Ухвала
від 28.11.2019 по справі 285/3958/19
НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 285/3958/19

провадження № 2/0285/1393/19

28 листопада 2019 року м. Новоград-Волинський

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

в складі головуючої судді Заполовської Т.Г.,

за секретаря судового засідання Матвіюк Т.М.,

розглянувши в підготовчому судовому засіданні в м. Новоград-Волинський

за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Токарівської територіальної громади в особі Токарівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області

про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

06.11.2019 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просив визначити йому додатковий строк терміном в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, після смерті дядька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В судове засідання сторони не прибули.

Від позивача надійшла заява про проведення підготовчого судового засідання без його участі, а також надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи ОСОБА_3 , 1972 року народження, співмешканку спадкодавця ОСОБА_2 , яка проживала та була зареєстрована разом з ОСОБА_2 не менше 6-ти місяців до дня смерті, а також на момент смерті.

Від представника відповідача надійшла заява про проведення судового засідання без участі представника Токарівської сільської ради.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Ухвалою суду від 11.11.2019 відкрито провадження по справі та призначено підготовче судове засідання за загальними правилами позовного провадження.

Згідно довідки, виданої виконкомом Токарівської сільської ради від 20.09.2019 року №779 ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на момент смерті проживав та був зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 . Разом з ним не менше шести місяців до дня смерті, а також на момент смерті проживали та були зареєстровані: ОСОБА_3 , 1972 року народження - співмешканка та ОСОБА_4 , 1946 року народження - мати співмешканки (а.с. 12).

Відповідно до ч.1 ст.53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов»язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Згідно ч.3 ст.53 ЦПК України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Враховуючи викладене, з метою сприяння охороні прав, свобод та інтересів фізичних осіб, а також з метою всебічного, повного та об`єктивного з`ясування обставин справи, суд приходить до висновку про залучення як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, ОСОБА_3 , 1972 року народження (проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 ) .

Суд вважає клопотання позивача обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 53 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання позивача задовольнити.

Залучити до участі у розгляді цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Токарівської територіальної громади в особі Токарівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_3 , 1972 року народження (проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 ) .

Відкласти підготовче судове засідання на 18 грудня 2019 року 10 год. 30 хв .

Третій особі надіслати копію ухвали про відкриття провадження з позовними матеріалами, копію ухвали про залучення до участі у справі та встановити п`ятнадцятиденний строк для подачі пояснень щодо позову , в яких викладаються аргументи, міркування на підтримку або заперечення проти позову. До пояснень третьої особи щодо позову застосовуються правила, встановлені частинами 3-6 ст.178 ЦПК України.

Роз`яснити третій особі, що за змістом ч.ч.2,5 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Роз`яснити третій особі, що у відповідності до ст.43 ЦПК України, вона має право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Дата підписання ухвали 28 листопада 2019 року.

Головуюча суддя Т.Г. Заполовська

СудНовоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення28.11.2019
Оприлюднено29.11.2019
Номер документу85942366
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —285/3958/19

Рішення від 17.12.2019

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Заполовська Т. Г.

Рішення від 18.12.2019

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Заполовська Т. Г.

Ухвала від 28.11.2019

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Заполовська Т. Г.

Ухвала від 11.11.2019

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Заполовська Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні