ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
26 листопада 2019 року Справа № 912/3326/19
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Вавренюк Л.С., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Полтавамехсервіс"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація СВС"
про стягнення 10 639,23 грн
встановив: до Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Полтавамехсервіс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація СВС" про стягнення 10 639,23 грн пені.
Позов обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем умов Договору про надання послуг № 13/ПМС від 10.12.2018.
Стаття 162 Господарський процесуальний кодекс України містить вимоги до позовної заяви, однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Позивач не виконав вказаних приписів процесуального закону, не надав доказів направлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача, натомість подав додатковий примірник позовної заяви з додатками суду.
Господарський суд звертає увагу позивача, що нормами Господарського процесуального кодексу України не передбачено обов`язку суду надсилати на адресу відповідача копій позовної заяви з додатками, такий обов`язок, в силу наведених вище норм Кодексу, покладений саме на позивача.
Крім того, у відповідності до вимог ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Водночас, відповідно до вимог ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 №55 "ДСТУ 4163-2003", відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Однак, додані до позовної заяви ксерокопії документів містять напис "Згідно з оригіналом", підпис невідомої особи та печатку позивача. Отже, відсутні такі обов`язкові реквізити, як назва посади особи, що засвідчує копію документа, його прізвище та ініціали, а також дату засвідчення копій.
Отже, позивачем не дотримано приписи п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу; якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
Крім того судом враховано, що відповідно до п. 2.4.8. Інструкції з діловодства в господарських судах України, що затверджена Наказом Державної судової адміністрації України № 28 від 20.02.2013 усі документи, що підшиваються до справи, мають бути лише в одному примірнику. У разі подання учасником судового процесу примірника документа, у тому числі письмового доказу зі справи, один примірник якого вже підшито до матеріалів справи, поданий наступний повертається особі, яка подала цей документ.
На підставі зазначеного, господарський суд повертає другий комплект ксерокопій позовної заяви з додатками позивачу.
Керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Полтавамехсервіс" залишити без руху.
2. У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху, Товариству з обмеженою відповідальністю "Полтавамехсервіс" усунути недоліки позовної заяви, надавши до суду, а саме:
- належним чином завірені копії документів, доданих до позовної заяви;
- належні докази направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення з переліком документів) на адресу відповідача;
- докази направлення заяви про усунення недоліків з додатками на належну адресу відповідача (опис вкладення з переліком доданих до заяви документів).
3. Господарський суд звертає увагу на ч. 9 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
5. Копії ухвали направити:
Товариству з обмеженою відповідальністю "Полтавамехсервіс" за адресою: 36007, м. Полтава, вул. Маршала Бірюзова, 47Б, каб. 201.
Суддя Л.С. Вавренюк
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2019 |
Оприлюднено | 27.11.2019 |
Номер документу | 85871388 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Вавренюк Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні