ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
29.11.2019Справа № 910/16639/19
За заявою: громадської організації Федерація водного поло Київщини
про: вжиття заходів забезпечення позову
у справі №910/16639/19
Суддя: Шкурдова Л.М.
Представники: без виклику сторін
ВСТАНОВИВ:
Громадська організація Федерація водного поло Київщини звернулась до Господарського суду міста Києва із заявою про вжиття заходів забезпечення позову, в якій просить суд заборонити Всеукраїнській громадській організації Федерація водного поло України та головним судейським колегіям Всеукраїнської громадської організації Федерація водного поло України не допускати до участі у змаганнях у XXIX відкритого чемпіонату України (Супер ліга) серед чоловіків з водного поло у 2019 - 2020 роках гравця громадянина Казахстану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , заслужений майстер спорту у складі збірної команди Київщини - ДЮСШ - 21 до набрання рішення суду законної сили; заборонити Всеукраїнській громадській організації Федерація водного поло України та головним судейським колегіям Всеукраїнської громадської організації Федерація водного поло України зараховувати технічну поразку збірній команди Київщини ДЮСШ - 21 за участь у змаганнях XXIX відкритого чемпіонату України (Супер ліга) серед чоловіків з водного поло у 2019 - 2020 роках гравця громадянина Казахстану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2, заслуженого майстра спорту у складі збірна команда Київщини ДЮСШ - 21 до набрання рішення суду законної сили.
Подана заява про вжиття заходів забезпечення позову мотивована тим, що позивачем був отриманий лист від 05.11.2019 р. №121/11 в якому зазначено про ухвалене відповідачем рішення щодо технічної поразки команди позивача у зв`язку із невиконання вимог правил TR 8/3 правил LEN (ЛEH) та відповідно до пункту 3.1 Дисциплінарного кодексу додаток 2 до Регламенту, оскільки за команду позивач приймав участь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин Казахстану, паспорт НОМЕР_2, заслужений майстер спорту. Заявник зазначає, що він готує позовну заяву предметом якої буде скасування протиправного рішення щодо зарахування технічної поразки позивачу та заборони приймати участь гравцю збірної команди Київщини - ДЮСШ - 21 гр-н Казахстану ОСОБА_2 . На час подачі заяви про забезпечення позову Всеукраїнська громадська організація Федерація водного поло України оприлюднила об`яву, відповідно до якої з 05 по 08 грудня 2019 р. у місті Кам`янському на базі басейну "МіКомп" відбудеться 2 тур відкритого чемпіонату України (Супер ліга) серед чоловіків з водного поло. В зазначеному змаганні приймає участь збірна команди Київщини - ДЮСШ - 2. Заявник зазначає, що на час розгляду справи змагання, які відбудуться з 05 по 08 грудня 2019 р. у місті Кам`янському, команда позивача буде вимушена виступати без воротаря гр-н Казахстану ОСОБА_2 , що унеможливить ефективно захистити та поновити порушені права та інтереси позивача, оскільки навіть у випадку задоволення позову рішення суду неможливо буде виконати, тому що ігри вже будуть проведені.
Розглянувши подану заяву про забезпечення позову, суд вважає, що вона підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
За змістом ст.136 ГПК України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Позов забезпечується, зокрема, забороною відповідачу вчиняти певні дії, а також забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, з майновими наслідками заборони відповідачеві вчиняти певні дії.
Таким чином, забезпечення позову може мати місце за наявності хоча б однієї з таких умов: невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду; невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити або унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача.
Як було зазначено, забезпечення позову допускається, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Як вбачається з долучених до заяви про вжиття заходів забезпечення позову документів, з 31 жовтня по 03 листопада 2019 р. у місті Кам`янському на базі басейну "МіКомп" проводилися чергові змагання, 1 тур XXIX відкритого чемпіонату України (Супер ліга) серед чоловіків з водного поло у 2019 - 2020 роках, в якому прийняли участь 7 команд.
За peзyльтатами змагань збірна команда Київщини - ДЮСШ-21 здобула 3 місце з результатом 12 очок, м`ячів 43-48 (-5). У складі команди збірна команда Київщини - ДЮСШ -21 приймав участь гравець ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин Казахстану, паспорт № НОМЕР_1 , заслужений майстер спорту. Зазначений результат підтверджується отриманою таблицею "результатів 1 туру відкритого чемпіонату України (Супер ліга) серед чоловіків з водного поло за підписом головного судді О. Євтушка та Головного секретаря змагань Гончарової В.
Відповідно до Регламенту проведення XXIX відкритого чемпіонату України (Супер ліга) серед чоловіків з водного поло у 2019 - 2020 роках (надалі - Регламент) до участі в змаганнях була допущена Збірна команда Київщина - ДЮСШ -21 , в якій приймав участь гравець ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин Казахстану, паспорт № НОМЕР_1 , заслужений майстер спорту.
05.11.2019 р. позивачем був отриманий лист від 05.11.2019 р. № 121/11 в якому було зазначено про ухвалене відповідачем рішення, щодо технічної поразки команди позивача у зв`язку із невиконання вимог правил TR 8/3 правил LEN (JIEH) та відповідно до пункту 3.1 Дисциплінарного кодексу додаток 2 до Регламенту, оскільки за команду заявника приймав участь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин Казахстану, паспорт НОМЕР_2, заслужений майстер спорту.
Відповідно до п.3.2. Регламенту Загальне керівництво підготовкою та проведення чемпіонату здійснюється головними судейськими колегіями (ГСК) ФВПУ .
Пунктом 3.4 Регламенту встановлено, що змагання проводяться за правилами гри водне поло затвердженими правилами LEN (JIEH), у відповідності до цього регламенту, календарів змагань, інших нормативно-регулятивних документів щодо проведення змагань, затвердженими ФВПУ.
Пункт 3.1 Дисциплінарного кодексу додаток №2 Регламенту зазначає, що видом порушення є участь в матчі гравців які не мають права брати в ньому участь. Санкція - командам присуджується технічна поразка в матчах в яких приймали участь гравці, що не мають право брати участь в ньому (них) при цьому вони усуваються від подальшої участі в цьому змаганні, відсторонення від участі поширюється на наступне змагання під егідою ФВПУ.
Заявник зазначає, що він має намір звернутися з позовом до суду про скасування протиправного рішення щодо зарахування технічної поразки позивачу та заборони приймати участь гравцю збірної команди Київщини - ДЮСШ - 21 гр-н Казахстану ОСОБА_2
Всеукраїнська громадська організація Федерація водного поло України оприлюднила об`яву, відповідно до якої з 05 по 08 грудня 2019 р. у місті Кам`янському на базі басейну "МіКомп" відбудеться 2 тур відкритого чемпіонату України (Супер ліга) серед чоловіків з водного поло. В зазначеному змаганні приймає участь збірна команди Київщини - ДЮСШ - 2. Заявник зазначає, що на час розгляду справи змагання, які відбудуться з 05 по 08 грудня 2019 р. у місті Кам`янському, команда позивача буде вимушена виступати без воротаря гр-на Казахстану ОСОБА_2
Таким чином, виходячи з предмету позову, з яким заявник має намір звернутися до суду, суд вважає, що невжиття заходів забезпечення позову може значно ускладнити ефективний захист прав громадської організації Федерація водного поло Київщини , оскільки на час розгляду справи змагання, які відбудуться з 05 по 08 грудня 2019 р. у місті Кам`янському, команда позивача буде вимушена виступати без воротаря гр-на Казахстану ОСОБА_2 , що унеможливить ефективно захистити та поновити порушені права та інтереси позивача, оскільки навіть у випадку задоволення позову рішення суду неможливо буде виконати, тому що ігри вже будуть проведені.
Наведене свідчить про можливість істотного ускладнення ефективного захисту прав громадської організації Федерація водного поло Київщини у разі невжиття заходів забезпечення позову.
З огляду на викладене, суд вбачає наявність зв`язку між заявленими заходами до забезпечення позову і предметом спору, співмірність та адекватність заходів із позовними вимогами, з якими заявник має намір звернутися до суду, в зв`язку з чим суд вважає за необхідне задовольнити заяву громадської організації Федерація водного поло Київщини про забезпечення позову та вжити заходи по забезпеченню позову в частині надання можливості ОСОБА_2 взяти участь в змаганнях. Щодо вимог заявника про вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони Всеукраїнській громадській організації Федерація водного поло України та головним судейським колегіям Всеукраїнської громадської організації Федерація водного поло України зараховувати технічну поразку збірній команди Київщини ДЮСШ - 21 за участь у змаганнях XXIX відкритого чемпіонату України (Супер ліга) серед чоловіків з водного поло у 2019 - 2020 роках гравця громадянина Казахстану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2, заслуженого майстра спорту у складі збірна команда Київщини ДЮСШ - 21 суд зазначає, що така вимога не може вплинути на результати змагань та за своєю суттю є результатом вирішення спору по суті, а відтак в цій частині суд не вбачає підстав для задоволення заяви про вжиття заходів забезпечення позову.
Частиною 6 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.
У відповідності до ст. 141 Господарського процесуального кодексу України суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення).
Отже, умовою застосування зустрічного забезпечення є обґрунтована наявність можливості нанесення відповідачу за зустрічним позовом збитків, які можуть бути спричинені забезпеченням позову.
Суд не вбачає можливості завдання збитків внаслідок застосування вище зазначених заходів до забезпечення позову. Застосування означених заходів у відповідності до ч.1 ст.141 Господарського процесуального кодексу України є правом, а не обов`язком суду для реалізації якого, у даному випадку, у господарського суду достатні підстави відсутні. Крім того, суд зазначає, що відповідач чи інша зацікавлена особа не позбавлені права та можливості звернутись до суду з окремим клопотанням про застосування заходів зустрічного забезпечення у відповідності до ст.141 Господарського процесуального кодексу України.
Суд звертає увагу заявника, що у відповідності до ч.3 ст.138 ГПК України у разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен пред`явити позов протягом десяти днів, в іншому випадку заходи забезпечення позову підлягають скасуванню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.136, 137, 140, 141, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву громадської організації Федерація водного поло Київщини про забезпечення позову задовольнити частково.
2. Заборонити Всеукраїнській громадській організації Федерація водного поло України та головним судейським колегіям Всеукраїнської громадської організації Федерація водного поло України не допускати до участі у змаганнях у XXIX відкритого чемпіонату України (Супер ліга) серед чоловіків з водного поло у 2019 - 2020 роках гравця громадянина Казахстану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , заслужений майстер спорту у складі збірної команди Київщини - ДЮСШ - 21 до набрання рішення суду законної сили.
3. Стягувачем за даною ухвалою є Громадська організація Федерація водного поло Київщини (02099, м.Київ, вул.Російська, будинок 39/14, квартира 7, код ЄДРПОУ 39472567).
4. Боржником за даною ухвалою є Всеукраїнська громадська організація Федерація водного поло України (04070, м.Київ, вул.Фролівська, будинок 3/34, офіс 21-22, код ЄДРПОУ 33745638).
Ухвала про забезпечення позову набирає законної сили з 29.11.2019р., підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому чинним законодавством України для виконання судових рішень, може бути пред`явлена до виконання в передбаченому чинним законодавством порядку протягом трьох років з дати її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України. Оскарження даної ухвали не зупиняє її дії/обов`язковості до виконання.
Суддя Шкурдова Л.М.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2019 |
Оприлюднено | 02.12.2019 |
Номер документу | 86003171 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Шкурдова Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні