Рішення
від 26.11.2019 по справі 585/4198/19
РОМЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 585/4198/19

Номер провадження 2-о/585/284/19

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2019 року м.Ромни

Роменський міськрайонний суд Сумської області у складі :

головуючого - судді Євлах О.О.,

за участі:

секретаря - Безручко О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ромни без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу цивільну справу

за заявою ОСОБА_1 ,

представник заявника: ОСОБА_2 ,

заінтересована особа: Смілівська сільська рада Роменського району Сумської області

вимоги заявника: про встановлення факту родинних відносин,-

В С Т А Н О В И В :

І. Стислий виклад позиції сторін.

1. 06 листопада 2019 року ОСОБА_1 (далі заявник), через свого представника за договором про надання правової допомоги ОСОБА_2 , звернулась в суд із заявою про встановлення факту родинних відносин.

2. Заяву обґрунтувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла сестра заявниці ОСОБА_3 . Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, до якої входить право на спадкування земельної ділянки: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Смілівської сільської ради Роменського району Сумської області. Спадкоємицею на все майно після смерті ОСОБА_3 за законом являється її сестра ОСОБА_1 , яка своєчасно прийняла спадщину після смерті ОСОБА_3 . Інших спадкоємців, в тому числі неповнолітніх та непрацездатних, немає. Заповіт від імені ОСОБА_3 виконавчим комітетом Смілівської сільської ради Роменського району не посвідчувався. Але оформити спадщину після смерті сестри ОСОБА_1 не може, оскільки не підтверджуються родинні відносини між нею та спадкодавицею у зв`язку з тим, що у свідоцтві про народження ОСОБА_4 серії НОМЕР_1 , виданому повторно відділом РАГС виконавчого комітету Роменської районної ради 10.07.1970 року, її батьками значаться ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , тоді як у записі про народження заявниці № 143 за 1924 рік зазначено її, як ОСОБА_7 , а батьків - ОСОБА_8 , Спориш ОСОБА_9 ( архівний витяг від 09.10.2019 року № С-222). Крім цього, згідно з Витягом з ДРАЦС про державну реєстрацію шлюбу серії 00024259398 від 17.10.2019 ОСОБА_4 змінила своє прізвище на ОСОБА_10 иняйло. Разом з тим, відповідно до вищевказаного свідоцтва про смерть прізвище спадкодавиці значиться, як ОСОБА_10 іняйло .

3. Заінтересована особа заперечень проти заяви не висловила. Заявлені вимоги визнала. ( а.с. 24).

ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи.

4. У судове засідання сторони не з`явилися, надіслали заяви про розгляд справи без їх участі.

ІІІ. Інші процесуальні дії у справі.

5. Судом на підставі частини другої статті 247 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК ), у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

ІV. Фактичні обставини, встановлені Судом, та зміст спірних правовідносин.

6. Судом встановлено, що згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданим Смілівською сільською радою Роменського району Сумської області, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 . Місцем смерті вказано с. Сміле, Роменського району, Сумської області. (а.с.7)

7. Свідоцтвом про народження ОСОБА_4 підтверджується, що остання народилася 09 ІНФОРМАЦІЯ_1 . Її батьками зазначені ОСОБА_8 та ОСОБА_6 (а.с.8).

8. З Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу від 17.10.2019 року вбачається, що ОСОБА_4 після одруження ІНФОРМАЦІЯ_2 змінила прізвище з ОСОБА_11 на ОСОБА_12 (а. с. 9).

9. Згідно Архівного витягу від 09.10.2019 року у записі про народження заявниці № 143 за 1924 рік зазначено її, як ОСОБА_7 , а батьків - ОСОБА_8 , ОСОБА_13 (а. с. 10).

10. Довідкою, що видається в зв`язку з оформленням спадкових прав від 20.03.2019 року № 903, виданою Смілівською сільською радою Роменського району Сумської області підтверджується, що ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Сміле Роменського району Сумської області і до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 була зареєстрована та постійно проживала в АДРЕСА_1 . Спадкоємцем на все майно після смерті ОСОБА_3 є ОСОБА_1 , яка своєчасно вступила в управління та володіння спадковим майном, так як на протязі шести місяців з дня смерті спадкодавиці розпорядилися особистими речами померлої - в квітні 2002 року. Інших спадкоємців, які б прийняли спадщину по даних виконкому Смілівської сільської ради, немає. Заповіт від імені ОСОБА_3 виконкомом Смілівської сільської ради не посвідчувався. На час смерті ОСОБА_3 проживала та була зареєстрована разом з сестрою - ОСОБА_1 ( а.с.11).

V. Норми права.

11. Відповідно до ст.4 ЦПК України та ст. 20 ЦК України кожна особа має право на звернення до суду з метою захисту своїх цивільних прав, свобод чи інтересів у разі їх порушення, невизнання або оспорювання.

На підставі ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних або юридичних осіб в межах заявлених вимог і на підставі доказів, поданих учасниками або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ч.2 ст.19 ЦПК України , цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.

Частиною 7 ст.19 ЦПК України визначено, що окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно ч.1 ст.293 ЦПК України , окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до п. 5) ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про 5) встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом IV ЦПК України .

Відповідно до п. 1) ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Частиною 2 ст. 315 ЦПК України визначено, що у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміни або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення, що респондується з відповідною позицією Верховного Суду України, викладеною у п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , де вказано, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення, а встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Статтею 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які фактичні дані на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін.

Стаття 89 ЦПК України встановлює, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч.1); жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності (ч.2); суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів) (ч.3).

У ч. 7 ст. 294 ЦПК України зазначено, що при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.

VI. Оцінка суду.

12. З досліджених вище письмових матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є рідною сестрою ОСОБА_3 , що підтверджено дослідженими у справі доказами і не заперечується заінтересованою особою.

Встановлення даного факту створює заявнику умови для здійснення особистого майнового права - отримання спадщини після сестри.

Керуючись статтями 5,12,13, 19, 76-81, 141, 259, 263-265, 268, 280-284, 293 - 294 , 315 , 354 - 355 Цивільного процесуального кодексу України , Суд,-

У Х В А Л И В :

1. Заяву ОСОБА_1 , представник заявника ОСОБА_2 , , заінтересована особа: Смілівська сільська рада Роменського району Сумської області про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.

2. Встановити факт, що ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 , є рідною сестрою ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

До дня початку функціонування єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Роменський міськрайонний суд Сумської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його підписання .

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .

Заінтересована особа: Смілівська сільська рада Роменського району Сумської області, місцезнаходження: вулиця Соборна, буд. 57, с. Сміле, Роменського району Сумської області, індекс 42033, код ЄДРПОУ 04389012.

Суддя… підпис.

Копія вірна:

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ О. О. Євлах

СудРоменський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення26.11.2019
Оприлюднено28.11.2019
Номер документу85905197
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —585/4198/19

Ухвала від 02.01.2020

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Євлах О. О.

Рішення від 26.11.2019

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Євлах О. О.

Ухвала від 07.11.2019

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Євлах О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні