Справа № 527/2273/19
провадження 2/527/861/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2019 року м.Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Левицької Т.В.,
за участю секретаря судового засідання - Папенко Л.І.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Глобине Полтавської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Землянківської сільської ради Глобинського району Полтавської області за участю третьої особи: Глобинської державної нотаріальної контори Полтавської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
18 жовтня 2019 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом.
Мотивував його тим, що державний нотаріус Глобинської державної нотаріальної контори Погрібна С.С. відмовила позивачу в оформленні свідоцтва про право на спадщину за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , в зв`язку з пропущенням встановленого законом строку для прийняття спадщини.
Посилаючись на те, що у зв`язку із складними сімейними обставинами, а саме - догляд за тяжко хворою дружиною, ОСОБА_3 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в строки, передбачені чинним законодавством, не подав заяву про прийняття спадщини, що є поважною причиною пропуску строку, позивач прохав визначити додатковий строк, для подачі до Глобинської державної нотаріальної контори Полтавської області заяви про прийняття спадщини після померлої.
Позивач в підготовче засідання не з`явився, в заяві адресованій суду просив справу розглядати у його відсутності. Вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представники відповідача та третьої особи в підготовче засідання не з`явилися, надали до суду заяви, в яких просили справу розглядати у їх відсутності, заперечень проти задоволення позову не мають.
Відповідно до ч. 1 ст. 198 ЦПК України підготовче судове засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. У відповідності до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України, з якої слідує, що учасник справи, має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Згідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, з`ясувавши обставини справи, дослідивши та надавши належну оцінку зібраним по справі доказам, вважає що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією Свідоцтва про смерть, виданим 14 грудня 2015 року ГУ відділ реєстрації актів цивільного стану міста Актобе, актовий запис № 20-534-15-0002727.
ОСОБА_2 за життя, 18 серпня 2010 року, склала заповіт, яким усі свої права та обов`язки, які їй належатимуть на момент складання цього заповіту, а також ті права та обов`язки, які можуть належати їй у майбутньому та усе її майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось ,і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що вона за законом матиме право, заповідала ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , повністю. Заповіт посвідчено Магденко А.В., секретарем виконавчого комітету Землянківської сільської ради Глобинського району Полтавської області та зареєстровано в реєстрі за № 32, на день смерті не змінено та не скасовано.
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка являється дружиною позивача, хворіла та перебувала на стаціонарному лікуванні, що підтверджується випискою № 4312 із медичної картки стаціонарного хворого гастроентерологічного відділення, виданої Кременчуцькою першою міською лікарнею ім. О.Т. Богаєвського.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого Кременчуцьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області 21 березня 2018 року ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 70 років, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис №770.
Державний нотаріус Глобинської державної нотаріальної контори Погрібна С.С. постановою від 03 жовтня 2019 року відмовила позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , у зв`язку з пропуском шестимісячного терміну для прийняття спадщини.
Згідно повідомлення № 1110/01-16 від 04 листопада 2019 року, наданого державним нотаріусом Глобинської державної нотаріальної контори Погрібною С.С., спадкова справа після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не заведена.
Як встановлено, позивач своєчасно не подав до нотаріуса заяву про вступ до спадщини, в зв`язку з доглядом за тяжко хворою дружиною.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що строк для прийняття спадщини пропущений позивачем з об`єктивної та поважної причини.
Згідно з ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня відкриття спадщини і протягом якого відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно з п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК.
З огляду на встановлені обставини позов підлягає задоволенню .
Керуючись ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 13-15,76- 82, 258, 259, 263, 265, 268, 273 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати, що строк для прийняття спадщини, що відкрилася після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 пропущено ОСОБА_1 з поважної причини.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , рнокпп: НОМЕР_2 , додатковий строк для подання до Глобинської державної нотаріальної контори Полтавської області заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 терміном два місяці.
Строк для подання заяви про прийняття спадщини рахувати з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду.
Повне найменування сторін:
Позивач: ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , рнокпп - НОМЕР_2 );
Відповідач: Виконавчий комітет Землянківської сільської ради Глобинського району Полтавської області (місце знаходження: Полтавська область, Глобинський район, с. Землянки, вул. Р.Кириченко. 56, код ЄДРПОУ 22549784).
Третя особа: Глобинська державна нотаріальна контора Полтавської області (місце знаходження: Полтавська область, Глобинський район, м. Глобине, вул. Центральна, 212, код ЄДРПОУ 02899950).
Суддя Т. В. Левицька
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2019 |
Оприлюднено | 05.12.2019 |
Номер документу | 86087600 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глобинський районний суд Полтавської області
Левицька Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні