Рішення
від 25.11.2019 по справі 601/1903/19
КРЕМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №601/1903/19

Провадження № 2/601/744/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2019 року м. Кременець

Кременецький районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого Мочальської В.М.,

з участю секретаря Коляди О.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Кременці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білокриницької сільської ради Кременецького району Тернопільської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Білокриницької сільської ради Кременецького району Тернопільської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини.

Свої вимоги обгрунтовує тим, що після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 0,083 га, яка розташована по АДРЕСА_1 .

Він є спадкоємцем за заповітом, про існування якого дізнався з повідомлення виконавчого комітету Білокриницької сільської ради Кременецького району, після чого звернувся в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини. 19 листопада 2019 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу йому відмовлено у прийнятті заяви про прийняття спадщини у зв"язку із пропуском встановленого для цього строку.

На підставі викладеного просив суд визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 ..

Представник позивача адвокат Олійник Л.А. та позивач у підготовче судове засідання не з`явилися, направили до суду заяву про розгляд справи за їх відсутності, у якій вони позов підтримують, просять його задовольнити.

Від відповідача Білокриницької сільської ради Кременецького району Тернопільської області до суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника сільської ради та про визнання позову в повному обсязі.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Встановивши зміст спірних правовідносин та дослідивши письмові докази у справі, суд встановив такі фактичні обставини.

Позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом ОСОБА_2 , що підтверджується заповітом, який посвідчений 04 липня 2016 року головою Білокриницької сільської ради Кременецького району Тернопільської області та зареєстрований в реєстрі за № 94.

З свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 13 лютого 1965 року вбачається, що позивач є сином заповідача ОСОБА_1 ..

З свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 29 грудня 2017 року, вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Київ.

На час смерті ОСОБА_2 постійно проживав та був зареєстрований у Київському геріатричному пансіонаті, що підтверджується довідкою № 161, що видана 22 грудня 2018 року Київським геріатричним пансіонатом.

Місце проживання позивача ОСОБА_1 зареєстроване по АДРЕСА_2 , як вбачається з довідки про реєстрацію місця проживання, виданої відділом з питань реєстрації місця проживання Голосіївської РДА та з паспорта громадянина України № НОМЕР_3 .

Внаслідок смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належну йому згідно свідоцтва про право власності на земельну ділянку площею 0,083 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що розташована по АДРЕСА_1 .

19 листопада 2019 року приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Настасенко О.М. відмовила ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на майно ОСОБА_2 у зв`язку з тим, що позивач не прийняв спадщини, що відкрилася внаслідок смерті його батька, що підтверджується листом вищезазначеного нотаріуса № 35/01-16 від 19 листопада 2019 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 1223 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Згідно з ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ч.1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Згідно з ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

У Постанові № 7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування Пленум Верховного суду України роз`яснив, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що сільською радою його не було повідомлено про наявність заповіту.

Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Враховуючи вищенаведені обставини справи, а саме те, що відповідачем відповідно до поданої заяви позов визнано, вказане визнання не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а також із врахуванням поважності причини пропуску позивачем строку для прийняття спадщини, суд вважає, що ОСОБА_1 слід визначити додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за заповітом ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.

При цьому у відповідності до ч.1 ст. 142 ЦПК України та ч.2 ст. 7 Закону України Про судовий збір , у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Керуючись ст.ст. 19, 81, 82, 141, 200, 206, 228, 229, 235, 263 - 265, 268, 273, 354, 355, пп. 15.5 п.15 розділу XIII Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.

Повернути ОСОБА_1 50 відсотків судового збору, сплаченого ним при поданні позову, що становить 384 гривні 20 копійок сплаченого по квитанції від 06 вересня 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або скаладення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_4 .

Відповідач: Білокриницька сільська рада Кременецького району Тернопільської області, місцезнаходження: вул. Шевченка, буд. 4 с. Білокриниця Кременецького району Тернопільської області, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 04395604.

Повний текст рішення складено 25 листопада 2019 року.

Головуючий

СудКременецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення25.11.2019
Оприлюднено27.11.2019
Номер документу85896983
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —601/1903/19

Рішення від 25.11.2019

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 07.10.2019

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

Ухвала від 25.09.2019

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Мочальська В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні