Рішення
від 28.11.2019 по справі 581/765/19
ЛИПОВОДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 581/765/19

Провадження № 2-о/581/45/19

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

28 листопада 2019 року селище Липова Долина

Липоводолинський районний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Сізова Д.В.,

присяжних Дяченко Г.Л., Погрібної Л.М.,

з участю секретаря судового засідання Самілик Н.М.,

заявниці ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Довгополівська сільська рада Роменського району Сумської області, про визнання фізичної особи безвісно відсутньою,

в с т а н о в и в :

1 листопада 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною заявою.

Заяву обґрунтовує тим, що вона має рідного брата ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який весь час вів аморальний спосіб життя та перебував у місцях позбавлення волі. Останній раз вона бачила його 12 липня 2009 року у с. Левченки Роменського району Сумської області на похованні їхньої матері ОСОБА_3 . Потім він поїхав до м. Москви Російської Федерації і після цього вона не бачила його жодного разу, відомостей про нього немає. За інформацією наданою Липоводолинським відділом ДРАЦС відомості про смерть ОСОБА_2 відсутні. Улітку 2019 року заявниця звернулась до Роменського відділу поліції із заявою про розшук ОСОБА_2 , однак відповіді не отримала. Оголошення брата безвісно відсутнім необхідно заявниці для оформлення спадкових прав після смерті батьків.

Також вказує, що мала брата ОСОБА_4 та сестру ОСОБА_5 , які померли. Ще один брат ОСОБА_6 є інвалідом І групи та з 2016 року перебуває в Синівському будинку-інтернаті.

Зазначає, що протягом майже десяти років відомості про її брата ОСОБА_2 відсутні, тому просить суд визнати його безвісно відсутнім.

Заявниця у судовому засіданні свої вимоги підтримала повністю та просила задовольнити її заяву. Вказала, що останній раз бачила брата ОСОБА_2 у 2009 році на похованні їхньої матері. На його прохання придбала йому квиток на потяг із м. Ромни до м. Москва РФ. Після цього вона не бачила брата, по телефону з ним зв`язувалася і жодних відомостей про нього не має.

Представник сільської ради у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, у своїй заяві просив розглянути справу без його присутності та задовольнити заяву.

Заслухавши заявницю, дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.

Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є братом і сестрою, їхніми батьками є ОСОБА_8 та ОСОБА_3 (а.с. 6, 7).

ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Левченки Роменського району Сумської області помер ОСОБА_8 (а.с. 10).

ІНФОРМАЦІЯ_5 в м. Ромни Сумської області померла ОСОБА_3 (а.с. 11).

Відповідно до довідки Довгополівської сільської ради Роменського району Сумської області № 1296 від 7 жовтня 2019 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був зареєстрований по АДРЕСА_1 , але з 2003 році вибув у м. Ромни Сумської області (а.с. 12).

Із наданої Головним управлінням Національної поліції в Сумскій області інформації від 21 та 22 листопада 2019 року вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , постановою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 24 березня 2009 року умовно-достроково звільнено від відбування покарання у Старобабанівській виправній колонії Черкаської області. Вибув за місцем проживання.

Згідно з інформацією наданою Липоводолинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області № 1400-15.9-19 від 14 листопада 2019 року, актові записи про державну реєстрацію народження, шлюбу, розірвання шлюбу, смерті, зміни імені, усиновлення та визнання батьківства відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у Липоводолинському районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області відсутні (а.с. 28).

Липоводолинським відділенням поліції ГУНП в Сумській області, ГУНП в Сумській області надані відомості від 15, 20, 21, 22 листопада 2019 року надано відомості про те, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оголошений в розшук Роменським відділом поліції, як безвісно зниклий, 25 червня 2019 року ОРС №139, про що відомості внесено до ЄРДР за №12019200100000439 за ч. 1 ст. 115 КК України. Також повідомлено, що 17 вересня 2019 року ОСОБА_2 оголошено у міжнародний розшук каналами інтерполу (а.с. 25, 30-44).

Відповідно до ст. 43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування. Порядок визнання фізичної особи безвісно відсутньою встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України.

Пункт 3 частини 2 статті 293 ЦПК України вказує, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою.

Відповідно до ст. 305 ЦПК України заява про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою подається до суду за місцем проживання заявника або за останнім відомим місцем проживання (перебування) фізичної особи, місцеперебування якої невідоме, або за місцезнаходженням її майна.

Статтею 3 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні визначено, що місцем перебування є адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік; місцем проживання є житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини.

Згідно зі ст. 306 ЦПК України у заяві про визнання фізичної особи безвісно відсутньою повинно бути зазначено: для якої мети необхідно заявникові визнати фізичну особу безвісно відсутньою; обставини, що підтверджують безвісну відсутність фізичної особи.

Із аналізу вказаних норм, фізична особа може бути визнана безвісно відсутньою за сукупності таких умов: якщо вона відсутня у місці свого постійного проживання протягом року; якщо протягом одного року в місці, де особа постійно або переважно проживає, немає відомостей про її місцеперебування; вжитими заходами щодо розшуку відсутньої особи встановити місце її перебування неможливо; визнання причин, через які заявник просить визнати фізичну особу безвісно відсутньою, юридично поважними.

Із наданих у суді пояснень заявниці та наявних у матеріалах справи письмових відомостей вбачається, що на час смерті батька та матері заявниці, її брат ОСОБА_2 був зареєстрований та можливо проживав разом із батьками, а тому в порядку ч. 3 ст. 1268 ЦК України міг прийняти спадщину після їх смерті. Таким чином, визнання ОСОБА_2 безвісно відсутнім, за доведенням певних обставин, може стати підставою для встановлення опіки над його майном, зокрема і тим, яке ця особа могла успадкувати після смерті своїх батьків.

Із урахуванням викладених обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог та наявність підстав для визнання ОСОБА_2 безвісно відсутнім, оскільки факт зникнення останнього підтверджується доказами, що не викликають сумнівів у своїй допустимості та достовірності, які суд приймає до уваги, так як вони зібрані із дотриманням вимог закону, не суперечать один одному та ніким не спростовуються.

Керуючись ст.259,263-265,294 ЦПК України, суд,

в и р і ш и в :

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Левченки Роменського району Сумської, безвісно відсутнім.

Роз`яснити, що у разі появи фізичної особи, яку було визнано безвісно відсутньою, або відомостей про місцеперебування цієї особи, особою, яку було визнано безвісно відсутньою, або іншою заінтересованою особою може бути подано заяву до суду за місцеперебуванням особи або до суду, який ухвалив рішення про визнання особи безвісно відсутньою, про скасування рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою в порядку, передбаченому ст. 309 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду через Липоводолинський районний суд Сумської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Заявник: ОСОБА_1 ; АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_1 .

Заінтересована особа: Довгополівська сільська рада Роменського району Сумської області; вул. 40-річчя Перемоги, 2б, с. Довгополівка, Роменський район, Сумська область; ЄДРПОУ: 04388917.

Суддя Д. В. Сізов

Присяжні Г.Л. Дяченко

Л.М. Погрібна

СудЛиповодолинський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення28.11.2019
Оприлюднено28.11.2019
Номер документу85937942
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —581/765/19

Рішення від 28.11.2019

Цивільне

Липоводолинський районний суд Сумської області

Сізов Д. В.

Рішення від 28.11.2019

Цивільне

Липоводолинський районний суд Сумської області

Сізов Д. В.

Ухвала від 05.11.2019

Цивільне

Липоводолинський районний суд Сумської області

Сізов Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні