Ухвала
від 28.11.2019 по справі 922/3893/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"28" листопада 2019 р. м ХарківСправа № 922/3893/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Чистякової І.О.

розглянувши матеріали

позовної заяви Фізичної особи - підприємця Массалітіна Сергія Олексійовича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК ЮВЕНТА" (01103, м. Київ, вул. Михайла Бойчука, буд.6, ідентифікаційний код 43170701) про стягнення 27352,11 грн.

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа - підприємець Массалітін Сергій Олексійович (позивач) звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК ЮВЕНТА" (відповідач) 27000,00 грн. основного боргу та 352,11 грн. пені.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилається, зокрема на те, що згідно з умовами договору №637П від 02.10.2019 та заявки № 17.10./3 від 17.10.2019 здійснив перевезення вантажу за маршрутом м.Балаково (Росія) до м.Харкова (Україна), що підтверджується міжнародною товарно-транспортною накладною СМR від 24.10.2019, проте відповідач не виконав свої зобов`язання щодо оплати послуг з перевезення вантажів, у зв`язку з чим позивачем також заявлено до стягнення 352,11 грн. пені відповідно до п.4.3. Договору.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до п.8 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

У позовній заяві не зазначено про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, а також не вказано доказів які не можуть бути подані разом із позовною заявою, що не відповідає вимогам п.8 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Крім того, відповідно до п.9 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Проте, позовна заява не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, що не відповідає вимогам п.9 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п.2 ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач можу подати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Подані позивачем копії письмових доказів не відповідають вимогам частини четвертої, п`ятої статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення) та приписам пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: Згідно з оригіналом, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).

Так, судом встановлено, що надані до позовної заяви копії документів не містять дату їх засвідчення.

Крім того, позивач у позовній заяві зазначає, що між ним та відповідачем 02.10.2019 було укладено договір № 637П про надання транспортних послуг, однак на підтвердження викладених обставин до позовної заяви не надано цього договору № 637П від 02.10.2019. В той же час, позивач надав копію договору № 637П від 17.10.2019.

Також, відповідно до п.5 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Відповідно до частини другої статті 80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно з ч.4 ст.80 Господарського процесуального кодексу України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Позивач у позовній заяві зазначає, що ним 30.10.2019 направлено на адресу відповідача наступні документи, що підтверджують факт виконання перевезення вантажу за заявкою та договором:

- акти виконаних послуг з перевезення вантажу до договору №637П від 02.10.2019;

- рахунок - фактура на сплату послуг перевезення;

- міжнародна товарно - транспортна накладна (CMR) від 24.10.2019.

Проте, до позовної заяви позивачем не надано актів виконаних послуг з перевезення вантажу до договору №637П від 02.10.2019 та рахунку - фактури на сплату послуг перевезення, а також не зазначено причин, з яких ці докази не можуть бути надані.

Крім того, у позовній заяві позивач звертає увагу суду на те, що вказані вище документи були отримані працівником відповідача ОСОБА_1 , особою яка призначена відповідачем за домовленістю сторін, як відповідальна особа за отримання цих документів, проте позивач не зазначає доказів, що підтверджують вказані обставини, що не відповідає вимогам п.5 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене суд приходить до переконання, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху, надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків, шляхом подання господарському суду Харківської області у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали: попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; зазначити про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, зазначити докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою; засвідчені відповідно до вимог чинного законодавства копії письмових доказів, які додано до позовної заяви; надати договір № 637П від 02.10.2019, зазначити докази, які підтверджують, що ОСОБА_1 є особою, яка призначена відповідачем як відповідальна особа за отримання документів (акта виконаних послуг з перевезення вантажу до договору №637П від 02.10.2019; рахунку - фактури на сплату послуг перевезення; міжнародної товарно - транспортної накладної (CMR) від 24.10.2019) та надати докази на підтвердження вказаних обставин або клопотання про витребування цих доказів в порядку ст. 81 ГПК України.

Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву Фізичної особи - підприємця Массалітіна Сергія Олексійовича без руху.

Встановити позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня вручення даної ухвали.

Позивачу у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали подати до господарського суду Харківської області:

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- зазначити про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, зазначити докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою;

- договір № 637П від 02.10.2019;

- засвідчені відповідно до вимог чинного законодавства копії письмових доказів, які додано до позовної заяви;

- зазначити докази, які підтверджують, що ОСОБА_1 є особою, яка призначена відповідачем як відповідальна особа за отримання документів (акта виконаних послуг з перевезення вантажу до договору №637П від 02.10.2019; рахунку - фактури на сплату послуг перевезення; міжнародної товарно - транспортної накладної (CMR) від 24.10.2019) та надати докази на підтвердження вказаних обставин або клопотання про витребування цих доказів в порядку ст. 81 ГПК України.

Звернути увагу сторін на те, що усі заяви, клопотання, пояснення, докази тощо, які подаються до суду, мають бути одночасно направлені іншим учасникам справи.

Роз`яснити, що якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.

Ухвала набирає законної сили 28.11.2019.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу складено (підписано) 28.11.2019.

Суддя І.О. Чистякова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення28.11.2019
Оприлюднено28.11.2019
Номер документу85937421
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3893/19

Ухвала від 23.12.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 28.11.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні