У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
03 грудня 2019 року м. Чернігів справа № 927/974/19
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Книш Н.Ю. , розглянувши матеріали позовної заяви №б/н від 28.11.2019
за позовом: Релігійної організації Релігійна громада Церкви Адвентистів Сьомого Дня м. Городня
вул. Восьмого березня, буд. 62, м. Городня, Чернігівська область, 15100
поштова адреса: вул. Михайла Коцюбинського, 49-А, офіс 103, м. Чернігів, 14000
до відповідача: Городнянської міської ради
вул. Троїцька, 13, м. Городня, Чернігівська область, 15100
про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Релігійною організацією Релігійна громада Церкви Адвентистів Сьомого Дня м. Городня подано позов до Городнянської міської ради про визнання за Релігійною організацією Релігійна громада Церкви Адвентистів Сьомого Дня м. Городня право власності на громадський будинок Церкву Адвентистів Сьомого Дня літ. А-1, загальною площею 191,5 кв.м., з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, за адресою: Чернігівська область, Городнянський район, місто Городня, вул. Волковича,41-Д.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідно до Державного Акту на право постійного користування землею серії І-ЧН №001130 на підставі рішення виконкому Городнянської міської Ради народних депутатів №860 від 18.11.1997 року Церкві Адвентистів Сьомого Дня м. Городня у постійне користування надано земельну ділянку площею 0,10 га в межах згідно з планом землекористування для будівництва церкви. Позивач звертався до проектно-будівельних підприємств для розроблення проекту молитовного будинку, про те робочі проекти будинку не були затверджені у встановленому законом порядку. Згідно рішення Городнянської міської ради №132 від 15.07.2008 року надано приміщенню Церкви ХАСД поштову адресу - вулиця Волковича, 41-Д, м. Городня. Позивач вказує, що згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна щодо державної реєстрації іншого речового права зареєстровано 28.07.2016 року право постійного користування земельною ділянкою загальною площею 0,1000 га, кадастровий номер 7421410100:00:002:1958, за адресою вулиця Волковича, 41-Д, м.Городня, Чернігівська обл., цільове призначення якої для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій за правокористувачем - Релігійною громадою Церкви Адвентистів Сьомого Дня. Позивач зазначає, що використовував та використовує вказану земельну ділянку відповідно до її призначення, на ній було здійснено будівництво церкви без отримання відповідних дозвільних документів, але без порушення встановлених будівельних норм і правил. Додатково позивач зазначає, що з часу закінчення будівництва громадського будинку - Церкви Адвентистів Сьомого Дня у місті Городня жодних претензій від сусідів, суміжних землекористувачів та будь-яких фізичних чи юридичних осіб не надходило, зважаючи на це споруда не порушує чиї-небудь права.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги, посилаючись на ст. 328, 331, 376 Цивільного кодексу України, Закон України Про свободу совісті та релігійні організації , Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №461.
Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Позивачем в позовній заяві сформовано клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
За приписами частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
У частині 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України зазначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Проаналізувавши обраний позивачем спосіб захисту, предмет та підстави позову, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін, з метою забезпечення дотримання прав та законних інтересів всіх учасників судового процесу, суд дійшов висновку, що справа №927/974/19 не підпадає під категорію малозначної справи та підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
За таких обставин клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження не підлягає задоволенню.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що у відповідності до частини 1 ст. 50 діючого Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Частиною 3 вказаної статті передбачено, що у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Виходячи зі змісту позовної заяви, позивачем у переліку учасників справи у вступній частині позовної заяви зазначено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області, однак клопотання про її залучення до участі у справі, з визначенням правових підстав необхідності залучення до участі у справі позивачем не сформовано ні в тексті позовної заяви, ні в окремому документі з процесуальних питань.
Керуючись ст. 12, 165, 166, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 23 грудня 2019 року о 10:30. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: проспект Миру 20, м. Чернігів, 14000, зал судових засідань № 307.
4. Відповідачу, відповідно до ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, не пізніше 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву разом з усіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, якщо такі докази не надані позивачем; одночасно надіслати (надати) позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, а докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Позивачу, відповідно до статті 166 Господарського процесуального кодексу України, протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву надіслати (надати) до суду відповідь на відзив відповідача із доказами направлення її відповідачу, у якій викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення.
6. Явку уповноважених представників позивача та відповідача визнати обов`язковою.
При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі документи, що підтверджують повноваження представників, відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України.
Попередити учасників справи, що відповідно до частини 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України, юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника. Представником у суді може бути адвокат або законний представник (частина 1 статті 58 ГПК України). Відповідно до п.п. 11 п. 16-1 перехідних положень Конституції України представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року. Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 01 січня 2020 року.
7. Попередити учасників справи, що заяви, клопотання, докази подані після закінчення процесуальних строків та після початку судового засідання по розгляду справи по суті, залишаються без розгляду у відповідності до ч.8 ст.80, ч. 2 ст. 207 ГПК України. Згідно з ч. 2 ст. 169 ГПК України заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій формі. Повідомити позивача та відповідача про вимоги ст. 80 ГПК України, що копії доказів, які подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.
8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://www.court.gov.ua. або в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
До відома сторін:
- адреса Господарського суду Чернігівської області: проспект Миру, 20, м. Чернігів, Україна;
- засоби зв`язку контактні телефони: 672-847; 676-311, факс 774-462; електронна адреса Господарського суду Чернігівської області - e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua.
Суддя Н.Ю.Книш
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2019 |
Оприлюднено | 05.12.2019 |
Номер документу | 86075482 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Книш Н.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні