ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
"28" листопада 2019 р. м. Київ Справа № 911/2931/19
за позовом позивача 1 Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Агросвіт (94470, Луганська обл., Сорокинський р-н, с. Новоганнівка, вул. Радянська, буд. 1; код ЄДРПОУ 30648257)
та позивача 2 Приватного сільськогосподарського підприємства Колос (94455, Луганська обл., Сорокинський р-н, с. Комісарівка; код ЄДРПОУ 30764092)
до відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю Насіннєва Компанія Сидера (07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Воїнів Інтернаціоналістів, буд. 30; код ЄДРПОУ 38898948)
та відповідача 2 ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
про визнання договору про відступлення права вимоги недійсним/нікчемним
Суддя Наріжний С.Ю.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
до господарського суду Київської області звернулися СТОВ Агросвіт та ПСП Колос з позовною заявою від 15.11.2019 б/№ до ТОВ Насіннєва Компанія Сидера та ОСОБА_1 про визнання договору про відступлення права вимоги недійсним/нікчемним.
Зокрема позивачі просять суд визнати недійсним/нікчемним договір про відступлення права вимоги № 2/12-02/15 від 12.02.2015, укладений між відповідачами 1 і 2.
Розглянувши позовні матеріали судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 ЦК України, людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою.
У статтях 25, 26 цього ж Кодексу передбачено, що здатність мати цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи. Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження та припиняється у момент її смерті. Усі фізичні особи є рівними у здатності мати цивільні права та обов`язки. Фізична особа здатна мати усі майнові права, що встановлені цим Кодексом, іншим законом. Фізична особа здатна мати інші цивільні права, що не встановлені Конституцією України, цим Кодексом, іншим законом, якщо вони не суперечать закону та моральним засадам суспільства. Фізична особа здатна мати обов`язки як учасник цивільних відносин.
Згідно із частиною другою статті 4 ГПК України, юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем , а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.
Суд зазначає, що критеріями належності справи до господарського судочинства за загальними правилами є одночасно суб`єктний склад учасників спору та характер спірних правовідносин. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, в якому розглядається визначена категорія справ.
Як вбачається з доданої до позовної заяви копії оспорюваного договору про відступлення права вимоги № 2/12-02/15 від 12.02.2015, договір укладено між ТОВ Насіннєва Компанія Сидера (первісний кредитор) та ОСОБА_1 (новий кредитор).
Тож, в даному випадку, позивачі звернулись до господарського суду з позовом про визнання недійсним договору до ОСОБА_1 , як фізичної особи, яка не є підприємцем.
Доказів іншого, зокрема про те, що спірні правовідносини виникли з ОСОБА_1 , як особою, яка має статус суб`єкта підприємницької діяльності, до позовної заяви не представлено, а тому такий приватноправовий спір за суб`єктним складом сторін підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства .
Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 6 ст. 175 ГПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства. Відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.
Враховуючи викладене вище суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження у справі та роз`яснює позивачам, що розгляд даної справи відноситься до юрисдикції відповідного місцевого загального суду у встановленому ЦПК України порядку.
Керуючись ст. 175, 232-235, 255, п. 17.5. розділу ХІ ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою СТОВ Агросвіт та ПСП Колос від 15.11.2019 б/№ до ТОВ Насіннєва Компанія Сидера та ОСОБА_1 про визнання договору про відступлення права вимоги недійсним/нікчемним.
2. Копію ухвали та позовну заяву з додатками надіслати на адресу для листування позивачів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом десяти днів з дати підписання ухвали шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду через господарський суд Київської області.
Дата підписання ухвали 28.11.2019.
Суддя С.Ю. Наріжний
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2019 |
Оприлюднено | 29.11.2019 |
Номер документу | 85971394 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Наріжний С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні