Справа №690/492/19
Провадження №2-о/690/28/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2019 року Ватутінський міський суд Черкаської області
у складі: головуючого - судді Пасацької Л.А.,
за участю секретаря судового засідання Вельган А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження в залі засідань приміщення суду в м. Ватутіне заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи: Сокальська районна державна адміністрація Львівської області, Опільська сільська рада Сокальського району Львівської області,
в с т а н о в и в:
Заявник 07.11.2019 р. звернувся до суду в порядку окремого провадження із вказаною заявою, в обґрунтування якої зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати, ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 2.4376 га, що розташована на території Опільської сільської ради. З метою прийняття спадщини звернувся із відповідною заявою до приватного нотаріуса Ватутінського міського нотаріального округу, однак постановою від 30.05.2019 р. йому було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, оскільки відсутні документи, які б підтверджували право власності ОСОБА_2 на вказану земельну ділянку .Державний акт на право приватної власності на землю, виданий на ім`я ОСОБА_2 , тобто при виготовленні документу була допущена орфографічна помилка у написанні прізвища його матері. Оскільки встановлення факту належності державного акту на право приватної власності на землю спадкодавцю, від якого залежить виникнення його права на спадщину, іншим шляхом неможливо, просив заяву задовольнити.
Заявник, у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, заявлені вимоги підтримав з підстав, наведених у заяві.
Від голови Опільської сільської ради надійшла заява про розгляд справи за відсутності їхнього представника, щодо встановлення факту належності державного акту на право приватної власності ОСОБА_2 не заперечують.
Керівник апарату Сокальської районної державної адміністрації Львівської області надіслав заяву про розгляд справи за відсутності їхнього представника, при вирішення справи покладаються на розсуд суду.
На підставі ч. 14 ст. 7, ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою учасників справи у судове засідання, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
За таких обставин суд вважає можливим завершити судовий розгляд за відсутності учасників справи та, перевіривши наявні в матеріалах письмові докази, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати заявника, ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.8).
Згідно державного акту на право приватної власності на землю серії І-ЛВ №068773, виданого 15.04.2002 р. Сокальською райдержадміністрацією Львівської області, ОСОБА_2 , яка мешкала с. Бояничі Сокальського району, за життя належала земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,4376 га., яка розташована на території Опільської сільської ради Сокальського району Львівської області.
Заявник, в строки передбачені законодавством, звернувся до приватного нотаріуса Ватутінського міського нотаріального округу Побіянської Н.Б., із заявою про прийняття спадщини, проте згідно постанови нотаріуса від 30.05.2019 року (а.с.13) йому було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, оскільки державний акт на право приватної власності на землю, виданий на ім`я ОСОБА_2 , а не на ім`я ОСОБА_2 , тобто при виготовленні документу була допущена орфографічна помилка у написанні прізвища матері заявника, а отже фактично відсутні документи, які б підтверджували право власності ОСОБА_2 на вказану земельну ділянку.
Відповідно до довідки Опільської сільської ради Сокальського району Львівської області від 15.04.2019 р. (а.с.11) державний акт на право приватної власності на землю серії І-ЛВ №068773 був виданий ОСОБА_2 , на підставі розпорядження голови Сокальскої райдержадміністрації від 08.02.2002 року № 50 (а.с.6) та зареєстрований в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №865 від 04.04.2002 року. Допущена помилка у написанні прізвища з апострофом - ОСОБА_3 замість ОСОБА_3 виникла внаслідок неправильного перекладу прізвища з російської мови на українську.
Ці докази суд у відповідності із ст.ст. 77, 78 ЦПК України вважає належними та допустимими, оскільки вони містять інформацію щодо предмета доказування та одержані у встановленому законом порядку.
Відповідно до п.5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про … належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення № 5 від 31.03.1995 р. при розгляді справи про встановлення відповідно до п. 6 ст. 315 ЦПК України факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Заявником доведено та судом встановлено, що згідно додатку до розпорядження голови Сокальської райдержадміністрації від 08.02.2002 р. №50 було складено список жителів по с. Бояничі, у тому числі зазначено помилково прізвище ОСОБА_3 замість правильного ОСОБА_3 , на підставі якого й було в подальшому виготовлено державний акт про право приватної власності на землю.
Відповідно до відомостей, викладених у свідоцтві про смерть 27.11.2018 р. спадкодавця, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , народилась в селі Бояничі Сокальського району Львівської області; та згідно свідоцтва про шлюб - змінила ІНФОРМАЦІЯ_3 р. прізвище з ОСОБА_4 на ОСОБА_3 , а тому державний акт … містить помилкове написання її прізвища ОСОБА_2 замість правильного ОСОБА_2 .
На даний час внесення виправлень до правовстановлюючого документа неможливе.
За таких обставин суд дійшов до переконання про обґрунтованість заяви, оскільки доведено належними і допустимими доказами, що державний акт на право приватної власності на землю І-ЛВ №068773, виданий 15.04.2002 року Сокальською райдержадміністрацією Львівської області на ім`я ОСОБА_2 , належить ОСОБА_2 .
На підстав викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 229, 264, 265, 273, 268, 315 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву задовольнити.
Встановити юридичний факт, що державний акт на право приватної власності на землю І-ЛВ №068773, виданий 15 квітня 2002 року Сокальською райдержадміністрацією Ради народних депутатів ОСОБА_2 , дійсно належить ОСОБА_2 .
Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а якщо рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Черкаського апеляційного суду через Ватутінський міський суд Черкаської області, а матеріали справ надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Заявник - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Заінтересовані особи:
- Сокальська районна державна адміністрація Львівської області , місцезнаходження: вул. Шептицького, 26, м. Сокаль, Сокальський район, Львівська область, код ЄДРПОУ 25545203;
- Опільська сільська рада Сокальського району Львівської області, місцезнаходження: вул.. Зелена, 2, с. Опільсько, Сокальський район, Львівська область.
Головуючий суддя: Л.А.Пасацька
Суд | Ватутінський міський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2019 |
Оприлюднено | 04.12.2019 |
Номер документу | 86053251 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ватутінський міський суд Черкаської області
Пасацька Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні