Вирок
від 03.12.2019 по справі 728/725/19
БАХМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 728/725/19

Номер провадження 1-кп/728/114/19

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

3 грудня 2019 року місто Бахмач

Бахмацький районний суд Чернігівської області

у складі головуючого судді - ОСОБА_1

за участі:

секретаря судового засідання - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Бахмачі матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019270070000195 від 12 березня 2019 року по обвинуваченню:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Золотоноша Черкаської області, жителя АДРЕСА_1 , не працює, із повною загальною середньою освітою, неодружений, раніше не судимий,

у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого частиною третьою статті 185 Кримінального кодексу України (далі КК),

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , українки, громадянки України, уродженки с. Степ Борзнянського району Чернігівської області, зареєстрованої в АДРЕСА_2 , фактично проживаючої в АДРЕСА_3 , не працює, із професійно-технічною освітою, неодруженої, раніше не судимої,

у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого частиною третьою статті 185 КК,

за участі сторін кримінального провадження:

прокурора - ОСОБА_5

обвинувачених - ОСОБА_3

- ОСОБА_4

представник потерпілого - не з`явилася

безпосередньо після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, ухвалив вирок про наступне:

І. Формулювання обвинувачення, визнаного Судом доведеним.

1. 2 січня 2019 року близько 19 год. ОСОБА_3 за попередньою змовою з ОСОБА_4 прибули до приміщення гуртожитку, розташованого в АДРЕСА_3 , належного ПП «Укр-Агротранс», де скориставшись відсутністю охорони, умисно, таємно від оточуючих, шляхом витягування віконної рами та зриву віконної решітки проникли до приміщення гуртожитку, звідки здійснили крадіжку чавунної батареї на сім секцій вартістю 420 грн. та металевої віконної решітки вартістю 120 грн., чим заподіяли ПП «Укр-Агротранс» матеріальних збитків на загальну суму 540 грн.

2. Крім того, 3 січня 2019 року близько 7 год. ОСОБА_3 за попередньою змовою з ОСОБА_4 прибули до приміщення гуртожитку, розташованого в АДРЕСА_3 , належного ПП «Укр-Агротранс», де, повторно, скориставшись відсутністю будь-якої охорони, умисно, таємно від оточуючих, шляхом витягування віконної рами, проникли до приміщення гуртожитку, звідки здійснили крадіжку чотирьох металевих односпальних ліжок вартістю 309 грн. кожне, чим заподіяли ПП «Укр-Агротранс» матеріальних збитків на загальну суму 1236 грн.

ІІ. Позиція обвинувачених.

3. Обвинувачений ОСОБА_3 , допитаний у судовому засіданні, вину у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) визнав та погодився з всіма фактичними обставинами справи.

Пояснив,що дійсно2та 3січня 2019 року він разом із ОСОБА_4 здійснили дві крадіжки із приміщення гуртожитку, розташованого в АДРЕСА_3 та належного ПП «Укр-Агротранс», чавунної батереї на сім секцій, металевої віконної решітки та чотирьох металевих односпальних ліжок.

У вчиненому щиро розкаявся, пояснив, що більше подібного не вчинить, просив не позбавляти його волі.

4. Обвинувачена ОСОБА_4 допитана у судовому засіданні, вину у вчиненні кримінального правопорушення (злочину) визнала та погодилася з всіма фактичними обставинами справи.

Дала аналогічні показання із показаннями обвинуваченого ОСОБА_3 .

У вчиненому щиро розкаялася, пояснила, що більше подібного не вчинить, просила не позбавляти її волі.

ІІІ. Позиція потерпілого.

5. Представник потерпілого в судове засідання не з`явився, про час та місце його проведення був повідомлений у встановленому законом порядку.

ІV. Оцінка Суду.

6. З`ясувавши думку учасників судового провадження про те, які докази потрібно дослідити, та порядок їх дослідження, відповідно до частини третьої статті 349 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) Суд, вважає за недоцільне досліджувати докази щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, оскільки про таке не заперечують всі учасники судового провадження, які показали, що правильно розуміють зміст цих обставин, така їх позиція є добровільною, вони розуміють, що будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.

7. Враховуючи показання обвинувачених, співвіднісши їх з фактичними обставинами справи, приймаючи до уваги те, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, Суд знаходить, що дії ОСОБА_3 правильно кваліфіковані за частиною третьою статті 185 КК, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з проникненням у приміщення.

8. Також,Суд знаходить, що правильною є і кваліфікація дій ОСОБА_4 за частиною третьою статті 185 КК, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з проникненням у приміщення.

9. Вина обвинувачених у скоєному доведена у повному обсязі.

V. Призначення покарання.

10. Обставинами, які пом`якшують покарання ОСОБА_3 відповідно до статті 66 КК є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

10.1. При цьому, Судом враховується, що щире каяття ОСОБА_3 проявилося в критичній оцінці ним свого діяння шляхом визнання вини, запевнення, що він більше подібного не вчинить і бажає виправитись.

10.2. Активне сприяння розкриттю злочину виражається в тому, що винний добровільно у будь-якій формі своїми активними діями надає допомогу органам досудового розслідування або суду у з`ясуванні тих обставин вчинення злочину, що мають істотне значення для повного його розкриття.

Так, учасниками судового провадження не заперечувалось, що на досудовому розслідуванні ОСОБА_3 розповів про час, місце вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення (злочину), назвав інші обставини вчиненого, що стало наслідком його швидкого розкриття, вказані обставини він підтвердив в судовому засіданні, чим сприяв встановленню істини у кримінальному проваджені.

11. Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_3 відповідно до статті 67 КК не встановлено.

12. Вирішуючи питання про призначення покарання ОСОБА_3 , Суд виходить із принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання і відповідно до статті 65 КК враховує:

12.1. ступінь тяжкості вчиненого злочину, що відповідно до статті 12 КК є тяжким злочином;

12.2. враховує наслідки та обставини вчиненого злочину (форма вини, мотив і мета, спосіб, стадія вчинення, кількість епізодів злочинної діяльності);

12.3. особу винного його молодий вік, матеріальний та сімейний стан, стан здоров`я, наявність постійного місця проживання та формально посередньої характеристики за таким;

12.4. декілька обставин, які пом`якшують покарання, за відсутності обставин, які обтяжують таке;

12.5. те, що він раніше не судимий.

13. Узв`язку ізчим,Суд доходить висновку, що ОСОБА_3 необхідно призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.

14. Проте Суд вважає, що виправлення ОСОБА_3 можливе без ізоляції від суспільства, але в умовах здійснення контролю за його поведінкою під час іспитового строку, тобто його припустимо звільнити від відбуття покарання з випробуванням на підставі статті 75 КК, що є необхідним і достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.

При цьому, Суд, окрім наведених вище мотивів в даному конкретному випадку враховує індивідуальні особливості вчиненого діяння, тривалість протиправної поведінки та її наслідків, те що покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених (частина друга статті 50 КК).

В правовідносинах, що розглядаються, Суд враховує і позицію сторони обвинувачення, яка підтримує публічне обвинувачення і реалізує відповідну функцію держави в кримінальному провадженні, яка зводиться до можливості застосування статті 75 КК.

Суд погоджується із пропозиціями, які містяться в досудовій доповіді уповноваженого органу з питань пробації, яка надана з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Наведене в своїй сукупності є підставою для застосування до ОСОБА_3 статті 75 КК, що буде відповідати справедливому співвідношенню між вчиненим злочином та заходами, які застосовуються до винного і зумовлені метою кримінального покарання, є необхідними і не надмірними.

15. У зв`язку зі звільненням ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням, необхідно покласти на нього обов`язки, передбачені статтею 76 КК.

16. Обставинами, які пом`якшують покарання ОСОБА_4 відповідно до статті 66 КК є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

16.1. При цьому, Судом враховується, що щире каяття ОСОБА_4 проявилося в критичній оцінці нею свого діяння шляхом визнання вини, запевнення, що вона більше подібного не вчинить і бажає виправитись.

16.2. Активне сприяння розкриттю злочину виражається в тому, що винний добровільно у будь-якій формі своїми активними діями надає допомогу органам досудового розслідування або суду у з`ясуванні тих обставин вчинення злочину, що мають істотне значення для повного його розкриття.

Так,учасниками судовогопровадження незаперечувалось,що надосудовому розслідуванні ОСОБА_4 розповіла про час, місце вчинення інкримінованого їй кримінального правопорушення (злочину), назвала інші обставини вчиненого, що стало наслідком його швидкого розкриття, вказані обставини вона підтвердила в судовому засіданні, чим сприяла встановленню істини у кримінальному проваджені.

17. Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_4 відповідно до статті 67 КК не встановлено.

18. Вирішуючи питання про призначення покарання ОСОБА_4 , Суд виходить із принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання і відповідно до статті 65 КК враховує:

18.1. ступінь тяжкості вчиненого злочину, що відповідно до статті 12 КК є тяжким злочином;

18.2. враховує наслідки та обставини вчиненого злочину (форма вини, мотив і мета, спосіб, стадія вчинення, кількість епізодів злочинної діяльності);

18.3. особу винної її молодий вік, матеріальний та сімейний стан, стан здоров`я, наявність постійного місця проживання та формально посередньої характеристики за таким;

18.4. декілька обставин, які пом`якшують покарання, за відсутності обставин, які обтяжують таке;

18.5. те, що вона раніше не судима;

19. Узв`язку ізчим,Суд доходить висновку, що ОСОБА_4 необхідно призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.

20. Проте Суд вважає, що виправлення ОСОБА_4 можливе без ізоляції від суспільства, але в умовах здійснення контролю за її поведінкою під час іспитового строку, тобто її припустимо звільнити від відбуття покарання з випробуванням на підставі статті 75 КК, що є необхідним і достатнім для її виправлення та попередження нових злочинів.

При цьому, Суд, окрім наведених вище мотивів в даному конкретному випадку враховує індивідуальні особливості вчиненого діяння, тривалість протиправної поведінки та її наслідків, те що покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених (частина друга статті 50 КК).

В правовідносинах, що розглядаються, Суд враховує і позицію сторони обвинувачення, яка підтримує публічне обвинувачення і реалізує відповідну функцію держави в кримінальному провадженні, яка зводиться до можливості застосування статті 75 КК.

Суд не погоджується із пропозиціями, які містяться в досудовій доповіді уповноваженого органу з питань пробації, яка надана з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачену.

Наведене в своїй сукупності є підставою для застосування до ОСОБА_4 статті 75 КК, що буде відповідати справедливому співвідношенню між вчиненим злочином та заходами, які застосовуються до винної і зумовлені метою кримінального покарання, є необхідними і не надмірними.

21. У зв`язку зі звільненням ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням, необхідно покласти на неї обов`язки, передбачені статтею 76 КК.

VІ. Інші рішення, щодо питань, які вирішуються Судом при ухваленні вироку.

22. Цивільний позов по справі не заявлявся.

23. Рішення щодо речових доказів необхідно прийняти відповідно до статті 100 КПК.

24. Процесуальні витрати по справі відсутні.

25. Запобіжний захід ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на момент ухвалення вироку не обраний і підстав для його обрання Суд не вбачає.

З цих підстав,

керуючись статтями 368, 370-371, 373-374, 376 Кримінального процесуального кодексу України, Суд,

У Х В А Л И В :

1. ОСОБА_3 визнати винуватим за частиною третьоюстатті 185Кримінального кодексуУкраїни і призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.

2. Напідставі статті75Кримінального кодексуУкраїни звільнити ОСОБА_3 від відбуття призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку в 1 (один) рік не вчинить нового злочину.

3. Відповіднодо статті76Кримінального кодексуУкраїни зобов`язати ОСОБА_3 :

3.1. періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

3.2. повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи.

4. Початок іспитового строку ОСОБА_3 слід рахувати з моменту проголошення вироку.

5. Запобіжнийзахід ОСОБА_3 не обирати.

6. ОСОБА_4 визнати винуватою за частиною третьоюстатті 185Кримінального кодексуУкраїни і призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.

7. Напідставі статті75Кримінального кодексуУкраїни звільнити ОСОБА_4 від відбуття призначеного покарання, якщо вона протягом іспитового строку в 1 (один) рік не вчинить нового злочину.

8. Відповіднодо статті76Кримінального кодексуУкраїни зобов`язати ОСОБА_4 :

8.1. періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

8.2. повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи.

9. Початок іспитового строку ОСОБА_4 слід рахувати з моменту проголошення вироку.

10. Запобіжнийзахід ОСОБА_4 не обирати.

11. Речові докази: металеву решітку, чавунну батарею та чотири металеві ліжка, які зберігаються у ОСОБА_6 повернути власнику ПП «Укр-Агротранс».

Вирок, якщо інше не передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кримінальним процесуальним кодексом України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

На вирок можуть бути подані апеляції до Чернігівського апеляційного суду через Бахмацький районний суд Чернігівської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Копія вироку не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.

Суддя Бахмацького районного суду

Чернігівської області ОСОБА_1

СудБахмацький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення03.12.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу86091571
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —728/725/19

Ухвала від 15.12.2020

Кримінальне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Пархоменко П. І.

Ухвала від 15.12.2020

Кримінальне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Пархоменко П. І.

Вирок від 03.12.2019

Кримінальне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Пархоменко П. І.

Ухвала від 21.10.2019

Кримінальне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Пархоменко П. І.

Ухвала від 07.08.2019

Кримінальне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Пархоменко П. І.

Ухвала від 03.04.2019

Кримінальне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Пархоменко П. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні