у.н. 415/7808/19
н.п. 2/415/2089/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2019 року.
Лисичанський міський суд Луганської області в складі:
головуючого судді Фастовця В.М.,
з участю секретаря судового засідання Васильєвої В.М.,
розглянувши у вікритому судовому засіданні у м. Лисичанську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Привільської міської ради Луганської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить встановити факт проживання його разом із бабусею ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , на час відкриття спадщини та визнати за нимправо власності на квартиру АДРЕСА_2 , в порядку спадкування за законом після смерті бабусі ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Представник позивача у наданій суду письмовій заяві позов підтримав, просив справу розглядати за його відсутності.
Представник відповідача у письмовій заяві не заперечував проти задоволення позовних вимог, справу просив розглядати за його відсутності.
Суд, дослідивши письмові докази у справі, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
У судовому засіданні встановлено,що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла бабуся позивача ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилась спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_2 , яка належить померлій на підставі свідоцтва про право власності на житло №15062 від 15.02.2006 р. та свідоцтва про право на спадщину за законом від 22.04.2009 р.
На день смерті позивач проживав разом із бабусею, яку доглядав вже декілька місяців перед її смертю. З моменту смерті бабусі та до теперішнього часу позивач відкрито володіє та управляє спадковим майном.
Ще за життя, а саме 20 серпня 2009 р., бабуся склала заповіт, яким заповідала все своє спадкове майно брату позивача ОСОБА_3 , який після смерті бабусі у шестимісячний строк не подав заяву про прийняття спадщини. ІНФОРМАЦІЯ_3 брат позивача помер, після його смерті спадкоємців немає.
Після смерті бабусі ніхто заяв до нотаріуса про прийняття спадщини не подавав та за видючою свідоцтв про право на спадщину на зазначене майно також ніхто не звертався, окрім позивача та тільки після його звернення до нотаріуса була заведена спадкова справа.
При зверненні до нотаріуса щодо видачі свідоцтва про право на спадщину на вищевказану квартиру після смерті бабусі, приватний нотаріус Лисичанського міського нотаріального округу Дергільова Н.М., надала постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, в оформленні спадщини через наявність заповіту померлої та відсутності інформації про фактичне прийняття спадщини позивачем від померлої, сумісне приживання спадкоємця разом із спадкодавцем на день смерті тощо.
Згідно ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1266 ЦК України, внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини .
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Згідно з Листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №24-753/0-13 від 16.05.2013р., визнання права власності на спадкове майно у судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових справ у нотаріальному порядку, в тому числі й у випадку визначення судом за позовом спадкоємця додаткового строку для прийняття спадщини. Пленум Верховного суду України №7 від 30.05.2008р. в постанові „Про судову практику у справах про спадкування» вказав на можливість судового захисту прав спадкоємців.
Таким чином, суд вважає надані позивачем докази достатніми та переконливими.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.10, 12, 263-265 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 до Привільської міської ради Луганської області, код ЄДРПОУ 33752048, яка знаходиться за адресою: Луганська обл., м. Привілля, вул. Ломоносова, буд. 40 про визнання права власності в порядку спадкування за законом задовольнити.
Встановити факт проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , разом із бабусею ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 , на час відкриття спадщини ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,право власності на квартиру АДРЕСА_2 , в порядку спадкування за законом після смерті бабусі ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішення може бути оскаржене до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 30-ти днів з дня його проголошення .
Суддя:
Суд | Лисичанський міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2019 |
Оприлюднено | 09.12.2019 |
Номер документу | 86150346 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лисичанський міський суд Луганської області
Фастовець В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні