ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
22.11.2019Справа № 910/14052/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Ягічевої Н. І., розглянувши у спрощеному провадженні без виклику сторін господарську справу
За позовом Комунального підприємства "Шкільне харчування Оболонського району м.Києва" (проспект Оболонський, буд.20, м.Київ, 04205, код ЄДРПОУ 19475243)
до Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (вул.Йорданська, буд.11-А, м.Київ, 04211, код ЄДРПОУ 37445442)
про стягнення 801 767,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Шкільне харчування Оболонського району м.Києва" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації про стягнення суми 801 676,00 грн основного боргу.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору №0103-1П від 01.03.2019 щодо оплати наданих послуг.
Ухвалою від 09.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, визначено сторонам строк для надання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та доказів в обґрунтування своєї позиції.
Приймаючи до уваги, що відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України та ухвалою Господарського суду міста Києва від 09 . 10.2019, не подав до суду відзиву на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України .
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи відповідно до ст. 120 ГПК України, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення, а саме ухвала суду від 09 . 10.2019 отримана позивачем - 15 . 10.2019, відповідачем - 15 . 10.2019.
Приписами статті 248 ГПК передбачено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
За приписами частини 4 та 5 статті 240 ГПК України у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
01.03.2019 між Комунальним підприємством "Шкільне харчування Оболонського району м.Києва" (далі - Постачальник, позивач) та Управлінням освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - Замовник, відповідач) укладений Договір №0103-1П (далі - Договір), відповідно до умов якого Постачальник зобов`язався надати Замовнику послуги, а Замовник зобов`язався прийняти і оплатити послуги на умовах, визначених цим Договором. Найменування послуги: послуги з організації гарячого харчування в закладах освіти.
Відповідно до п. 4.5 Договору, оплата послуг здійснюється Замовником шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок Постачальника згідно актів виконаних робіт.
Постачальник має право своєчасно і в повному обсязі отримувати плату за надані послуги (п.6.4.1 Договору).
На виконання умов Договору, позивач надав відповідачеві послуги з організації гарячого харчування на суму 801 676,00 грн, що підтверджується, наявними в матеріалах справи актом №11 прийому-передачі наданих послуг від 07.10.2019 та актом звірки взаємних розрахунків від 07.10.2019 за період з 01.10.2019 по 04.10.2019, які підписані сторонами без заперечень та зауважень.
Відповідно до частин першої статті 901 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Отже, за своєю правовою природою укладений сторонами Договір є договором про надання послуг.
На виконання умов зазначеного Договору, позивач виконав його умови і надав послуги відповідачеві, що підтверджується актом прийому-передачі надання послуг №11 від 07.10.2019.
Спір у справі виник з неналежного виконання відповідачем своїх зобов`язань за Договором, а саме, за твердженням позивача, відповідач розрахувався за отримані послуги з організації гарячого харчування на суму 801 676,00 грн.
Згідно зі статтею 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
З метою досудового врегулювання спору позивач звертався до відповідача із претензією №151 від 07.10.2019 щодо сплати за отримані від позивача послуг.
Крім того, сторони підписали акт звірки взаємних розрахунків за період з 01.10.2019 по 04.10.209, який підписаний без заперечень та зауважень, з якого вбачається, що заборгованість відповідача перед позивачем, станом на 07.10.2019 складає 801 676,00 грн.
Статтею 193 Господарського кодексу України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
За приписами ст.ст. 525, 615 Цивільного кодексу України одностороння відмова від виконання зобов`язання і одностороння зміна умов договору не допускаються.
За змістом ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Умовою виконання зобов`язання - є строк (термін) його виконання. Дотримання строку виконання є одним із критеріїв належного виконання зобов`язання, оскільки прострочення є одним із проявів порушення зобов`язання. Строк (термін) виконання зобов`язання за загальним правилом, узгоджується сторонами в договорі.
Частиною 1 ст. 903 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Таким чином, змістом взаємних договірних зобов`язань сторін є обов`язок позивача надати послуги відповідачеві обумовлені договором, а відповідача прийняти зазначені послуги та оплатити за них встановлену вартість.
Відповідно до положень ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Як вбачається з матеріалів справи, позивач надав відповідачу обумовлені послуги, але відповідач в свою чергу не розрахувався за них, у зв`язку з чим у відповідача перед позивачем виникла заборгованість в розмірі 801 767,00 грн.
Враховуючи викладене та доданих до матеріалів справи позивачем належно засвідчених акту прийому-передачі наданих послуг, акту звірки взаємних розрахунків від 07.10.2019, суд дійшов висновку щодо задоволення позовний вимог щодо стягнення з відповідача на користь позивача суми боргу в розмірі 801767,00 грн.
Згідно з частиною 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 76 ГПК України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Частиною 1 статті 78 ГПК України визначено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідачі не подали суду належних та допустимих доказів, які б спростовували доводи позивача та підтверджували заперечення проти задоволення позовних вимог.
За таких обставин, позов визнається судом доведеним, обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню.
Судові витрати у порядку статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідачів.
Враховуючи вкладене та керуючись ст.ст. 86, 129, 236-240, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (вул.Йорданська, буд.11-А, м.Київ, 04211, код ЄДРПОУ 37445442) на користь Комунального підприємства "Шкільне харчування Оболонського району м.Києва" (проспект Оболонський, буд.20, м.Київ , 04205, код ЄДРПОУ 19475243) заборгованість з організації харчування у закладах освіти Оболонського району міста Київа в розмірі 801 676 (вісімсот одна тисяча шістсот сімдесят шість) грн 00 коп та судовий збір у розмірі 12 025 (дванадцять тисяч двадцять п`ять) грн 14 коп.
Після набрання рішенням законної сили видати відповідний наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене у строки та порядку, встановленому розділом ІV ГПК України.
Повне рішення складено 25.11.2019
Суддя Н.І. Ягічева
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2019 |
Оприлюднено | 28.11.2019 |
Номер документу | 85931988 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ягічева Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні