ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 686/21783/19

Провадження № 1-кс/686/15825/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2019 року м.Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Вітушинська О.О., з участю секретаря судового засідання Верстюк Т.В., розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області Лещика В.В., про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні № 120192400000000186 ,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий відділу з розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Хмельницькій області Лещик В.В. звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором військової прокуратури Хмельницького гарнізону Купчик Я.О.,про тимчасовий доступ та вилучення документів,які перебувають у володінні ТОВ "АЛЬП-ПРОМ 1"" (код ЄДРПОУ 41403707, м. Хмельницький, вул.Водопровідна, 75/1-А, оф. 5А).

Як зазначено в клопотанні, 10.07.2019 року на адресу СУ надійшов рапорт з УЗЕ в Хмельницькій області ДЗЕ НПУ про те, що посадові особи Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління, з метою власного протиправного збагачення, розробили схему з привласнення бюджетних коштів, за попередньою змовою із посадовими особами ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "УКІНБУД", ТОВ КС "КРЕМІНЬ", ПП "Західспецбудтранс-7", ТОВ "Будівельна компанія "УКРКОМПЛЕКСБУД" та ТОВ "БАУКУНСТ КИІВ", виділених на будівництво будівель казарм поліпшеного планування, чим заподіяли державі збитків, сума яких встановлюється.

Дане кримінальне правопорушення 10.07.2019 року зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань № 120192400000000186, правова кваліфікація правопорушення - ч.3 ст.191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що на виконання доручення Президента України у 2018 році Міністерством оборони України запроваджено програму будівництва 184 казарм поліпшеного типу для розміщення 23 тисяч військовослужбовців, на що передбачено витрачання 1,3 млрд. грн. бюджетних коштів. Виконання вказаної програми на території Заходу України доручено Західному територіальному квартирно-експлуатаційному управлінню (код ЄДРПОУ 24982002), які, в свою чергу, уклали договори підряду щодо будівництва будівель казарми поліпшеного планування у місті Хмельницькому із наступними будівельними організаціями:

-ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "УКРІНБУД" (код ЄДРПОУ 40092605). Керівник та засновник - ОСОБА_1 ;

1)Договір №126 від 24.05.2018 року Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №4, в/м №25, м.Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 16 635 500 грн.;

2)Договір №125 від 24.05.2018 року Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №3,в/м№25,м.Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 17 572 273.16 грн.; 3)Договір №124 від 24.05.2018 Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №2, в/м №25, м.Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 17 276 934.41 грн.;

4)Договір №123 від 24.05.2018 Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування, в/м №25, м.Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 17 196 164.17 грн.

Також встановлено, що ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "УКРІНБУД" залучила до виконання вказаних будівельних робіт субпідрядну організацію ТОВ "АЛЬП-ПРОМ 1" (код ЄДРПОУ 41403707, м.Хмельницький, вул.Водопровідна, 75/1А, офіс 5А.

Вищевказані об`єкти будівництва будуються на земельних ділянках власником яких є - Міністерство оборони України.

Крім того, встановлено, що посадові особи Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління упродовж 2018 року провели процедури публічних закупівель із порушенням законодавства та надали незаконні переваги у процедурах публічних закупівель суб`єктам господарювання за відкат , укладання договорів з підконтрольними суб`єктами господарювання за явно завищеними цінами, включення зайвих витрат, задвоювання оплачуваних робіт по вже раніше виконаним та прийнятим роботам, протиправне документальне оформлення прийняття робіт без їх фактичного виконання, а також внесення завідомо неправдивих відомостей до актів виконаних робіт.

Також, роботи на вказаних об`єктах проводяться будівельними організаціями неякісно, з використанням не кваліфікованих та незареєстрованих найманих робітників та будівельної техніки. Кожен договір на закупівлю робіт з будівництва казарм поліпшеного планування містить п. 5.1., у якому чітко зазначено, що термін виконання робіт за договором - не більше 210 днів з дня його підписання, у тому числі за етапами.На даний час,роботи по вищевказаних об`єктах не завершені та не здані в експлуатацію,чим

порушено умови договорів та етапів будівельних робіт.

Враховуючи викладене, з метою повного та всебічного встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також перевірки факту привласнення державних коштів, слідчий у поданому клопотанні просить надати тимчасовий доступ до проектної, технічної та виконавчої документації по проведенню будівництва будівель казарм поліпшеного планування, а також інших документів, що стосуються будівництва будівель казарм поліпшеного планування у м.Хмельницький та мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з можливістю вилучення їх оригіналів з ТОВ "АЛЬП-ПРОМ 1"" (код ЄДРПОУ 41403707).

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність з підтриманням викладених у ньому вимог.

Перевіривши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим в клопотанні наведено підстави, передбачені ч.2, 5 ст.163 КПК України, зокрема, що оригінали документів, доступ до яких він просить надати, в сукупності з іншими речами та документами, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як докази, а також те, що існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, в зв`язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Надати старшому слідчому відділу з розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП В Хмельницькій області Лещику Віталію Віталійовичу, старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Хмельницькій області Сівку Володимиру Борисовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Шинкаруку Андрію Васильовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Кравчуку Юрію Петровичу, старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Хмельницькій області Гайковському Ігорю Анатолійовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Лапінському Дмитру Олеговичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Кропивницькому Віктору Вікторовичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Чайковському Едуарду Костянтиновичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області поліції Железнову Максиму Олеговичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Варцабі Юрію Володимировичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Мержуку Павлу Миколайовичу, за дорученням слідчого іншим уповноваженим особам:старшому оперуповноваженому 8 відділу 6 управління ГУ ВКР СБУ Шкільному Олегу Олеговичу, дозвіл на тимчасовий доступ до документів проектної, технічної та виконавчої документації по проведенню будівництва будівель казарм поліпшеного планування, з можливістю вилучення їх оригіналів з ТОВ "АЛЬП-ПРОМ 1"" (код ЄДРПОУ 41403707, м.Хмельницький, вул.Водопровідна, 75/1-А, оф. 5А), а саме: договорів підряду, субпідряду, документів щодо залучення найманих працівників, дефектних актів, техніко-економічного обґрунтування, актів комісійного огляду, листів звернення замовника, кошторисної та проектної документації, документації щодо проведених експертиз (експертних звітів), платіжних повідомлень (платіжних доручень), актів виконаних робіт КБ-2в, КБ-3, актів прийому-передачі, сертифікатів відповідності на матеріали та комплектуючі, які були використані для виконання робіт поточного ремонту та накладних на придбання матеріалів та комплектуючих для виконання робіт, товаро-транспортні накладні, іншу проектну, технічну та виконавчу документацію, яка може мати значення для досудового розслідування і стосується будівництва будівель казарм поліпшеного планування у м. Хмельницький Хмельницької області.

Уповноваженим особам ТОВ "АЛЬП-ПРОМ 1"" (код ЄДРПОУ 41403707, м.Хмельницький, вул.Водопровідна, 75/1-А, оф. 5А) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість вилучити вищезазначені документи.

Ухвала діє по 15 грудня 2019 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Зареєстровано 26.11.2019
Оприлюднено 26.11.2019
Дата набрання законної сили 15.11.2019

Судовий реєстр по справі 686/21783/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 05.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 27.08.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону