ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
25 листопада 2019 року м. Черкаси справа № 925/1301/19
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Чевгуза О.В., розглянувши матеріали за позовом
ОСОБА_1 , м. Черкаси
до Садового товариства Машинобудівник , с. Мельники, Чорнобаївський район, Черкаська область
про визнання рішення загальних зборів недійсним та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
05 листопада 2019 року до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , у якій вона просить:
визнати недійсним рішення загальних зборів Садового товариства Машинобудівник , яке оформлено протоколом від 10 серпня 2019 року про обрання головою товариства ОСОБА_2 ;
зобов`язати державного реєстратора скасувати запис в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців про обрання керівника (Голови) Садового товариства Машинобудівник та поновити запис в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців щодо обрання керівника (Голови) Садового товариства Машинобудівник - ОСОБА_1 .
вжити заходів щодо забезпечення позову шляхом заборони представникам Садового товариства Машинобудівник вчиняти від імені СТ Машинобудівник будь-які дії;
зупинити до набрання законної сили судовим рішенням дію рішення загальних зборів садового товариства Машинобудівник (ідентифікаційний код 22808062, 19934, Черкаська область, Чорнобаївський район, село Мельники), що оформлено протоколом б\н від 10.08.2019;
зобов`язати ОСОБА_2 повернути документи та печатку, що належать Садовому товариству Машинобудівник .
У позовній заяві вказані треті особи: ОСОБА_2 та Державний реєстратор Центру надання адміністративних послуг м. Черкаси.
Ухвалою від 07 листопада 2019 року Господарський суд Черкаської області заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову повернув заявнику.
Ухвалою від 11 листопада 2019 року Господарський суд Черкаської області позовну заяву ОСОБА_1 залишив без руху; встановив позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду заяви, що містить: зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; чіткий та конкретний зміст позовних вимог, викладених в п. 2, 3; доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі.
Згідно з частинами 2-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України (також по тексту - ГПК України ) в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку усунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
21 листопада 2019 року до Господарського суду Черкаської області від ОСОБА_1 надійшла позовна заява з усунутими недоліками, у якій вона просить:
визнати недійсним рішення загальних зборів Відповідача - Садового товариства Машинобудівник , яке оформлено відповідним протоколом від 10 серпня 2019 року про обрання головою товариства ОСОБА_2 ;
стягнути з Відповідача понесені судові витрати в сумі 1921 грн.
Таким чином, на підтвердження усунення недоліків, позивачем надано нову позовну заяву.
Відповідно до частини 1 статті 46 ГПК України сторони користуються рівними процесуальними правами.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 ГПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу:
1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу;
2) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження;
3) відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з частиною 3 ст. 46 ГПК України, до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Отже, право позивача на збільшення або зменшення розміру позовних вимог, зміну предмету, відмову від позовних вимог в частині може бути реалізовано лише після відкриття провадження у справі, а не на стадії залишення позовної заяви без руху.
Суд дійшов висновку, що позивач не усунув недоліки, зазначені судом в ухвалі від 11.11.2019 про залишення позовної заяви без розгляду, а подав нову позовну заяву у межах вже поданої позовної заяви, що суперечить приписам процесуального закону.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись статтями 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до Садового товариства Машинобудівник про визнання рішення загальних зборів недійсним та зобов`язання вчинити дії з доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку і строки, встановлені ст.ст. 255-257 ГПК України.
Суддя О.В. Чевгуз
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2019 |
Оприлюднено | 26.11.2019 |
Номер документу | 85871746 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Чевгуз О.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні