26.11.19
Справа № 744/1400/19
Провадження по справі № 2/744/702/2019
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2019 року Семенівський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Смаги С. В.,
при секретарі судового засідання Фільчаговій Г. В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в місті Семенівка Чернігівської області за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Семенівської міської ради Чернігівської області про визнання права власності на земельні ділянки; треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області; Семенівська районна державна нотаріальна контора Чернігівської області, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, ОСОБА_1 , подав до суду позов до відповідача, Семенівської міської ради Чернігівської області, в якому позивач просить: визнати за ним, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельну ділянку, що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 дружині ОСОБА_2 , що знаходиться на території колишньої Олександрівської сільської ради Семенівського району наданої для ведення особистого селянського господарства площею -3,45 га, кадастровий номер 7424780500:11:001:0272; визнати за ним, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельну ділянку, що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 дружині ОСОБА_2 , що знаходиться на території колишньої Олександрівської сільської ради Семенівського району наданої для ведення особистого селянського господарства площею -0,48 га, кадастровий номер 7424780500:11:001:0439.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач у позовній заяві зазначив про те, що в селі Машеве Семенівського району Чернігівської області мешкала його дружина, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після смерті дружини залишилось спадкове майно, яке складається з земельних ділянок: площею 3,45 га, та 0,48 га наданих для ведення особистого селянського господарства, які розташовані на території колишньої Олександрівської сільської ради Семенівського району Чернігівської області, і які належали покійній дружині на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку. Після смерті дружини, з питання оформлення спадкових прав, він звернувся до Семенівської районної державної нотаріальної контори, але нотаріус повідомила йому, що на земельні ділянки, розташовані на території Олександрівської сільської ради Семенівського району Чернігівської області, які належали померлій дружині на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку надану для ведення особистого селянського господарства отримати свідоцтво про право на спадщину не вбачається можливим, оскільки Державний акт втрачено, а є тільки його копія. Згідно витягів з технічної документації про нормативну оцінку земельної ділянки площа земельної ділянки складає: 3,45 га, кадастровий номер 7424780500:11:001:0272, та 0,48 га, кадастровий номер7424780500:11:001:0439. Крім нього інших спадкоємців після смерті дружини немає.
Ухвалою судді від 18 жовтня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження у даній справі та призначено підготовче судове засідання на 26 листопада 2019 року.
Позивач ОСОБА_1 у підготовче судове засідання не з`явився, належним чином був повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, до суду надав письмову заяву, згідно даних якої він не має можливості прибути до суду, просить судовий розгляд провести без його участі протягом всіх судових засідань, позовні вимоги підтверджує та просить задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача, Семенівської міської ради Чернігівської області, Семенівський міський голова Чернігівської області Деденко Сергій Іванович у підготовче судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, надав до суду письмову заяву, згідно даних якої просить розглянути справу без участі представника Семенівської міської ради, позовні вимоги Семенівська міська рада Чернігівської області визнає повністю.
Третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, у підготовче судове засідання свого представника не направило, будучи належним чином повідомленим про дату, час і місце розгляду справи, про поважні причини неявки представника суд не повідомило, письмове пояснення з викладом своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову до суду не подало.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Семенівської районної державної нотаріальної контори Чернігівської області, завідувач Семенівської районної державної нотаріальної контори Чернігівської області Доля Наталія Миколаївна у підготовче судове засідання не з`явилась, будучи належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи, подала до суду письмову заяву, у якій просить суд розглянути справу без присутності представника Семенівської районної державної нотаріальної контори на розсуд суду, та надала інформаційну довідку зі Спадкового реєстру, згідно даних якого після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 та видані на її підставі свідоцтва про право на спадщину відсутня.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, розглянувши справу у відповідності до ч. 3 ст. 200 Цивільного процесуального кодексу України вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Ч. 4 ст. 200 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що ухвалення в підготовчому судовому засіданні рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтею 206 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 Цивільного процесуального кодексу України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
У справі встановлено, що в селі Машеве Семенівського району Чернігівської області мешкала дружина позивача, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після смерті дружини залишилось спадкове майно, яке складається з земельних ділянок: площею 3,45 га, та 0,48 га наданих для ведення особистого селянського господарства, які розташовані на території колишньої Олександрівської сільської ради Семенівського району Чернігівської області (на даний час - територія Семенівської міської ради Чернігівської області), і які належали покійній дружині позивача на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку. Після смерті дружини, з питання оформлення спадкових прав, позивач звернувся до Семенівської районної державної нотаріальної контори, але нотаріус повідомила позивачу, що на земельні ділянки, розташовані на території Олександрівської сільської ради Семенівського району Чернігівської області, які належали померлій дружині на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку надану для ведення особистого селянського господарства отримати свідоцтво про право на спадщину не вбачається можливим, оскільки Державний акт втрачено, а є тільки його копія. Згідно витягів з технічної документації про нормативну оцінку земельної ділянки площа земельної ділянки складає: 3,45 га, кадастровий номер 7424780500:11:001:0272, та 0,48 га, кадастровий номер7424780500:11:001:0439. Крім позивача інших спадкоємців після смерті дружини немає.
Відповідно ч. 3 ст. 3 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації. Частиною 1 ст.4 цього Закону визначено, що право власності на земельну ділянку, що знаходиться на території України, підлягає обов`язковій державній реєстрації. Пунктами 4, 5 ч. 1 ст. 19 цього Закону визначено, що державна реєстрація прав проводиться на підставі, зокрема: державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; рішень судів, що набрали законної сили.
За таких умов, враховуючи те, що Державний акт на право власності на земельну ділянку, що належав покійній ОСОБА_2 , втрачено, позивач не має можливості вирішити питання оформлення спадкових прав на земельну ділянку інакше як визнання права позивача на цю земельну ділянку в судовому порядку, і вважає, що має на це всі законні підстави.
Відповідно ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно ст. 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону, або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Визнання права власності передбачене ст. 392 Цивільного кодексу України.
Відповідно до частини першої статті 1225 Цивільного кодексу право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Оскільки визнання відповідачем позову у даному випадку не суперечить закону, тому що позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем за законом після померлої ОСОБА_2 , та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про прийняття визнання позову відповідачем та про винесення рішення по суті справи у підготовчому судовому засіданні.
Виходячи з викладеного, позовні вимоги позивача підлягають повному задоволенню.
Керуючись ст. ст. 4, 12, 81, 89, 200, ч. 4 ст. 206, ч. 2 ст. 247, ст. ст. 259, 263, 264, 265, 293, 294, 315, 319 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до Семенівської міської ради Чернігівської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 04062009, місцезнаходження: вулиця Червона Площа, будинок 6, місто Семенівка Чернігівської області, 15400) про визнання права власності на земельні ділянки; треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 39764881, місцезнаходження: проспект Миру, будинок 14, місто Чернігів, 14000); Семенівська районна державна нотаріальна контора Чернігівської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 02901718, місцезнаходження: вулиця Червона Площа, будинок 2, місто Семенівка Чернігівської області, 15400), - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , проживаючим за адресою: АДРЕСА_1 , право приватної власності на земельну ділянку, що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 , що знаходиться на території колишньої Олександрівської сільської ради Семенівського району Чернігівської області (на даний час - територія Семенівської міської ради Чернігівської області), надану для ведення особистого селянського господарства площею - 3,45 га, кадастровий номер 7424780500:11:001:0272.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , проживаючим за адресою: АДРЕСА_1 , право приватної власності на земельну ділянку, що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 , що знаходиться на території колишньої Олександрівської сільської ради Семенівського району Чернігівської області (на даний час - територія Семенівської міської ради Чернігівської області), надану для ведення особистого селянського господарства площею - 0,48 га, кадастровий номер 7424780500:11:001:0439.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернігівського апеляційного суду через Семенівський районний суд Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: С. В. Смага
Суд | Семенівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2019 |
Оприлюднено | 26.11.2019 |
Номер документу | 85873671 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Семенівський районний суд Чернігівської області
Смага С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні