Справа № 301/2443/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" грудня 2019 р. м. Іршава
Іршавський районний суд Закарпатської області
В особі головуючого судді Марковича І.І.
при секретарі - Чийпеш А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Іршава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору дійсним,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду 16.10.2019 року з даним позовом посилаючись на те, що 1 березня 2018 року надав ОСОБА_2 у борг грошові кошти в сумі 5700 гривень. Зазначену суму коштів відповідач повинен був повернути до 17 березня 2019 року. Факт отримання відповідачем грошових коштів підтверджується борговою розпискою, яка була надана відповідачем. Просить стягнути з ОСОБА_2 на його користь грошові кошти в сумі 5700 гривень.
28 листопада 2019 року сторони звернулися до суду із заявою про затвердження мирової угоди, а також надали суду підписану сторонами мирову угоду, згідно якої сторони домовилися про припинення всіх зобов`язань боржника зі сплати 5700 гривень, що випливають із договору позики від 01.03.2018 року внаслідок надання боржником ОСОБА_2 відступного замість виконання цих зобов`язань, боржник безоплатно передає у власність кредитора, як відступне нерухоме майно земельну ділянку площею 0,21 га, кадастровий номер № 2121983600:01:001:0032, яка розташована на території Загатянської сільської ради Іршавського району, а також необхідні оригінали правовстановлюючих документів.
Спільна заява сторін про затвердження мирової угоди та мирова угода приєднані до матеріалів справи. Сторонам зрозумілі наслідки такого рішення та закриття провадження у справі, що передбачені ст. 256 ЦПК України.
Судове засідання проведено у відсутність сторін відповідно до вимог ст. 223 ЦПК України та поданих заяв.
Суд, розглянувши мирову угоду, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає заяву про затвердження мирової угоди обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню із наступних підстав.
Відповідно до ч. 7 ст. 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Стаття 207 ЦПК України зазначає, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Тобто, за змістом даної норми закону суд має перевірити, чи умови мирової угоди не суперечать закону, а саме чи дотриманий сторонами процедурний порядок звернення, чи дійсно укладено мирову угоду, який її зміст, чи зрозуміло, чітко, однозначно, безумовно викладено умови, чи стосується угода предмету спору, чи всі умови угоди підлягають примусовому виконанню, чи в результаті ліквідується спір між сторонами.
Установлено, що умови мирової угоди викладені сторонами на окремому аркуші та підписані з однієї сторони позивачем, з другої сторони відповідачем. Зі спільної заяви про затвердження мирової угоди вбачається, що сторонам зрозумілі наслідки затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі.
Відповідно до вимог ч. 1 п. 5 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Вивчивши умови мирової угоди суд вважає, що вона не суперечить закону, стосується лише прав та обов`язків сторін та предмета позову, умови мирової угоди не порушують прав, свобод чи інтересів інших осіб, в тому числі й держави, тому приходить до висновку про необхідність затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 207 ЦПК України, укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди.
Відповідно до вимог ст. 208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документу, встановленим Законом України Про виконавче провадження . У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 142, 207, 208, 255 , 256, 260, 352-355 ЦПК України суд, -
У Х В А Л И В:
Затвердити мирову угоду, укладену 25 листопада 2019 року між позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 на наступних умовах:
Сторони: ОСОБА_2 , ( НОМЕР_1 ) (надалі - Боржник) з одної сторони та ОСОБА_1 , ( НОМЕР_2 ) (надалі- Кредитор) з другої сторони, уклали цей договір про нижченаведене:
1 . Предмет договору
1.1.Сторони, керуючись ст.ст. 600, 651, 653, 654 Цивільного кодексу України, домовилися про укладення Угоди про відступне (далі за текстом Угода) у рамках Договору займу, укладеного між Кредитором і Боржником 01.03.2018 року.
1.2.Сторони встановлюють термін підписання угоди: 25 листопада 2019 року.
2.Умови угоди
2.1. Сторони домовилися про припинення всіх зобов`язань Боржника зі сплати 5,700 тисяч гривень, що випливають з договору позики від 01.03.2018 року, укладеного між Кредитором і Боржниками (далі договір позики) у наслідок надання Боржником замість виконання цих зобов`язань відступного відповідно до умов цієї угоди.
3. Розмір відступного
3.1.Сторони дійшли угоди про те, що вартість відступного повністю покриває всі вимоги Кредитора щодо Боржника, які випливають з договору позики від 01.03.2018 р. в тому обсязі, у якому вони існують на момент підписання даної угоди.
4. Форма надання відступного
4.1.Боржник безоплатно передає у власність Кредитора, як відступне нерухоме майно земельну ділянку площею 0,21 га, кадастровий номер №2121983600:01:001:0032, яка розташована на території Загатянської сільської ради Іршавського району, а також всі необхідні оригінали правовстановлюючих документів (Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно №176464849 від 06.08.2019 року, номер запису про право власності №32702472, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна №1888086221219).
4.2.Зазначене у п. 4.1. нерухоме майно є власністю Боржника на підставі Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 176464849 від 06.08.2019 року, номер запису про право власності № 32702472, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна №1888086221219.
5.Термін надання і прийняття відступного
5.1. Відступне надається Боржником і приймається Кредитором за актом прийому -передачі протягом дня, з моменту підписання цієї угоди.
6. Права та обов`язки сторін
6.1. Права та обов`язки сторін визначені такими умовами:
6.1.1.Боржник не виконав своїх обов`язків, які випливають з договору позики, укладеного між Сторонами 01.03.2018 р. щодо своєчасного погашення боргу відповідно до умов цього договору.
6.1.2.Кредитор пред`явив письмову вимогу до Боржника про виконання зобов`язань, визначених вище вказаним договором позики, шляхом звернення до Іршавського районного суду з позовом про стягнення боргу.
7. Інші положення
7.1.Угода складена в трьох примірниках по одному для кожної зі Сторін, усі примірники мають однакову юридичну силу.
7.3 Витрати з оформлення Угоди несе Боржник.
7.4. Форма і склад угоди можуть бути змінені тільки за власною згодою Сторін.
7.5.Пені і штрафні санкції за прострочення в оплаті, які передбачені Договором позики від 01.03.2018 року, але не установлені в даній угоді, стягненню у судовому порядку не підлягають. Судові витрати, пов`язані з розглядом даного спору, відносяться на Кредитора.
7.6.Інші укладені між сторонами угоди щодо даного спору втрачають юридичну силу з моменту підписання даної угоди.
8.Виникнення та оформлення прав на майно
8.1.Право власності Кредитора на майно, яке передається йому відповідно до Угоди, виникає після винесення відповідної ухвали Іршавського районного суду про затвердження мирової угоди між сторонами, набуття нею законної сили та реєстрації її у реєстраційній службі.
8.2.Кредитор зобов`язуються своєчасно здійснити всі необхідні дії, пов`язані з реєстрацією та оформленням своїх прав на земельну ділянку, що передається.
8.3.Сторони зобов`язуються не перешкоджати одна одній у затвердженні угоди відповідно до вимог чинного законодавства.
8.4.Боржник зобов`язуються надати Кредитору всі необхідні правовстановлюючі документи, відносно майна, що передається, які потрібні для реєстрації та оформлення Угоди і прав на майно, що передається.
8.5.У разі неможливості реєстрації та оформлення прав власності Кредитора на майно, яке передається йому відповідно до Угоди, з причин, що не залежать від Сторін, Сторони у розумний термін переглядають свої взаємні зобов`язання.
9. Юридичні реквізити сторін
Боржник : 1. ОСОБА_2 , АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_3 , ІПН : НОМЕР_4 .
Кредитор : 1. ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 паспорт серії НОМЕР_5 , ІПН : НОМЕР_6 .
Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору дійсним- закрити.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом. У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Наслідки затвердження даної мирової угоди сторонам роз`яснено: повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з моменту її проголошення.
Головуючий : І. І. Маркович
Суд | Іршавський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2019 |
Оприлюднено | 06.12.2019 |
Номер документу | 86124394 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іршавський районний суд Закарпатської області
Маркович І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні