ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2019 рокуСправа № 912/2950/19 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Вавренюк Л.С. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін справу
за позовом:
Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області
до відповідача: Приватного підприємства "КІРОВ-ДМ"
про стягнення 3 558,75 грн.
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області (далі - ГУНП в Кіровоградській області або позивач) до Приватного підприємства "КІРОВ-ДМ" (далі - ПП "КІРОВ-ДМ" або відповідач) про стягнення 3 558,75 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про невиконання відповідачем умов Договору від 30.03.2018, в частині оплати вартості фактично вилучених дорогоцінних, чорних та кольорових металів.
Правовими підставами позову зазначає ст.ст. 509, 525, 526, 626, 629, 631 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), ст. ст. 173, 174 Господарського кодексу України (далі - ГК України).
Ухвалою від 29.10.2019 господарський суд відкрив провадження у справі, постановив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними матеріалами. Розгляд справи по суті розпочати 27.11.2019.
Позивачем 31.10.2019 отримано ухвалу про відкриття провадження у справі 912/2950/19, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 76).
Господарським судом 30.10.2019 було направлено копії ухвали від 29.10.2019 за двома адресами відповідача, а саме: 28000, Кіровоградська обл., м. Олександрія, Звенигородське шосе, 12 (місцезнаходження юридичної особи), яка повідомлена позивачем, зазначена в Договорі та підтверджена витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та на поштову адресу, повідомлену позивачем, а також зазначену в Договорі самим відповідачем, як поштова адреса: 28000, Кіровоградська обл., м. Олександрія, пр. Соборний, 51, офіс 25.
Однак, зазначені вище ухвали суду від 29.10.2019 повернуті органом поштового зв`язку із відмітками "інші причини, що не дали змоги виконати обов`язку щодо пересилання поштового відправлення". На конверті, що повернувся з поштової адреси, також зазначено "вибули" (а.с. 73-75, 77-79).
Відповідно до ч. 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
За приписами ч. 4 ст. 120 ГПК України ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії.
Згідно з частиною 2 ст. 27 ГПК України для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч. 3 ст. 120 ГПК України передбачено, що виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Згідно з ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Відповідно до ч. 6 статті 242 ГПК України днем вручення судового рішення є:
1) день вручення судового рішення під розписку;
2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;
3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;
4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;
5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 ГПК України відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
Водночас, місцезнаходження відповідача суду відоме, про що докладніше зазначено нижче, і на таку адресу направлено ухвалу про відкриття провадження у справі, проте оскільки відповідач не отримує кореспонденцію за такою адресою, господарський суд, на підставі ч. 4 ст. 122 ГПК України, 21.11.2019 розмістив на офіційному сайті суду оголошення для приватного підприємства «КІРОВ-ДМ» , як відповідача у справі №912/2950/19, про те, що ухвалою від 29.10.2019 постановлено: прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 912/2950/19; справу № 912/2950/19 розглядати за правилами спрощеного позовного провадження; розпочати розгляд справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження 27.11.2019 та здійснювати розгляд справи № 912/2950/19 без повідомлення учасників справи за наявними матеріалами (а.с.84).
Верховний Суд у своїй постанові від 08.04.2019 у справі № 922/2887/16 наголошує, що відповідно до частин 3, 7 ст. 120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає. Сам лише факт не отримання скаржником кореспонденції, якою суд, з додержанням вимог процесуального закону, надсилав ухвалу за належною адресою та яка повернулася в суд у зв`язку з її неотриманням адресатом, вказує на суб`єктивну поведінку сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на його адресу.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що неотримання ухвали суду у даній справі відповідачем та повернення її до суду з відповідною відміткою є наслідком діяння (бездіяльності) відповідача щодо її належного отримання та неповідомлення суду про зміну свого місцезнаходження, тобто його власною волею.
Також суд бере до уваги, що у відповідності до ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які є актуальними на дату та час формування витягу або на дату та час, визначені у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.
Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру (ч. 1 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань").
Статтею 93 Цивільного кодексу України передбачено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Відповідно до п. 10. ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", місцезнаходження юридичної особи належить до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Як унормовано ч.ч. 1, 2, 4 ст. 10 вказаного Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.
Таким чином, відомості про місцезнаходження Приватного підприємства "Кіров-ДМ", які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, є офіційним та достовірним підтвердженням зазначеної інформації.
З огляду на викладене, господарський суд дійшов висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи.
Відповідач не скористався наданим йому правом надати суду відзив на позов. Враховуючи, що про дату та місце розгляду справи відповідач був повідомлений своєчасно та належним чином, суд дійшов висновку, що він мав час та можливість надати всі витребувані та додаткові документи, в т. ч. заперечення проти позову, які мають значення для розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України спір вирішується за наявними матеріалами справи.
Розглянувши наявні матеріали справи, дослідивши усі обставини спору, оцінивши подані докази, господарський суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини сторін.
30.03.2018 ПП "КІРОВ-ДМ" (далі - Виконавець) та ГУНП в Кіровоградській області (далі - Замовник) уклали договір № б/н (далі - Договір) (а.с. 12-13).
У розділі 1 Договору сторони визначили предмет Договору, так Виконавець надає Замовнику послуги з технічного обстеження (далі - Т.О.) комп`ютерної техніки, обладнання (в т.ч. медичне обладнання), приборів та периферійного устаткування які підлягають списанню або виводу з експлуатації та надає дефектні акти (акти обстеження) про стан вищевказаного обладнання та його придатність (або інше) до подальшої експлуатації. Виконавець приймає на переробку комп`ютерну техніку, обладнання (в т.ч. медичне обладнання), прибори та периферійне устаткування, електропобутові прилади і матеріали, комплектувальні вироби, деталі тощо, лом і відходи (далі-сировина), що містить дорогоцінні метали (далі-ДМ) та здійснює їх утилізацію згідно коду ДК021: 2015 - 90510000-5 "Утилізація сміття та поводження зі сміттям" (п.п. 1.1., 1.2. Договору).
У розділі 2 Договору визначено обов`язки сторін, таким чином Замовник зобов`язаний передати сировину на яку було попередньо виготовлені акти Т.О. лише Виконавцю. Передати сировину та сировину, що містить ДМ Виконавцю згідно акту прийому - передачі (п.п. 2.1.1., 2.1.3. Договору)
У свою чергу, Виконавець зобов`язаний провести технічне обстеження та надати Акт технічного обстеження (з роз`ясненням до кожної одиниці) обладнання, наданого Замовником, протягом 15 (п`ятнадцяти) календарних днів від дати передачі обладнання для проведення Т.О., прийняти сировину та сировину, що містить ДМ згідно акту прийому - передачі в присутності Замовника, переробити сировину та сировину, що містить ДМ і надати Замовнику акт виконаних робіт та паспорт на партію фактичного вмісту ДМ, чорних та кольорових металів не пізніше 3-х місяців з моменту надходження сировини та сплатити Замовнику вартість фактично вилучених ДМ (після доведення їх до стану
банківських), полімерів, чорних та кольорових металів (п.п. 2.2.1. - 2.2.3. Договору).
Вартість наданих послуг відповідно до умов Договору визначається на підставі фактичної кількості ДМ, чорних та кольорових металів що містяться у сировині (пункт 2.2.2. даного договору). Ціни на дорогоцінні, чорні та кольорові метали встановлюються згідно прайс - листа, що є невід`ємною частиною даного договору.
Відповідно до п. 3.1. Договору загальна сума договору визначається на підставі фактичної кількості ДМ, чорних та кольорових металів, що містяться у сировині (п. 2.2.2. даного договору). Ціни на дорогоцінні, чорні та кольорові метали встановлюються згідно прайс-листа, що є невід`ємною частиною даного договору.
Договірні ціни за 1 грам ДМ у лігатурі для прайс - листа встановлюються на підставі вартості банківських ДМ, згідно розпорядження Національного Банку України "Про закупівельні ціни на дорогоцінні метали в брухті" на день підписання даного договору за мінусом витрат Виконавця пов`язаних з технічним обстеженням, транспортуванням, переробкою сировини, вилученням кольорових та чорних металів, лома і відходів, що містить ДМ і доведення видобутих ДМ до стану банківських (п. 3.1.1. Договору).
Брухт і відходи, що містить ДМ: Au (золота) менше 0,03%, Pt (платини) та Pd (паладію) - менше 0,1% і Арґентуму (срібла) - менше 0,5% від загальної ваги радіодеталі, кіноплівка, що має вміст Ag (срібла) - менше 0,27% від загальної ваги, приймається на переробку без оплати, у зв`язку з нерентабельністю оброблення (п. 3.1.2. Договору).
Договірні ціни, на чорні та кольорові метали, встановлюються на підставі вартості цих металів на приймальних підприємствах на день оформлення прайс - листа, за мінусом витрат ВИКОНАВЦЯ, пов`язаних з транспортуванням, обстеженням та переробкою сировини, що містить чорні та кольорові метали ( п. 3.1.3, Договору).
Розрахунок по даному договору здійснюється не пізніше 5 - ти банківських днів з дати отримання від Замовника другого екземпляру підписаного акта виконаних робіт та паспортів ( п. 3.2. Договору).
Термін дії Договору з моменту підписання сторонами до 31.12.2018 і (або) до повного виконання сторонами договірних умов (п.5.1. Договору).
Договір підписаний повноважними представниками сторін та скріплений печатками.
У додатку до Договору № 1 сторони погодили прайс - лист, у якому визначили види відходів, що містять ДМ, види ДМ та ціну, а також брухт чорних та кольорових металів, види брухту та відповідно ціну (а.с. 14).
На виконання умов Договору 22.02.2019 сторонами підписано та скріплено печатками акт прийому - передачі виконаних робіт (наданих послуг) на партію №2 згідно Договору б/н від 30 березня 2018 р., відповідно до якого ГУНП в Кіровоградській області замовив, а Виконавець надав наступні послуги:
- технічне обстеження партії обладнання, електропобутових приладів і матеріалів (надалі - сировина) з метою утилізації, виявлення ДМ та інших відходів.
По факту проведених робіт ДМ, відходів брухту чорних, кольорових металів та пластмаси в сировині вилучено у такій кількості:
Мікросхеми, транзистори (багаті), Аu (золото) - 3,170 г на суму 322 грн 23 коп.
Аргентумвмісний брухт 30-90%. Аg (срібло) - 13,200 г на суму 33 грн 66 коп.
Брухт чорних металів - 583 кг 000 г на суму 2040 грн 50 коп.
Брухт алюмінію - 11 кг 400 г на суму 273 грн 60 коп.
Брухт міді - 8 кг 600 г на суму 512 грн 56 коп.
Пластмаса - 171 кг 000 г на суму 376 грн 20 коп.
Загальна вартість вилучених ДМ, відходів брухту чорних, кольорових металів та пластмаси становить 3558,75 грн без ПДВ (а.с. 15).
З метою досудового врегулювання спору, позивач звернувся до відповідача з претензією № 1 про відшкодування збитків від 18.10.2019, щодо сплати заборгованості у сумі 3 558,75 грн.
Проте відповіді на претензію № 1 про відшкодування збитків від 18.10.2019 відповідач не надав, заборгованість не сплатив, що і зумовило позивача звернутись до суду з даним позовом.
При вирішенні спору господарський суд враховує наступне.
Договір є підставою виникнення цивільних прав і обов`язків (статті 11, 626 ЦК України), які мають виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до договору (стаття 526 ЦК України), а одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається (стаття 525 ЦК України).
Статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Частиною 1 ст. 903 ЦК України передбачено, що, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Судом встановлено, що позивач передав, а відповідач прийняв обладнання, електропобутові прилади і матеріали з метою утилізації, виявлення ДМ та інших відходів, з яких було вилучено сировини на загальну суму 3 558,75 грн, що підтверджується актом прийому-передачі матеріальних цінностей на утилізацію № б/н від 27.12.2018 (а.с. 18-61).
Разом з тим, на виконання умов Договору 22.02.2019 Заявником погоджено, а Виконавцем затверджено паспорт на партію сировини на вміст дорогоцінних металів (партія №2) (а.с. 16), а також паспорт на партію сировини на вміст відходів брухту чорних, кольорових металів та інших відходів (партія №2) (а.с. 17).
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно з п. 3.2. Договору Розрахунок здійснюється не пізніше 5 - ти банківських днів з дати отримання від Замовника другого екземпляру підписаного акта виконаних робіт та паспортів.
Враховуючи, що акт прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг) на партію № 2 від 22.02.2019 підписаний сторонами, зокрема директором відповідача, без майнових та фінансових претензій, а також враховуючи затвердження 22.02.2019 Виконавцем паспорта на партію сировини на вміст дорогоцінних металів та паспорта на партію сировини на вміст відходів брухту чорних, кольорових металів та інших відходів, відповідач отримав примірник такого акту та паспортів 22.02.2019.
Отже останнім днем строку виконання зобов`язання по сплаті 3 558,75 грн є 01.03.2019.
Доказів сплати відповідачем заборгованості в сумі 3 558,75 грн суду не надано.
У відповідності до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
До господарського суду надано довідки № 2223/28/01-19, № 224/28/01-19, №2225/28/01-19 від 17.10.2019 про те, що станом на 01.10.2019 ПП "КІРОВ-ДМ" рахується заборгованість перед ГУНП в Кіровоградській області у загальній сумі 3 558,75 грн, за брухт дорогоцінних, чорних, кольорових металів та полімерів, вилучених в результаті розробки та демонтажу непридатних обладнання та техніки ГУНП в Кіровоградській області та про те, що на розрахунковий рахунок зазначений в Договорі відповідні кошти не надходили (а.с. 62- 64).
Отже, матеріалами справи підтверджується невиконане відповідачем зобов`язання за договором у розмірі 3 558,75 грн, докази оплати заборгованості у матеріалах справи відсутні.
Зважаючи на встановлені обставини справи та приписи вищевикладених правових норм, а також оскільки на момент прийняття рішення доказів погашення заборгованості відповідач суду не надав, як і доказів, що спростовують вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині стягнення 3 558,75 грн боргу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Витрати по сплаті судового збору, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 73-80, 129, 232-233, 236-238, 326-327 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства "КІРОВ-ДМ" (28000, Кіровоградська обл., м.Олександрія, Звенигородське шосе, 12, ідентифікаційний код 38127240) на користь Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Віктора Чміленка, 41, ідентифікаційний код 40108709) 3 558, 75 грн а також 1921,00 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Кіровоградської області.
Копії рішення направити сторонам, а саме:
позивачу - Головному управлінню Національної поліції України в Кіровоградській області за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Віктора Чміленка, 41;
відповідачу - Приватному підприємству "КІРОВ-ДМ" за двома адресами: 28000, Кіровоградська обл., м. Олександрія, Звенигородське шосе, 12 та 28000, Кіровоградська обл., м. Олександрія, пр. Соборний, 51, офіс 25.
Суддя Л.С. Вавренюк
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2019 |
Оприлюднено | 05.12.2019 |
Номер документу | 86074698 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Вавренюк Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні