ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua веб-адреса: ki.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
26.11.2019 м. Київ Справа № 910/15729/19
Суддя Балац С.В., розглянувши
позовну заяву: товариства з обмеженою відповідальністю "ГРЕЙТ ВЕСТ" (01014, м.Київ, ВУЛИЦЯ ЗВІРИНЕЦЬКА, будинок 63);
до: HUBEI FUHAN INDUSTRIAL (GROUP) DEVELOPMENT CO., LTD (37 Dongwu Ave, Dongxi Lake Dist, Wuhan, Hubei, P.R. China);
про: стягнення 6.023,00 дол. США.
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю "ГРЕЙТ ВЕСТ" (далі - позивач) звернулося до господарського суду міста Києва із позовом до HUBEI FUHAN INDUSTRIAL (GROUP) DEVELOPMENT CO., LTD (далі - відповідач) про стягнення 6.023,00 дол. США.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено грошове зобов`язання за укладеним між сторонами спору контрактом від 13.08.2018 № GW 10.08.2018, що призвело до звернення позивача до господарського суду із вимогами про стягнення з відповідача 6.023,00 дол. США.
Ухвалою господарського суду від 11.11.2019 № 910/15729/19 вказану позовну заяву залишено без руху на підставі п. 8, 10 ч. 3 ст. 162 ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України та встановлено строк на усунення недоліків позовної заяви - 7 (сім) днів з дня вручення даної ухвали.
До господарського суду, в межах строку, надійшла заява позивача з якої вбачається, що позивачем усунуті недоліки позовної заяви, вказані в ухвалі господарського суду від 11.11.2019 № 910/15729/19.
Положеннями частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України визначено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Приписами частини 1 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, встановлено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Положеннями частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Пунктами 1, 2 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами, зокрема, є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та справи незначної складності, визнані судом малозначними.
Частиною 4 статті 250 Господарського процесуального кодексу України визначено, що якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обгрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про:
1) залишення заяви відповідача без задоволення;
2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Приписами частини 7 статті 250 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що частини друга - шоста цієї статті не застосовуються, якщо відповідно до цього Кодексу справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження.
Відтак, дана справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження, оскільки предметом даного спору є стягнення з відповідача суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагає проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Приписами частини 1 статті 367 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Судом встановлено, що відповідач є нерезидентом, а тому про розгляд даної справи останнього належить повідомити в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулює Конвенція про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 (далі - Конвенція), до якої Україна приєдналася 19.10.2000, прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України № 2052-III "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" (із заявами та застереженнями).
Згідно із статті 1 Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
Пунктом а) статті 10 Конвенції передбачено, що, якщо запитувана держава не заперечує, то ця Конвенція не обмежує можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном.
Відповідно до ч. 2 п. b) ст. 15 Конвенції кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови, зокрема, з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.
Порядок вручення судових та позасудових документів на території країни Китай регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (Гаазька конвенція 1965 року).
Суд відзначає, що на офіційній сторінці Гаазької конференції з міжнародного приватного права в мережі Інтернет (https://www.hcch.net) не вказано про відсутність та/або наявність заперечень (протесту) з боку Китаю щодо вчинення дій, передбачених положеннями статті 10 Конвенції.
За таких обставин, відповідачу (HUBEI FUHAN INDUSTRIAL (GROUP) DEVELOPMENT CO., LTD) для належного повідомлення про розгляд справи необхідно направити дану ухвалу та позовну заяву в нотаріально засвідченому перекладі на китайську мову безпосередньо на адресу місцезнаходження відповідача.
Пунктом 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Враховуючи викладені вище обставини, провадження у справі № 910/15729/19 підлягає зупиненню у зв`язку з направленням господарським судом документів закордон для вручення відповідачу (HUBEI FUHAN INDUSTRIAL (GROUP) DEVELOPMENT CO., LTD) з метою належного повідомлення останнього про розгляд справи № 910/15729/19.
Керуючись ст. 176, п. 4 ч. 1 ст. 228, ч. 1 ст. 247, ч.ч. 4, 7 ст. 250, ч. 1 ст. 367, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
У Х В А Л И В :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 910/15729/19.
2. Розгляд справи здійснювати в порядку (за правилами) спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
3. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов - п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали.
4. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - п`ять днів з дня отримання відзиву на позов.
5. Встановити відповідачу строк для подання заперечень - п`ять днів з дня отримання відповіді на відзив.
6. Зобов`язати позивача подати суду належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на китайську мову ухвали господарського суду міста Києва від 26.11.2019 у двох примірниках, а також позовної заяви у двох примірниках в термін до 06.12.2019.
7. Надіслати належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на китайську мову ухвали господарського суду міста Києва від 26.11.2019, а також позовної заяви для вручення відповідачу (HUBEI FUHAN INDUSTRIAL (GROUP) DEVELOPMENT CO., LTD) в порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 безпосередньо на адресу місцезнаходження відповідача (37 Dongwu Ave, Dongxi Lake Dist, Wuhan, Hubei, P.R. China).
Ухвала набирає законної сили негайно та може бути оскаржена в порядку та строки встановлені ст.ст. 255, 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.В. Балац
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2019 |
Оприлюднено | 28.11.2019 |
Номер документу | 85932366 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Балац С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні