвідчені копії клопотання позивача від 09 липня 2019 року із додатками до нього в частині позивача ОСОБА_1 ; докази, що стосуються предмета спору, на які відповідач посилався при обґрунтуванні відмови у виді листа від 12.08.2019 № КО - 13195/0-2888/0/95-19 Щодо розгляду клопотання ; договір оренди земельної ділянки за кадастровим номером 0525681600:05:003:0090.
8. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи.
9. Копію позовної заяви з додатками направити відповідачу.
10. Повідомити, що учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.
Суддя Богоніс Михайло Богданович Богданович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2019 |
Оприлюднено | 26.11.2019 |
Номер документу | 85853897 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Богоніс Михайло Богданович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні