Рішення
від 26.11.2019 по справі 243/12000/19
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єд. унік. № 243/12000/19

Провадження № 2-о/243/1657/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2019 року м. Слов`янськ

Слов`янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючий суддя Мінаєв І.М.,

при секретарі судового засідання Малиновській І.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Слов`янського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за заявою Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області про визнання спадщини відумерлою, -

В С Т А Н О В И В:

До Слов`янського міськрайонного суду Донецької області звернулась Черкаська селищна рада Слов`янського району Донецької області про визнання спадщини відумерлою, обґрунтовуючи заяву тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_1 , який мешкав на день смерті у смт. Черкаське Слов`янського району Донецької області. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,6 га, кадастровий № 1424256500:07:000:0025, яка розташована на землях Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області та належали померлому на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, серія ДН №169757, виданого 11.01.2006 року.

Залишену після смерті спадщину у встановлений законом строк ніхто не прийняв, спадкова справа за заявою спадкоємців нотаріусом не заводилася. У таких випадках спадщина визнається відумерлою та передається у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Просить суд, визнати відумерлою спадщину, що залишилась після смерті ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,6 га, кадастровий № 1424256500:07:000:0025, яка розташована на землях Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області.

Передати у власність територіальної громади смт. Черкаське Слов`янського району Донецької області в особі Черкаської селищної ради, код ЄДРПОУ 04341790, земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,6 га, кадастровий № 1424256500:07:000:0025, яка розташована на землях Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області.

Представник заявника - Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області адвокат Фальченко І.В., який діє на підставі Ордеру на надання правової допомоги, серія ДН № 092096 від 09 жовтня 2019 року, до суду не з`явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи у його відсутності, вимоги викладені в заяві підтримав та просив суд їх задовольнити.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно зі ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов?язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Заява про визнання спадщини відумерлою у випадках, встановлених Цивільним кодексом України, подається до суду за місцем відкриття спадщини або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини (ст. 334 ЦПК України).

У заяві про визнання спадщини відумерлою, відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України, повинно бути наведено відомості про час і місце відкриття спадщини, про майно, що становить спадщину, а також докази, які свідчать про належність цього майна спадкодавцю, про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що виконавчим комітетом Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області зроблено відповідний актовий запис № 50 (а.с.3).

Громадянин ОСОБА_1 дійсно був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживав за цією адресою по день своєї смерті (а.с. 9).

Згідно довідки № 02-19/4430 від 22.11.2019 року, виданої Черкаською селищною радою Слов`янського району Донецької області ОСОБА_1 дійсно був зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та проживав за цією адресою по день своєї смерті. За даною адресою був зареєстрований та проживав один (а.с. 24).

ОСОБА_1 на день смерті належала земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,6 га, кадастровий № 1424256500:07:000:0025, яка розташована на землях Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області (а.с.5-6).

За повідомленням Другої Слов?янської державної нотаріальної контори від 14.11.2019 року № 887/02-17 спадкова справа до майна померлого ОСОБА_1 не заводилася, будь-які особи із заявами про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_1 не зверталися. (а. с. 22).

Таким чином, враховуючи, що спадкоємців після смерті ОСОБА_1 не встановлено, до органів нотаріату із заявою про прийняття спадщини спадкоємці не зверталися і спадкова справа не заведена, після смерті ОСОБА_1 минув рік, суд приходить до переконання про обґрунтованість заяви про визнання спадщини відумерлою.

Частиною 3 ст. 1277 ЦК України передбачено, що спадщина визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Тобто, на підставі цієї норми закону територіальна громада виступає як правонаступник в порядку відумерлості, до якої переходить відумерле майно у власність, щодо якого не виявилося спадкоємців.

Відповідно до вимог ст. 338 ЦПК України суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді за місцем відкриття спадщини.

Враховуючи той факт, що з моменту смерті ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , сплинуло 10 років, із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори ніхто не звертався, зареєстрованих на день його смерті з ним не було, у зв`язку з наведеним суд вважає, що вимоги Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області про визнання спадщини відумерлою, підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючисьст. 1277 ЦК України, ст. ст. 334-338 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Заяву Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області про визнання спадщини відумерлою - задовольнити.

Визнати відумерлою спадщину ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,6 га, кадастровий № 1424256500:07:000:0025, яка розташована на землях Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області.

Передати у власність територіальної громади смт. Черкаське Слов`янського району Донецької області в особі Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області, код ЄДРПОУ 04341790, земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,6 га, кадастровий № 1424256500:07:000:0025, яка розташована на землях Черкаської селищної ради Слов`янського району Донецької області.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У відповідності до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Рішення складено у нарадчій кімнаті у єдиному екземплярі.

Суддя

Слов`янського міськрайонного суду І.М. Мінаєв

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення26.11.2019
Оприлюднено27.11.2019
Номер документу85888857
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —243/12000/19

Рішення від 26.11.2019

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Мінаєв І. М.

Ухвала від 01.11.2019

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Мінаєв І. М.

Ухвала від 23.10.2019

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Мінаєв І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні