Справа № 541/1483/19
Провадження №2/541/843/2019
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
23 жовтня 2019 року Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
в складі: головуючої судді - Андрущенко-Луценко С.В.
при секретарі - Калініченко Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миргороді справу за позовом ОСОБА_1 до Клюшниківської сільської ради Миргородського району про визнання права власності на Ѕ частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування,
в с т а н о в и в :
05.07.2019 року ОСОБА_1 звернулася до Миргородського міськрайонного суду із вище зазначеним позовом.
В направленому на адресу суду позові позивачка зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мама ОСОБА_2 , яка мала у власності Ѕ частину житлового будинку з господарчими спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , але правовстановлюючого документа на належну їй частину житлового будинку за життя не отримала. Спадщину після смерті ОСОБА_2 прийняла вона, шляхом подання відповідної заяви до нотаріальної контори у строки визначені законом та частково оформила на себе спадкове майно. В той же час, позивачка не може оформити на себе після смерті матері ОСОБА_2 Ѕ частину житлового будинку з господарчими спорудами, оскільки на дану частину житлового будинку відсутній правовстановлюючий документ, зважаючи на що постановою нотаріуса їй було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії.
Просить суд визнати за нею право власності на спадкове майно -1/2 частину житлового будинку з господарчими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_2 .
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала, просила його задовольнити з підстав викладених в позовній заяві, як законний та обґрунтований.
Представник відповідача -Клюшниківської сільської ради Миргородського району в судове засідання не з`явився. З установи на адресу суду надійшов лист з якого вбачається, що сільська рада не має заперечень проти задоволення позову, а справу просить розглянути у відсутності представника.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши та проаналізувавши письмові докази по справі, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , - мати позивачки, що підтверджується копіями відповідних свідоцтв (а.с.8-10).
Рішенням №2 виконавчого комітету Клюшниківської сільської ради Миргородського району від 20.02.1997 року було вирішено оформити право приватної власності на будинок розташований в АДРЕСА_1 за ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , кожному по Ѕ частині (а.с.15).
Випискою з по господарської книги №3 по Клюшниківській сільській раді за 1991-1995 роки встановлено, що особовий рахунок № 145 значився за ОСОБА_2 , разом з нею була зареєстрованою дочка ОСОБА_1 (а.с.16).
Спадщину після смерті ОСОБА_2 прийняла її дочка ОСОБА_1 , що підтверджується офіційною довідкою нотаріуса та Інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру, свідоцтвом про право на спадщину за законом (а.с.11, 30-31).
Згідно ст.ст. 1216; 1217; 1218; 1219; 1220; 1221 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті . Спадщина відкривається внаслідок смерті особи.
Отже, позивачка ОСОБА_1 вважається такою, що прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2 .
В той же час, постановою нотаріуса від 04 червня 2018 року ОСОБА_1 відмовлено у вчиненні нотаріальної дії в зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу на будинок (а.с.17).
Відповідно до ст.ст. 316; 317; 318; 319; 321 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Право власності є непорушним.
Згідно ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності встановлена судом.
Судом достовірно встановлено, що спадкодавцеві ОСОБА_2 за життя належала Ѕ частина житлового будинку з господарчими будівлями і спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , але вона не оформила на згадану частину житлового будинку правовстановлюючий документ.
Зважаючи на ту обставину, що, позивачка - це єдина особа, яка прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2 , за нею слід визнати право власності на Ѕ частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 .
Керуючись ст.ст. 77, 81, 89, 258, 259, 263, 264, 265 ЦПК України; ст.ст. 316; 317; 318; 319; 321, 1216; 1217; 1218; 1219; 1220; 1221; 1268 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Клюшниківської сільської ради Миргородського району (37620, с. Клюшниківка, вул.Шевченка, 35, ЄДРПОУ 24829602) про визнання права власності на Ѕ частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами в порядку спадкування -задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженкою с. Зуївці Миргородського району Полтавської області, право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 на Ѕ частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою : АДРЕСА_1 .
Рішення може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду на протязі 30 днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційних скарг через Миргородський міськрайонний суд.
Суддя: С. В. Андрущенко-Луценко
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2019 |
Оприлюднено | 02.12.2019 |
Номер документу | 86001324 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні