Номер справи 220/2948/19
Номер провадження 2/220/733/19
УХВАЛА
Іменем України
04 грудня 2019 року смт Велика Новосілка Донецької області
Суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Дурач О.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) в інтересах ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 ) до Новопетриківської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області (адреса: 85570, Донецька область, Великоновосілківський район, с. Новопетриківка, вул. Центральна, б. 8) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
BСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах ОСОБА_2 до Новопетриківської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю її такою, що підлягає залишенню без руху, для усунення її недоліків, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що особа яка підписала позовну заяву, а саме ОСОБА_1 , звертається в інтересах ОСОБА_2 , однак не надає документів на підтвердження представляти її інтереси.
Відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України, представником в суді можу бути адвокат або законний представник. Виключення з даного правила - розгляд спорів, що виникають з трудових відносин, а також у малозначних спорах.
Як визначено п. 2 ч. 6 ст. 19 ЦПК України, для цілей цього Кодексу малозначними справами, зокрема є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно вимог п. 2 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
Таким чином, категорія спору, визначена у позовній заяві, є спором про спадкування, а тому повинни розглядатись лише за правилами загального позовного провадження, у зв`язку з чим не може бути визнана малозначною справою у контексті п. 2 ч. 6 ст. 19 ЦПК України, що тягне за собою неможливість представництва інтересів позивача іншою особою, ніж адвокатом або законним представником.
Таким чином, подана позовна заява, в порушення вимог ч. 2 ст. 175 ЦПК України, не містить підпису позивача ОСОБА_2 .
Крім того, відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Копія доданих до позовної заяви доказів не підтверджені підписом позивача із зазначенням дати такого засвідчення, а завірені представником позивача ОСОБА_1 , який не має процесуальних підстав представляти інтереси позивача у даній категорії спору, в порушення вимог ч. 5 ст. 177, ст. 95 ЦПК України.
Згідно ч. 4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Відповідно до Закону України Про судовий збір платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом. З додатків до позовної заяви вбачається, що судовий збір сплачено ОСОБА_1 , докази сплати судового збоору позивачем ОСОБА_2 відсутні, в порушення вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позивачу ОСОБА_2 для усунення недоліків поданої заяви слід надати заяву, підписану ним власноручно, додати завірені ним документи до позовної заяви та сплатити судовий збір у сумі 768 грн. 40 коп.
Враховуючи викладене, керуючись ст.175, 176, 177, 185 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах ОСОБА_2 до Новопетриківської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, залишити без руху, надавши позивачу ОСОБА_2 строк для усунення її недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
Копію ухвали направити позивачу ОСОБА_2 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Дурач
Суд | Великоновосілківський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2019 |
Оприлюднено | 06.12.2019 |
Номер документу | 86120616 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великоновосілківський районний суд Донецької області
Дурач О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні