Рішення
від 26.11.2019 по справі 687/1219/19
ЧЕМЕРОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 687/1219/19

2/687/523/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" листопада 2019 р. смт. Чемерівці

Чемеровецький районний суд

Хмельницької області в складі:

головуючого судді Кулєбякіна В.О.,

з участю секретаря Литовченко В.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чемерівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Летавської сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області, СВК Летава про визнання права власності за набувальною давністю на домоволодіння ,-

ВСТАНОВИВ:

В жовтні 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до виконавчого комітету Летавської сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області, СВК Летава про визнання права власності за набувальною давністю на домоволодіння , а саме: на 31 % житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 . В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що згідно договору купівлі-продажу від 09.02.1996 року колгосп ім. Леніна с. Летава продав їй 69 % цегляного житлового будинку площею 57, 5 кв. м., а частиною житлового будинку, яка становить 31 % володіє користується від моменту придбання його основної частини. На вказану частину будинку відсутні будь-які документи. Усім будинком позивач добросовісно, відкрито, безперервно володіє та користується даним нерухомим майном з 1990 року. За даний період будь-яких претензій до неї з боку сільської ради чи інших осіб не було. Тому просить визнати за нею право власності на 31 % майна за набувальною давністю.

Позивач в судове засідання не з`явилася, в матеріалах справи міститься заява в якій просить справу розглядати у її відсутності, позов підтримує, просить задовольнити.

Відповідач Летавська сільська рада Чемеровецького району Хмельницької області в судове засідання не з`явився, подали заяву в якій просить справу розглядати без участі їх представника, позовні вимоги визнають.

Відповідач СВК Летава в судове засідання не з`явився, подав заяву в якій просить справу розглядати без участі їх представника, позовні вимоги визнають.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновків про наступне.

Судом встановлено, що відповідно до договору купівлі-продажу від 09.02.1996 року колгосп ім. Леніна с. Летава продав 69 % цегляного житлового будинку площею 57, 5 кв. м., що знаходиться по АДРЕСА_1 ОСОБА_1 .

Згідно копії технічного паспорту та довідки характеристики об`єкту нерухомого майна на житловий будинок АДРЕСА_1 , замовником технічної інвентаризації є ОСОБА_1 .

Згідно довідки № 100 від 23.04.2019 року виданої КП Чемеровецьким районним БТІ, що станом на 1996 року право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 зареєстровано за ОСОБА_1 , згідно договору купівлі-продажу від 09.02.1996 року та записано в реєстрову книгу Р.№1-110.

Як вбачається із копії рішення № 8 Летавської сільської ради "Про присвоєння адреси домоволодінню в с. Чагарівка : присвоєно адресу домоволодінню ОСОБА_1 , що знаходиться в АДРЕСА_1 .

Як вбачається із виписки з по господарських книг Летавської сільської ради від 06.05.2019 року вказано за 1980-2020 роки: ОСОБА_1 , голова двору, прибула 12.01.1982 року.

Відповідно до ст. 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.

Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.

Згідно п. 9 Постанови пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 № 5 Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав відповідно до частини першої статті 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено ЦК.

При вирішенні спорів, пов`язаних із набуттям права власності за набувальною давністю, суди повинні враховувати, зокрема, таке:

-володіння є добросовісним, якщо особа при заволодінні чужим майном не знала і не могла знати про відсутність у неї підстав для набуття права власності;

-володіння визнається відкритим, якщо особа не приховувала факт знаходження майна в її володінні. Вжиття звичайних заходів щодо забезпечення охорони майна не свідчить про приховування цього майна;

-володіння визнається безперервним, якщо воно не переривалось протягом всього строку набувальної давності. У разі втрати не із своєї волі майна його давнісним володільцем та повернення цього майна протягом одного року або пред`явлення протягом цього строку позову про його витребування набувальна давність не переривається (частина третя статті 344 ЦК ). Не переривається набувальна давність, якщо особа, яка заявляє про давність володіння, є сингулярним чи універсальним правонаступником, оскільки в цьому разі вона може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є (частина друга статті 344 ЦК).

З досліджених судом доказів вбачається, що 69% спірного домоволодіння були придбані позивачем у відповідача, а іншими 31% вона відкрито, добросовісно володіє та користується від моменту придбання другої його частини.

Відповідачем за позовом про визнання права власності за набувальною давністю є попередній власник майна або його правонаступник. У разі якщо попередній власник нерухомого майна не був і не міг бути відомим давнісному володільцю, то відповідачем є орган, уповноважений управляти майном відповідної територіальної громади (п. 13 Постанови).

Отже, враховуючи, що позивач добросовісно заволоділа чужим майном і понад 10 років продовжує відкрито, безперервно володіти 31 % житловим будинком розташованого за адресою по АДРЕСА_1 , суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 344 ЦКУкраїни, 263-265 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності по набувальній давності на 31 % житлового будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_1 .

Відповідач: Виконавчий комітет Летавської сільської ради Чемеровецького району Хмельницької області, місце знаходження вул. Я. Мудрого, 66 с. Летава Чемеровецького району Хмельницької області, код ЄДРПОУ 04404177.

Відповідач: СВК Летава , місце знаходження с. Летава Чемеровецького району Хмельницької області .

Рішення може бути оскаржене сторонами безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів в порядку встановленому ст.ст. 354-356 ЦПК України.

Суддя Чемеровецького Кулєбякін В.О.

районного суду

СудЧемеровецький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення26.11.2019
Оприлюднено27.11.2019
Номер документу85897887
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —687/1219/19

Рішення від 26.11.2019

Цивільне

Чемеровецький районний суд Хмельницької області

Кулєбякін В. О.

Ухвала від 13.11.2019

Цивільне

Чемеровецький районний суд Хмельницької області

Кулєбякін В. О.

Ухвала від 21.10.2019

Цивільне

Чемеровецький районний суд Хмельницької області

Кулєбякін В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні