Тальнівський районний суд Черкаської області
20401, Черкаська область, м.Тальне, вул.Соборна, 42, тел. 3-05-28, e-mail: inbox@tl.ck.court.gov.ua
Єдиний унікальний номер: 2-а-5349/11
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.11.2019 Тальнівський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Фролова О.Л.
при секретарі судового засідання Табачківській М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тальне заяву ОСОБА_1 , зацікавлені особи - Звенигородського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області та Управління державної казначейської служби у Тальнівському районі Черкаської області, про заміну сторони виконавчого провадження,
встановив:
Заявник звернувся до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, мотивуючи її тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилась спадщина, яку він прийняв як спадкоємець за законом. Після смерті ОСОБА_2 залишилася спадщина, яка складається з недоотриманої пенсії за постановою Тальнівського районного суду Черкаської області від 26.09.2011 року за № 2-а-5349/11. В своїй заяві заявник просить замінити стягувача по справі з ОСОБА_2 (первісний стягувач) на ОСОБА_1 .
У судове засідання заявник не з`явився про день час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заінтересовані особи в судове засідання не з`явилися про день час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно ч.2 ст.379 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Суд, розглянувши подану заяву та додані до неї документи, дослідивши докази, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що постановою Тальнівського районного суду Черкаської області від 26.09.2011 року за № 2-а-5349/11, зобов`язано управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 як непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю щомісячної доплати до пенсії відповідно до статті 39, 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 27.11.2010 року із розрахунку однієї мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік та з урахуванням фактично виплачених сум. Також зобов`язано управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_2 щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, як особі, віднесеній до категорії 4, відповідно до статті 51, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, яка визначається в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 27.11.2010 року, з урахуванням фактично виплачених сум.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 25.12.2013 року постанову Тальнівського районного суду Черкаської області від 26.09.2011 року залишено без змін.
Згідно повідомлення управління ДВС ГТУ юстиції у Черкаській області від 13.06.2019 № 5930/2.2-12/3120, до ГТУЮ у Черкаській області подано постанову Тальнівського районного суду Черкаської області від 26.09.2011 року за №2-а-5349/11, яку внесено до Реєстру рішень, та нараховано кошти в сумі 7977,90 грн. з урахуванням виплачених сум.
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 01.10.2019 року, ОСОБА_1 є спадкоємцем ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , зокрема успадкував недоотриману пенсію згідно постанови Тальнівського районного суду Черкаської області від 26.09.2011 року за № 2-а-5349/11.
Відповідно до ч. 1 ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
В розумінні ст. 1 Закону України від 21.04.1999 року № 606-14 "Про виконавче провадження" (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі Закон № 606-14), виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Частиною 5 статті 8 Закону № 606-14 встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
За змістом ст. 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входить сукупність прав та обов`язків, носієм яких був спадкодавець і які переходять до його спадкоємців після відкриття спадщини. За загальним правилом у спадщину переходять усі цивільні права та обов`язки спадкодавця.
Відповідно ст. 1227 Цивільного кодексу України, суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що оскільки ОСОБА_1 є правонаступником ОСОБА_2 та успадкував недоотриману нею за життя доплату до пенсії згідно постанови Тальнівського районного суду Черкаської області від 26.09.2011року за №2-а-5349/11 і на даний час вказане рішення залишається невиконаним, то заява про заміну сторони виконавчого провадження є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 379 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , зацікавлені особи - Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області та Управління державної казначейської служби у Тальнівському районі Черкаської області, про заміну сторони виконавчого провадження, задовольнити.
Замінити стягувача ОСОБА_2 у виконавчому провадженню щодо виконання постанови Тальнівського районного суду Черкаської області від 26.09.2011 року за № 2-а-5349/11, її правонаступником - ОСОБА_1 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Суддя О.Л.Фролов
Суд | Тальнівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2019 |
Оприлюднено | 27.11.2019 |
Номер документу | 85891952 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Епель Оксана Володимирівна
Адміністративне
Тальнівський районний суд Черкаської області
Фролов О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні