Справа № 453/1338/19
№ провадження 2-о/453/37/19
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
25 листопада 2019 року Сколівський районний суд Львівської області у складі: головуючого - судді Микитина В.Я. ,
секретаря судового засідання Корнута Т.Б. ,
з участю заявника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Сколе Львівської області за правилами окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , з участю заінтересованих осіб - Сколівського районного відділу Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області та Труханівської сільської ради Сколівського району Львівської області, про встановлення юридичного факту проживання особи на території України за станом на 24 серпня 1991 року, -
в с т а н о в и в:
Заявник ОСОБА_1 06.11.2019 року звернувся у суд із заявою, в якій просить встановити юридичний факт проживання ним на території України, а саме у с. Труханів Сколівського району Львівської області, за станом на 24.08.1991 року.
Ухвалою судді Сколівського районного суду Львівської області від 26.03.2019 року у цій справі відкрито провадження, справу вирішено розглядати за правилами окремого провадження.
Розгляд справи відбувся 25.11.2019 року, за участі заявника.
Заяву обґрунтовано тим, що заявник народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Сопіт на території Підгородецької сільської ради Сколівського району Львівської області, що підтверджується Формою № 1. Згідно довідки виконкому Труханівської сільської ради Сколівського району Львівської області, станом на 24.08.1991 року заявник дійсно тимчасово, без реєстрації, проживав у с. Труханів Сколівського району Львівської області. У зв`язку з перебуванням у складних життєвих ситуаціях він, втративши паспорт громадянина Української РСР, не зміг одержати паспорт громадянина України. Така обставина унеможливлює реалізувати йому особисті немайнові права, гарантовані Конституцією та законами України. Окрім того, нормативно-правовими актами України не визначено іншого порядку встановлення факту проживання громадянина на території України станом на 24.08.1991 року. З метою реалізації свого немайнового права він був змушений звернутись до суду з проханням встановити юридичний факт проживання на території України, а саме у с. Труханів Сколівського району Львівської області, станом на 24.08.1991 року.
Заявник ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримав заяву , просив її задоволити, зокрема встановити юридичний факт свого проживання на території України, а саме у с. Труханів Сколівського району Львівської області за станом на 24.08.1991 року, надав пояснення, аналогічні викладеним у заяві.
Заінтересована особа - Сколівський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечила, однак 25.11.2019 року за вх. № 5332 подала клопотання про розгляд справи за відсутності представника відділу. При ухваленні рішення у даній справі покладається на розсуд суду.
Заінтересована особа - Труханівська сільська рада Сколівського району Львівської області явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечила, однак 25.11.2019 року за вх. № 5348 подала клопотання про розгляд справи за відсутності представника сілської ради. При ухваленні рішення у даній справі покладається на розсуд суду.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши заявника, давши належу оцінку доказам у справі, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є невід`ємною частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд.
В силу ч. ч. 1, 2 ст. 294 ЦПК України під час розгляду справ окремого провадження суд зобов`язаний сприяти у здійсненні та охороні гарантованих Конституцією і законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи. З метою з`ясування обставин справи суд може за власною ініціативою витребувати необхідні докази.
Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Пленум Верховного Суду України у пункті 11 постанови Про судове рішення у цивільній справі від 18 грудня 2009 року № 11 роз`яснив, що у мотивувальній частині рішення слід наводити дані про встановлені судом обставини, котрі мають значення для справи, їх юридичну оцінку та визначені відповідно до них правовідносини, а також оцінку усіх доказів.
Виходячи із наведених вище процесуальних норм та роз`яснень, суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Так, відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого повторно 24.04.2019 року Сколівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області, заявник ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , його місце народження вказано Україна, а його батьками зазначено: батько - ОСОБА_2 ; мати - ОСОБА_3 .
Відповідно до довідки, виданої виконавчим комітетом Труханівської сільської ради Сколівського району Львівської області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на даний час проживає без реєстрації у селі Труханів Сколівської району Львівської області. Крім того, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , постійно до 1992 року проживав у с. Труханів Сколівського району Львівської області.
Листом Сколівського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області від 20.09.2019 року відмовлено в оформлені паспорта громадянина України ОСОБА_1 , оскільки його особу встановлено, але юридично не підтверджено факт постійного проживання на території Української РСР або на території України станом на 24.08.1991 року або станом на 13.11.1991 року.
З відповіді на запит суду та належно засвідчених копій Форми № 1, які були наданіСколівським районним відділом Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області за вх. № 5296 від 21.11.2019 року, вбачається, що ОСОБА_1 дійсно видавався паспорт громадянина колишнього СРСР серії НОМЕР_2 від 01.08.1979 Сколівским РВ у Львівській області.
Згідно зі ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
У відповідності до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає у порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України Про громадянство України громадянами України є усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України.
Зокрема, за ч. 1 ст. 8 Закону України Про громадянство України набуття громадянства України за територіальним походженням має право особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України Про правонаступництво України , або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов`язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України.
Відповідно до п. 8 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента України від 27 березня 2001 року № 215, особа, яка за станом на 24 серпня 1991 року постійно проживала на території України і перебувала у громадянстві колишнього СРСР, але не має у паспорті громадянина колишнього СРСР відмітки про прописку, що підтверджує факт її постійного проживання на території України на зазначену дату, подає:заяву про встановлення належності до громадянства України;копію паспорта громадянина колишнього СРСР. У разі відсутності паспорта громадянина колишнього СРСР подається довідка територіального підрозділу Державної міграційної служби України про встановлення особи та про те, що за станом на 24 серпня 1991 року особа перебувала в громадянстві колишнього СРСР (за наявності документів, що підтверджують зазначений факт);судове рішення про встановлення юридичного факту постійного проживання особи на території України за станом на 24 серпня 1991 року .
У пункті 40 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента України від 27 березня 2001 року № 215, встановлено, що у разі відсутності документів, що підтверджують факт постійного проживання особи до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України, для оформлення набуття громадянства України подається відповідне рішення суду.
Отже, реалізація права на набуття заявником громадянства України залежить від встановлення судом факту його постійного проживання на території України станом на 24.08.1991року та станом на 13.11.1991 року, який має для нього юридичне значення.
Враховуючи вищевикладене, аналізуючи перевірені докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що факт постійного проживання заявника ОСОБА_1 на території України станом на 24.08.1991 року є доведеним, а заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 5, 12-13, 81, 89-90, 95, 141, 258-259, 264-265, 268, 293-294, 315 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 , з участю заінтересованих осіб - Сколівського районного відділу Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області та Труханівської сільської ради Сколівського району Львівської області, про встановлення юридичного факту проживання особи на території України за станом на 24 серпня 1991 року, - задовольнити.
Встановити юридичний факт проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на території України, а саме у с. Труханів Сколівського району Львівської області, за станом на 24 серпня 1991 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Сколівський районний суд Львівської області.
Повне найменування заявника та інших учасників справи:
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; місце проживання без реєстрації: 82618, Львівська область, Сколівський район, с. Труханів; реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи: НОМЕР_3 .
Заінтересована особа: Сколівський районний відділ Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області; місцезнаходження: 82600, Львівська область, м. Сколе, м-н. Незалежності, буд. 14; ідентифікаційний код у Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відсутній.
Заінтересована особа: Труханівська сільська рада Сколівського району Львівської області; місцезнаходження: 82618, Львівська область, Сколівський район, с. Труханів, вул. Січових Стрільців, буд. 3; ідентифікаційний код у Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 04370662.
Суддя В.Я. Микитин
Повне рішення суду складене 26 листопада 2019 року.
Суд | Сколівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2019 |
Оприлюднено | 29.11.2019 |
Номер документу | 85951168 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сколівський районний суд Львівської області
Микитин В. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні